Böğürtlen Hasat Bayramı ve Gebe Düve Dağıtımı - Haberler
Haberi Paylaş

Böğürtlen Hasat Bayramı ve Gebe Düve Dağıtımı

AA - Yerel
Böğürtlen Hasat Bayramı ve Gebe Düve Dağıtımı

Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla insanların yardım alan değil istihdam eden insanlar haline geldiğini söyledi.

Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla insanların yardım alan değil istihdam eden insanlar haline geldiğini söyledi.

Anteplioğlu, Fatih Kasabası'nda düzenlenen "Bögürtlen Hasat Bayramı ve Gebe Düve Dağıtım" töreninde yaptığı konuşmada, SYDV'nin iki önemli görevi üstelendiğini bunlardan birincisinin maddi durumu olmayan ailelere yardım etmek olduğunu bir diğer önemli görevin ise bir miktar destekle kendi geçimini sağlayacak insanlara destek olmak olduğunu belirtti.

SYDV olarak özellikle ikinci misyonlarına ciddi oranlarda ağırlık verdiklerini belirten Anteplioğlu, bu kapsamda şehir merkezinde ve kırsal alanda vakıf olarak bir çok projeyi hayata geçirip insanların artık yardım alan olmaktan çıkartıp insan istihdam eden kişiler haline getirmenin sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Anteplioğlu, şöyle konuştu:

"Fatih Kasabası'nda yaptığımız projeler, insanlarımıza örnek oldu ciddi oranda güzel projeler hayata geçirildi. Yine SYDV vasıtasıyla 2011 yılı içerisinde 46 projeyi hayata geçirdik. 2011 yılı içerisinde 1 milyon 991 bin lira projelerden vatandaşımıza kaynak aktarımı sağladık. Birde süt ineği dağıtım yapıyoruz ama bu sadece burayla sınırlı değil. Kahramanmaraş'ın bir çok köyünde dağıtımlar devam etmektedir. Hayvanlarımızın çiftçilerimize ve burada yaşayan insanlarımıza bu projelerin gelir kapısı olmasını temenni ediyorum" ifadelerin kullandı.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç ise hükümetin en büyük amacının halkı zenginleştirmek olduğunu belirterek, "Halkımız ne kadar zengin olursa devletimiz o kadar güçlü olur. Halkımızın zenginleşmesi için bir çok projeyi hayata geçirip teşvik etmektedir. Hükümetimizin isteği vatandaşının köyünde, kasabasında ve kentinde karnı tok sırtı pek yaşamalarıdır. Hükümetimiz bunun içinde elinden gelen bütün gayreti göstermektedir. "

Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar da Fatih Beldesi'nde devlet halk bütünleşmesinin en iyi örneklerini gördüğünü söyledi.

Tarım İl Müdürü Mehmet Gündoğdu Fatih Kasabası'nın 2009 yılında SYDV tarafından 107 bin lira harcama yapılarak 40 dekar bögürtlen bahçesinin tesis edildiğini buradan 20 çiftçi ailenin istihdam edildiğini ifade etti. Fatih Kasabası'nda 19 yetiştiriciye 38 gebe düve dağıtımınında yapıldığını dile getiren Gündoğdu, yetiştiricilere 57 tonda süt yemi verdiklerini ifade etti.

Gündoğdu ayrıca 2011 yılında ildeki yetiştiricilere 13 milyon 867 bin 165 lira destek ödemesi yapıldığını bitkisel üretim desteğiyle birlikte yetiştiricilere 79 milyon 133 bin 521 lira desteğin sağlandığını dile getirdi.

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Demirtaş kendilerine verilen bayrağı daha yükseğe taşımak için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini belirtti.

Böğürtlen çiftcisi Yusuf Yurdusev ise böğürtlen ve çilek yetiştiricisi olarak Vali Kocatepe'den soğuk hava deposu isteğinde bulundu.

Konuşmaların ardından süt ineklerinin dağıtımı yapıldı böğürtlen bahçesinde gidiler hasat yapıldı.

- KAHRAMANMARAŞ

AA - Yerel

Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title