Boluspor-galatasaray Hazırlık Karşılaşmasının Ardından

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Seyrantepe Projesi'nin İptal Edilmesinin Kısa Süreli Gecikmeye Yol Açacağını Söyledi.

Boluspor-galatasaray Hazırlık Karşılaşmasının Ardından

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Seyrantepe Projesi'nin iptal edilmesinin kısa süreli gecikmeye yol açacağını söyledi.

Türk Telekom Lig A takımlarından Boluspor ile oynanan ve 3-3 beraber biten hazırlık karşılaşmsının ardından Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Seyrantepe Projesi'nin iptal edilmesi ile ilgili bir soruya Polat, "TOKİ Başkanımız'ın gerekçesini bilmiyorum, ama proje bu ayın 10'unda tekrar ihaleye çıkarılacak. Herhalde 10 gün veya en geç 15 gün gecikme olacak. TOKİ yetkilileri yaptıkları açıklamada, ihalede gerekli rekabet ortamı oluşmadığından iptal

edildiğini söyledi. Şu anda ihaleye tek proje ile girecekler. O proje de bizim yaptırdığımız projeydi. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum" dedi. Oynanan hazırlık karşılaşmalarının ölçü olmayacağını ifade eden Polat, "Hazırlık maçlarında uç noktalardaki oyuncular deneniyor. Dostane bir maç oldu ve kimse üzülmedi. Boluspor'a başarılar diliyorum. Biz yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp ise, Boluspor karşılaşmasının takımdaki eksikleri görmek açısından olumlu geçtiği söyledi. Feldkamp, "Bugünkü maçı oynadığımıza çok mutlu oldum. Futbolcularımızın son durumlarını iyi gördüm. Saha içinde bazı eksiklerimiz ve ikili mücadeleler konusunda eksiklerimiz var. Futbolcularda memnun değil bende değilim. Bu hiçbir zaman mazeret olamayacak" ifadelerini kullandı. Genç futbolcuların oyununun kendisini sevindirdiğini ifade eden Feldkamp, sözlerine şöyle

devam etti:

"Mehmet Güven bizimle ilk maçını oynadı. Maçın başında gergindi, ama ilerleyen dakikalarda bu gerginliği attı. Genç futbolcular bazı hatalar yapabiliyorlar. Ama bugün sahanın en kötüleri onlar değildi."

Bir gazetecinin, "Takımda savunma problemi var mı?" sorusuna Feldkamp, "Savunma problemi forvette başlar. Önde ikili mücadeleleri kaybediyorsanız, ondan sonra rakibi takip etmiyorsanız, başarılı olamazsınız. Bizim yediğimiz goller kendi hatalarımızdan kaynaklandı. Hasan'ın ikili oynadığı toplar, Ayhan'ın hatalı pası gibi" diye cevap verdi.

Boluspor-Galatasaray karşılaşmasının devre arasında Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı; Özhan Canaydın, Adnan Polat ve Feldkamp'a teşekkür plaketi takdim etti.

(MFS-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA