Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Tunceli'de - Haberler
Haberi Paylaş

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Tunceli'de

AA - Haberler | Güncel
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Tunceli'de

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyununu 28-29 Nisan'da Tunceli'de çocuklarla buluşturacak.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyununu 28-29 Nisan'da Tunceli'de çocuklarla buluşturacak.

Bosch'tan yapılan açıklamaya göre, faaliyetlerine 2008 yılında başlayan, bugüne kadar 500'ü aşkın temsille 155 bini aşkın çocuğa ulaşan ve Türkiye'nin her köşesine gitmeyi hedefleyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, bu kez Tuncelili çocuklarla buluşacak.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu'nun "La Fonten Orman Mahkemesinde" adlı oyunu, Tunceli'de, 28 Nisan'da Atatürk İlkokulu Konferans Salonu, 29 Nisan'da Halk Eğitim Merkezi Cumhuriyet Konferans Salonu'nda saat 12.00 ve 14.00'te ücretsiz sahnelenecek.

Çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunma amacıyla Bosch Ev Aletleri, bu projede 2010 yılından beri Sadri Alışık Kültür Merkezi (SAKM) ile çalışıyor.

Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk çocuk edebiyatının en önemli yazarlarından Yalvaç Ural'ın kaleme aldığı ve SAKM tarafından sahneye konan "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu, gelecek dönemde de on binlerce çocuk ve ailesiyle buluşacak.

Hayvanlar, La Fonten'i yardıma çağırıyor

"La Fonten Orman Mahkemesinde" oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor.

Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral'ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten'den yardım istiyorlar.

Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda, ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyanın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor.

Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title