Boğazkale Haberleri

Boğazkale haber, Boğazkale son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Boğazkale - 9.1.2019
Çorum'da Eğitime Kar Engeli
Daha önce Alaca?, ?Sungurlu, Mecitözü, Ortaköy, Boğazkale, Oğuzlar ve Laçin ilçelerinde okulların tatil edildiği duyurulmuştu.
Boğazkale - 8.1.2019
Çorum'da Eğitime Kar Engeli
Olumsuz hava şartları yüzünden yarın Alaca?, ?Sungurlu, Mecitözü, Ortaköy,Boğazkale, Oğuzlar ve Laçin ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
Boğazkale - 8.1.2019
Çorum'da 7 İlçede Eğitime Ara Verildi
İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, yaptığı açıklamada, "Alaca, Sungurlu, Mecitözü, Ortaköy,Boğazkale, Oğuzlar, Laçin ilçelerimizde 9 Ocak 2019 Çarşamba günü kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime 1 gün ara verilmiştir" dedi.
Boğazkale - 6.1.2019
Çorum'da Eğitime Kar Engeli
Daha önce Sungurlu, İskilip, Laçin, Kargı, Uğurludağ, Dodurga, Osmancık, Boğazkale ve Oğuzlar ilçelerinde okulların tatil edildiği duyurulmuştu.
Boğazkale - 6.1.2019
Çorum'da Eğitime Kar Engeli
Açıklamada, olumsuz hava şartları dolayısıyla Osmancık, Boğazkale, Oğuzlar, Dodurga ve Uğurludağ ilçelerinde yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
Boğazkale - 14.12.2018
Bedensel Engelli Gençlere Temsili Askerlik
Çorum'un Boğazkale ilçesinde bedensel engelli iki genç, bir günlüğüne asker oldu.
Boğazkale - 14.12.2018
Çorum'da Çıkan Yangında Bir Ev Kullanılamaz Hale Geldi
Çorum'un Boğazkale ilçesinde çıkan yangında bir ev kullanılamaz hale geldi.
Boğazkale - 10.11.2018
Hititlerin Başkenti Hattuşa'da Bakır Rezervi Sevinci
Hitit medeniyetinin başkenti Hattuşa'nın bulunduğu Çorum'un Boğazkale ilçesinde özel bir firma tarafından yürütülen çalışmalarda, 2,7 milyon ton bakır rezervi tespit edildi.
Boğazkale - 8.11.2018
Başkan Atilla'ya Ziyaretler
Çorum'un Boğazkale Kaymakamlığı'ndan Hani Kaymakamlığı'na atanan Turan Soğukoluk, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'yı ziyaret etti.
Boğazkale - 3.11.2018
Hattuşa'nın Eserlerini "Puzzle" Gibi Birleştiriyorlar
Hitit medeniyetinin başkenti Hattuşa'ya ev sahipliği yapan Çorum'un Boğazkale ilçesindeki arkeolojik kazı çalışmalarında gün yüzüne çıkarılan birçok eserin parçaları, kazı evindeki laboratuvarda puzzle gibi birleştiriliyor.
Boğazkale - 8.10.2018
Sungurlu'da İyep Bilgilendirme Toplantısı
Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Boğazkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Selahaddin Sütbaş, Sungurlu Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Yalçın Akkaya, Kadir Şahin, Mustafa Kadir Şahinoğlu, ilkokul müdürleri ve sınıf öğretmenleri katıldı.
Boğazkale - 4.10.2018
Çorum Hititlerin Başkentindeki Kazıda Boğa Kafası Biçimden 3 Bin 500 Yıllık Kap Bulundu
Çorum Hititlerin başkentindeki kazıda boğa kafası biçimden 3 bin 500 yıllık kap bulunduHititlerin başkentindeki kazıda boğa kafası biçimden 3 bin 500 yıllık kap bulunduÇORUM'un Boğazkale ilçesindeki Hattuşa Antik Kenti'nde devam eden kazı çalışmalarında 3 bin 500 yıllık, o dönemin Hitit üst...
Boğazkale - 4.10.2018
Hattuşa Antik Kent'te 3 Bin 500 Yıllık Boğa Başlı Kap Bulundu
ÇORUM'un Boğazkale ilçesindeki Hattuşa Antik Kenti'nde devam eden kazı çalışmalarında 3 bin 500 yıllık, o dönemin Hitit üst düzey yöneticilerinin ve ileri gelenlerinin şarap veya bira içmekte kullandığı tahmin edilen boğa kafası biçiminde kap bulundu.
Boğazkale - 3.9.2018
Dünyanın Merkezi' Çorum'da Turizm Canlandı
Çorum'un dünyanın merkezi olarak belirlenmesi ile turizmin canlandığını ifade eden Gül, "Çorum'u tanımak isteyen yurt içinden ve yurt dışından gelen insanların sayısı arttığı görülmektedir. Buram buran tarih kokan ilimizde tarihi eserlerle ilgili önemli çalışmalarımız büyük bir özveri ile devam etmektedir. Konaklarımız aslına uygun olarak yapılmıştır. Yine Çorum için çok önemli olan ve kültür varlığı olan ayakkabıcılar çarşısı çalışmalarımız bizim dönemimizde başlanacak ve tarihi ve kültürel yapısına uygun bir şekilde tamamlamak adına gayret göstereceğiz. Özellikle Alacahöyük beldemizde yine Boğazkale'de, ayrıca Ortaköy ilçemizin sınırlarlarının içerisinde bulunan Şapinova'da çok büyük bir tarihi zenginliğe şahit olmalarını ve şahitlik yapmalarını özellikle istiyoruz ve onları dünyanın merkezi Çorum'a davet ediyoruz" diye konuştu.
Boğazkale - 7.8.2018
Çorum'da Otomobil Devrildi: 6 Yaralı
İsmail Kama'nın kullandığı 34 GC 8060 plakalı otomobil, Sungurlu-Boğazkale karayolundaki Salman köyü yakınlarında tarlaya devrildi.
Boğazkale - 5.8.2018
Antik Kent "Nerik"Te 3 Bin Yıllık Fındık Kabuğu Bulundu
Hitit coğrafyasında birkaç kutsal şehir olduğuna işaret eden Czichon, "Çorum'daki Boğazkale kazılarında da kutsal bir şehirden bahsediliyor.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Boğazkale Haber, Boğazkale Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Boğazkale haber sayfamızda Boğazkale haberleri okuyabilir, Boğazkale son dakika haberleri ve güncel Boğazkale gelişmelerini görebilirsiniz. Kayıp olan koyunları Jandarma buldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 05:41:08. #1.14#
title