Bölükyazı'da Arama Tarama Çalışmaları Sıklaştırılacak

Bölükyazı'da Arama Tarama Çalışmaları Sıklaştırılacak

Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş, Artan Terör Olaylarının Genellikle Bölükyazı Bölgesinde Meydana Geldiğini Belirterek, "Bölgenin Ormanlık Olması İşimizi Zorlaştırıyor" Dedi.

Bölükyazı'da Arama Tarama Çalışmaları Sıklaştırılacak

Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş, artan terör olaylarının genellikle Bölükyazı bölgesinde meydana geldiğini belirterek, "Bölgenin ormanlık olması işimizi zorlaştırıyor" dedi.

Vali Mevlüt Atbaş, son zamanlarda yaşanan terör olaylarını değerlendirdi. Atbaş, terör olaylarının hep aynı bölgede yaşandığını belirterek, "Bölükyazı bölgesinde bu yıl 7 şehit verdik. Bu bölgede operasyonlar aralıksız devam etmektedir. Bölgedeki teröristler etkisiz hale gelene kadar operasyonlar sürecektir" dedi. Sık sık terör saldırısının yaşandığı Bölükyazı bölgesinin ormanlık olmasından dolayı güvenlik kuvvetlerinin işlerinin zorlaştığını dile getiren Vali Atbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bölükyazı bölgesi geniş bir ormanlık alandır. Böyle olunca da güvenlik güçlerimize sıkıntı yaşatıyor. Ormanı yok edemeyeceğimize göre, o bölgede arama ve taramalarımızı daha sık yapacağız. Halkımızın güvenliği önemli. Bunun için çaba sarf ediyoruz."

(VO-Yİ-AKK-GS-Y)