Bolivya Kolombiya Uçağı Düştü! Bolivya Kolombiya Uçağında Kaç Kişi Vardı?

Bolivya Kolombiya Uçağı Düştü! Bolivya Kolombiya Uçağında Kaç Kişi Vardı?

Bolivya Kolombiya uçağı düştü. Bolivya Kolombiya uçağında kaç yolcu vardı? Bolivya Kolombiya uçağında hangi takımın futbolcuları vardı?

Bolivya Kolombiya Uçağı Düştü! Bolivya Kolombiya Uçağında Kaç Kişi Vardı?

Kolombiya'da yolcu uçağı düştü. Bolivya'dan havalanan Kolombiya uçağı, Medellin uluslararası havalimanına doğru inerken düştü. Uçaktaki 72 yolcu arasında Atlatico Nacional futbol takımıyla oynamak üzere kente gelen Brezilya ekibi Chapecoense'nin oyuncuları da yer alıyordu. Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düştü. Bolivya'dan havalanan uçak, Medellin uluslararası havalimanına doğru inerken düştü. Yerel kaynaklara göre, charter seferi yapan uçakta, bugün Güney Amerika kupası için Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak Brezilya'nın Chapecoense takımı da bulunuyordu. Kazanın yerel saatle akşam saat 10.15'te gerçekleştiği bildiriliyor.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Charter seferini yapmakta olan uçak Bolivia'nın Viru Viru Uluslararası Havalimanı'nından, Kolombiya'nın Medellin kentinde Jose Maria Cordova de Rionegro Havalimanı'na gidiyordu. Uçakta, bugün Güney Amerika kupası için Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak Brezilya'nın Chapecoense takımının da bulunduğu, arama kurtarma çalışmalarının sürdürülmekte olduğu açıklandı.

BELEDİYE BAŞKANI: BÜYÜK ÇAPTA BİR TRAJEDİ

Blu Radio'ya konuşan Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, gece yarısından önce dağlık bir alanda düşen uçağa doğru yola koyulduğunu belirterek "Bu büyük çapta bir trajedi" ifadelerini kullandı.

KAZANIN ARDINDAN İLK FOTOĞRAFLAR