Borcunu Ödemeyen Abonelerin Elektriği Kesilecek
Haberler » Güncel » Borcunu Ödemeyen Abonelerin Elektriği Kesilecek - Haber

Borcunu Ödemeyen Abonelerin Elektriği Kesilecek

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Tedaş) Genel Müdürü Haşim Keklik, Borcunu Zamanın Ödemeyen Abonelerin Elektriğinin Kesileceğini, Ardından da Haciz İşlemi Başlatılacağını Bildirdi. Keklik, Söz Konusu Uygulamanın Özellikle Bayramdan Sonra Tam Anlamıyla Yürürlüğe Gireceğini Söyledi.

Borcunu Ödemeyen Abonelerin Elektriği Kesilecek

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Genel Müdürü Haşim Keklik, borcunu zamanın ödemeyen abonelerin elektriğinin kesileceğini, ardından da haciz işlemi başlatılacağını bildirdi. Keklik, söz konusu uygulamanın özellikle bayramdan sonra tam anlamıyla yürürlüğe gireceğini söyledi.


TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, TEDAŞ'a bağlı elektrik dağıtım şirketlerinin kullandıkları enerjiyi Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ), Türkiye Elektrik Ticaret Anonim Şirketi (TETAŞ) ve serbest üreticilerden tedarik ettiklerini hatırlattı.


''Bazı abone gruplarımız faturalarını ödemedikleri zaman biz de bu ilgili gruplara faturalarımızı ödemekte güçlük çekiyoruz'' diyen Keklik, ''Özellikle belediyeler, bazı resmi kurumlar, tarımsal sulama aboneleri ve kısmen de olsa konut ve sanayi abonelerimiz ödemedikleri zaman biz de kendi faturalarımızın bir kısmını veya tamamını zamanında ödeyemiyoruz'' dedi.


Keklik, birikmiş borcu olup da borcunun yapılandırılmasını isteyen abonelere 36 aya kadar taksitlerle borcunun yapılandırılacağını vurguladı.


Keklik, en borçlu abone grubunun belediyeler olduğunu, belediyelerin birikmiş toplam borcunun 933 milyon YTL'yi bulduğunu söyledi.


Borcunu ödemeyen hastane ve okulların elektriğinin kesilip kesilmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine Keklik, ''Eğer ilgili bakanlıktan elektrik tüketimleri için para aldılarsa ve buna rağmen borçlarını ödememekte ısrar ediyorlarsa kesinti uygulayacağız'' diye konuştu.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler