Bolu'da Yerel Yönetimler

Bolu'da Yerel Yönetimler

Bolu'nun En Önemli Sorunlarından Biri Olan İşçi Pazarı, 16 Nisan Pazartesi Gününden İtibaren Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başlayacak.

Bolu'da Yerel Yönetimler

Bolu'nun en önemli sorunlarından biri olan işçi pazarı, 16 Nisan pazartesi gününden itibaren yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak.

Bolu Belediyesi'nden yapılan açıklamada, yıllardır Hisar Tepesi'nde bulunan işçi pazarının, bundan sonra belediye tarafından sanayide yaptırılan İşçi Sosyal Tesisleri'ne taşınacağı bildirildi.

Belediye yetkilileri, yıllardır Hisar Tepesi'nde bulunan işçi pazarının, hem çevre sakinlerine, hem de işçilere rahatsızlık verdiği belirtilerek, "Yaşanan sıkıntıların sona erdirilmesi amacıyla belediye tarafından sanayide İşçi Sosyal Tesisi yaptırılmıştır. Yapım çalışmaları tamamlanan tesis, 16 Nisan pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacaktır. Bolu gündeminde sorun olarak her dönem sıcaklığını koruyan ve geçtiğimiz yıllarda işçilerle görüşülmeden ihtiyaçları karşılayamayacak şekilde yapılan bir binayla çözülmeye çalışılan işçi pazarı, Bolu Belediyesi ve işçi temsilcilerinin ortak ürettikleri fikirler ışığında ortaya çıkan modern sosyal tesiste hizmet verecektir" denildi.

İşçi temsilcileriyle yapılan uzun müzakereler sonrası, istekler doğrultusunda işçilerin tüm ihtiyaçları gözönünde bulundurularak sanayide yapılan İşçi Sosyal Tesisinin ise ranzalı dinlenme odaları, banyolar, oturma salonları ile modern bir yapı olduğunu belirten belediye yetkilileri, "700 metrekare kapalı alana sahip işçi sosyal tesisinde, 2 adet çay ocağı ve oturma salonu, duşlar, 56 adet ranzalı yatak, tuvaletler ve yemek salonu bulunuyor. 250 bin YTL'ye mal olan İşçi Sosyal Tesisinin yanında bulunan boş alan da işçilerin yazın kullanabileceği yeşil alan olarak düzenlenecek" dediler.

(CG-AK)

15.04.2007 16:03 TSİ

Kaynak: İHA