Bolu'da Göllere 139 Bin Balık Bırakıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Bolu'da Göllere 139 Bin Balık Bırakıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Bolu'da Göllere 139 Bin Balık Bırakıldı

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nde üretilen 139 bin adet pullu sazan yavrusu Bolu'da bulunan göllere bırakıldı.

AKDENİZ (İHA) - Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nde üretilen 139 bin adet pullu sazan yavrusu Bolu'da bulunan göllere bırakıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın balıklandırma projesi gereği Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nde üretilen 139 bin adet pullu sazan yavrusu Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne teslim edildi. 139 bin pullu sazan yavrusu Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür vekili Olgun Yazar ve Su Ürünleri Mühendisi Mukadder Güler göllere bırakıldı.

Bolu'da yapılan çalışmalarla göllerdeki balık popülasyonlarının desteklenmesi, göl ekosisteminin canlı tutulması ve yöre halkının iç su balıkçılığından daha çok istifade etmesi hedeflenmekte. Balıklandırma projesi kapsamında Seben Taşyayla Baraj gölüne 40 bin, Kesenözü Baraj gölüne 10 bin, Kozyaka Baraj göletine 6 bin, Çalköy göletine 4 bin, Hacetler göletine 6 bin, Sorkun Yayla göletine 6 bin, Sünnet Gölü'ne 8 bin, Çubuk Gölü'ne 3 bin, Yeşil Vadi Göleti'ne 3 bin, Sapancıurgancılar göletine 3 bin, Keçi gölüne 3 bin, Bahçedere göletine 3 bin, Yağdaş göletine 3 bin, Çukurca göletine 3 bin, Gerede gölüne 3 bin, Aktaş göletine 3 bin ve Avşar göletine 3 bin pullu sazan bırakıldı. - BOLU

Bolu'da Göllere 139 Bin Balık Bırakıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500