Boşandığı Eşine Tecavüze Kalkışan Şahsa 2 Yıl Hapis

Boşandığı Eşine Tecavüze Kalkışan Şahsa 2 Yıl Hapis

Samsun'da Boşandığı Eşine Bıçak Zoruyla Tecavüze Kalkıştığı İddiasıyla Tutuklanan Şahıs, 2 Yıl 2 Ay 7 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı.

Boşandığı Eşine Tecavüze Kalkışan Şahsa 2 Yıl Hapis

Samsun'da boşandığı eşine bıçak zoruyla tecavüze kalkıştığı iddiasıyla tutuklanan şahıs, 2 yıl 2 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Atakum Beldesi Mimarsinan Mahallesi'nde 2 ay önce, 8 ay önce boşandığı eşi Gürsu B.'nin (34) yan dairenin balkonundan evine girip boğazına bıçak dayayarak tecavüze kalkıştığı iddiasıyla tutuklanan Hurşit K.'nin (53) yargılanması sona erdi. Duruşmada şahit olarak dinlenen bakkal Remzi Ç. (41), olay günü Hurşit K.'nin bakkal dükkanına gelip alışveriş yaptığını belirterek, "Hurşit, yan dairenin anahtarını bende olduğunu bildiği için aldı. Bu daireden kendi evinin balkonuna geçmiş. Ben polisler gelince olayı öğrendim. Boşandıklarını bilmiyordum" dedi.

Konut dokunmazlığını ihlal, cep telefonu hırsızlığı ve bıçak zoruyla tecavüze kalkışmak suçlarından yargılanan Hurşit K. ise, pişman olduğunu söyledi. Hakimin konut dokunmazlığını ihlal suçundan mağdur ile zanlının uzlaşıp uzlaşmayacağına dair sorusu üzerine Gürsu B., "Aslında davayı geri almak istiyorum ama beni rahat bırakmaz. Söz versin bir daha karşıma çıkmayacağına dair. O zaman şikayetimden vazgeçerim. Ayrıca özür dilemesini istiyorum" diye konuştu.

Hurşit K., mahkeme huzurunda eski eşine bir daha aynı sokaktan bile geçmeyeceğine söz vererek, özür diledi. Mahkeme heyeti, Gürsu B.'nin uzlaşma talebini kabul etmesi üzerine konut dokunmazlığını ihlal suçunun ortadan kalktığını, cep telefonu da şahsın Gürsü B.'nin olay sonrası babasını aramaması için aldığından hırsızlık olayının ortadan kalması kanaatine vararak, Hurşit K.'yi ırza geçmeye eksik teşebbüs suçundan 2 yıl 2 ay 7 gün hapis cezasına çarptırdı. Tutukluluk hali göz önüne alınarak Hurşit K.'nin tahliyesine karar verildi.

(MAY-SA-CC-Y)