Bolu Kayalıklardan Dereye Düşen Çoban Çocuk Öldü-Hd

Bolu Kayalıklardan Dereye Düşen Çoban Çocuk Öldü-Hd

BOLU'nun Kıbrıscık ilçesinde ailesinin hayvanlarını otlatırken, yaklaşık 50 metre yükseklikten kanyondaki dereye düşen 15 yaşındaki Mehmet Bağatır yaşamını yitirdi.

Kayalıklardan dereye düşen çoban çocuk öldü

BOLU'nun Kıbrıscık ilçesinde ailesinin hayvanlarını otlatırken, yaklaşık 50 metre yükseklikten kanyondaki dereye düşen 15 yaşındaki Mehmet Bağatır yaşamını yitirdi. Çobanlık yapmak için okulu bırakan Bağatır'ın cesedi zor arazi koşulları nedeniyle yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucu bulunduğu yerden çıkarılabildi.

Olay, dün saat 14.00 sıralarında Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi Dokumacılar köyünde bulunan Dokumacılar Kanyonu'nda meydana geldi. Kıbrıscık Çok Programlı Anadolu Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi olan Mehmet Bağatır, yaklaşık 2 ay önce ailesine ait büyükbaş hayvanlara çobanlık yapmak için okulu bıraktı.

Mehmet Bağatır, babası Davut Bağatır ile birlikte hayvanlarını otlatmak için Dokumacılar Kanyonu'na gitti. Mehmet Bağatır, uzaklaşan hayvanların yanına gitmek için babasının yanından ayrıldı. Uzun süre oğluna ulaşamayan baba Davut Bağatır, oğlunun köye dönmüş olabileceğini düşünerek evine gitti. Oğlunun eve dönmediğini öğrenen baba, durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Köylüler, jandarma, UMKE ve AFAD ekipleri, Mehmet Bağatır'ı aramak için çalışma başlattı. Gece saatlerinde havanın kararması nedeniyle durdurulan arama çalışmaları sabah saatlerinde yeniden başlatıldı. Arama çalışmaları sonucunda köylüler, uçurumun dibindeki akan derede gencin cansız bedenine rastladı. Durum, ekiplere haber verildi. Ekipler, cesedin bulunduğu noktaya zor arazi koşulları nedeniyle güçlükle ulaştı. Aşağı inen ekipler de birçok kez düşme tehlikesi geçirdi.

Çocuklarının bulunduğu haberini alan baba Davut ve anne Dilek Bağatır da olay yerine geldi. Uçurumdan aşağı inemeyen ve çocuğunun cansız bedenini bekleyen anne Dilek Bağatır gözyaşlarına boğuldu. Acılı kadını, yakınları teselli etmeye çalıştı. Gencin ölüm haberini alan köylüler de dik kayalıklardan koşarak cesedin olduğu yere indi.

Mehmet Bağatır'ın okulu bırakmadan önce sınıf arkadaşı olan Emre Selek, 'Mehmet'in son zamanlarda bir sıkıntısı vardı ama bize söylemedi. Derslerde üzgün duruyordu. Okulu bıraktı ve Kuran kursuna geçti. Sonra Kuran kursunu da sevmedim dedi ve köyüne gitti.' şeklinde konuştu.

İlk incelemelere göre Bağatır'ın ölüm sebebinin kayalıklardan düşme sonucu olduğu anlaşılırken, olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldı.

Kaynak: DHA