Bor Osb'de Astranova Firması Üretime Başladı

Bor Osb'de Astranova Firması Üretime Başladı

Niğde Valisi Alim Barut, Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'nde, yabancı ve yerli yatırımcının ortak projesi, Astranova Firması tarafından geçtiğimiz aylarda temeli atılan Tarım İlaç Ürünleri Fabrikası'nın üretime başlaması dolayısıyla...

Bor Osb'de Astranova Firması Üretime Başladı

Niğde Valisi Alim Barut, Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'nde, yabancı ve yerli yatırımcının ortak projesi, Astranova Firması tarafından geçtiğimiz aylarda temeli atılan Tarım İlaç Ürünleri Fabrikası'nın üretime başlaması dolayısıyla fabrikayı gezip, incelemelerde bulundu.

Ziyarete Vali Alim Barut'un yanı sıra Bor Kaymakamı Muammer Balcı, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Çin-Türk İşadamları Derneği Başkanı Song Zibin ve Asistanı Josmia, Bor Karma Organize Sanayi Bölge Müdürü Yavuz Kavaklıoğlu, Bor Fen İşleri Müdürü Hasan Turgut, Agah Katlangaş Zonda Genel Müdürü, Yaşar Çolak Zonda Distribütörü ve Cumali Karapınar Zonda Niğde Koordinatörü katıldı.

Vali Barut, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bor Organize Sanayi Bölgesi'nde yabancı yatırımcı ile Türk yatırımcısının ortak çalışmasıyla gerçekleştirdiği bir fabrika. Zirai ilaçlara ilişkin bir kısım hammaddeler burada üretilecek ve gerçekten bunun temelini biz attık. İnşallah açılışını da yapacağız ve böyle bir mutluluğa erişeceğiz. Temelini atarken sermayedarlar söylemişti bununla kalmayacağını ve gerçekten de yanındaki arsayı da istediler, biz de tahsis ettik, şimdi oraya da temel attılar. Bor Organize Sanayi'ye gelmiş yabancı yatırımcı olarak yani öncü olmuştur. Burada Suudi Arabistan sermayesi var. Bu firmanın Türkiye'deki temsilcisi, ortağı arkadaşımız Çin'le de irtibatı olan biri ve Çin'de de bir kısım zirai ilaçlarla ilgileniyor. Gördüğümüz üzere burada, yanında Çin'den gelen çalışanları da var. Dolayısıyla Bor Organize'de artık misal verebileceğimiz bir fabrika oldu bu. İnşallah Haziran sonu veya Temmuz başında da açılışını yapacağız."

Kaynak: CHA