Bolu: Tavuk Kümesini İç Çamaşırı Fabrikası Yaptılar

Bolu: Tavuk Kümesini İç Çamaşırı Fabrikası Yaptılar

Bolu'nun Mudurnu İlçesi'nde Bir Tavuk Kümesi, Yapılan Çalışmaların Ardından İç Çamaşırı Üreten Bir Fabrikaya Dönüştürüldü.

Bolu: Tavuk Kümesini İç Çamaşırı Fabrikası Yaptılar

Bolu'nun Mudurnu İlçesi'nde bir tavuk kümesi, yapılan çalışmaların ardından iç çamaşırı üreten bir fabrikaya dönüştürüldü.

Mudurnu Belediye Başkanı Metin Soygür'ün girişimleriyle ilçeye yatırım kararı alan işadamı Şefarettin Korkmaz'a, Osman Atalay'a ait Çavuşlar Çiftliği'ndeki bir tavuk kümesi tahsis edildi. Tadilat çalışmaları sonucu İstanbul'dan getirdiği 25 makine ile kümesi fabrikaya dönüştüren işadamı Korkmaz, ilk olarak 35 genç kızın eğitim alarak işbaşı yaptıklarını söyledi. Şefarettin Korkmaz, fabrikada iç çamaşırı üretiminin gerçekleştirileceğini ve ürünlerin İstanbul'a pazarlanacağını söyledi. Korkmaz, "Bizim amacımız, ekonomisi çöken Mudurnu'yu tekrar eski gücüne kavuşturmak. Mudurnu'ya yatırımlarımız sürecek. Yardımlarından dolayı Belediye Başkanı Soygür'e teşekkür ediyorum" dedi.

Fabrikada çalışan genç kızlar ise, meslek sahibi olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek işadamı Korkmaz'a teşekkür etti.

Kaynak: İHA