Bolu: Bolu'daki Trafik Kazası

Bolu: Bolu'daki Trafik Kazası

Bolu'da Önceki Gece Motosikleti ile Geçen 19 Yaşındaki Gence Çarparak Ölümüne Sebep Olan ve Olay Yerinden Kaçan Minibüs Sürücüsü, Bolu Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin Çalışmaları Sonucu Yakalandı. Savcılık Tarafından İfadesi Alınan Zanlı, Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Bolu: Bolu'daki Trafik Kazası

Bolu'da önceki gece motosikleti ile geçen 19 yaşındaki gence çarparak ölümüne sebep olan ve olay yerinden kaçan minibüs sürücüsü, Bolu Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucu yakalandı. Savcılık tarafından ifadesi alınan zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, önceki gece meydana gelen olay sonrası Bolu'da bulunan bütün minibüslerde incelemelerde bulunan polis ekipleri, görgü şahitlerinin ifadeleri doğrultusunda minibüs istasyonlarında bulunan tüm minibüsleri inceledi. Seyit Köyü'nde bulunan bir fabrikanın işçilerini taşıdığı ve olay yerine yakın bir yerde fabrikada çalışan bir bayanı evine bıraktığı öğrenilen sürücü, bayanın ifadeleri sonucu yakalandı. Polisin yaptığı araştırmalar sonucunda evinden alınarak Bahçelievler Polis Karakolu'na götürülen Mehmet Özay, ifadesi alındıktan sonra savcılığa sevk edildi. Hayatını kaybeden 19 yaşındaki Cüneyt Başaran'ın yakınlarının zanlıya saldırmaları ihtimaline karşı emniyet güçleri, yoğun önlemler aldı.

Adliyeye çıkartılan Özay, ifadesinde, fabrikada çalışan işçiyi evine bıraktıktan sonra yoluna devam ettiğini, her hangi bir çarpma sesini duymadığını söyledi. Özay, "Normal yolumda ilerliyordum. Araçta 2-3 kişi vardı. Onlar da herhangi bir ses duymamış. Radyo açık olduğu için sesi duymamış olabilirim. Olay yerinden kesinlikle kaçmadım. Normal hızımda ilerledim" dedi. İfadesi alınan Özay, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

19 yaşında hayatını kaybeden Cüneyt Özdemir de, ailesi ve sevenlerinin katıldığı bir törenle toprağa verildi.

Kaynak: İHA