Bodrum'u Sel Aldı

Bodrum'u Sel Aldı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Öğle Saatlerinde Başlayan ve Sadece 10 Dakika Süren Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti. Bazı Motosikletler ve Esnafın Eşyaları Sel Sularıyla Dereye Dönen Caddelerde Sürüklendi. Yağmurun Kısa Sürede Durması Olası Faciayı Önledi. Turistler Bulundukları Otel ve Restoranlarda Mahsur Kaldı.

Bodrum'u Sel Aldı

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde öğle saatlerinde başlayan ve sadece 10 dakika süren sağanak yağış hayatı felç etti. Bazı motosikletler ve esnafın eşyaları sel sularıyla dereye dönen caddelerde sürüklendi. Yağmurun kısa sürede durması olası faciayı önledi. Turistler bulundukları otel ve restoranlarda mahsur kaldı.

10 dakikada bu hale geldi

Bodrum’da öğle saatlerinde başlayan ve sadece 10 dakika süren şiddetli sağanak hayatı felç etti. Atatürk, Cumhuriyet ve Cevat Şakir caddeleri ile Dere Sokak ve Hamam Sokak yaklaşık bir saat boyunca Gökçeler Dağı’ndan gelen sel suları ile adeta Venedik’e döndü. Hediyelik eşya satan esnafın tezgahları sel suları ile birlikte sürüklenirken, Barlar Caddesi’nde birçok kafeterya, restoran ve otel sular altında kaldı, personel saatlerce çamurlu suları temizledi.

Azgın derelere dönen Bodrum sokaklarından ATV tipi 4 tekerlekli motosikletle geçmeye çalışan Fransız turistler devrilme tehlikesi geçirdi. Birçok turist otel, motel ve restoranlarda mahsur kaldı. Bodrum Belediyesi’ne ait itfaiye ve zabıta ekipleri sel sularının kapladığı yollarda önlem alırken, iki motosiklet ve bazı işyerlerine ait buzdolaplarının da sel sularına kapıldığı görüldü. Yabancı turistler 10 dakikada meydana gelen sel karşısında şaşkına döndü. Yağmurun ardından açan güneş ile birlikte sokaklara çıkan turistler çıplak ayakla yürümeyi tercih etti. Saatlerce işyerlerini çamurlu sulardan temizlemek zorunda kalan esnaf ve turizmci ise belediyeye isyan etti.

Turizmci Ahmet Gümüştekin, “Caddeleri çok güzel yaptılar makyajladılar. Ancak yaptıkları mazgallar ve su kanallarından bir bardak su geçmez. 15- 20 yıldır hep aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Bir de kış turizminden bahsediyorlar. 10 dakikada yağmura teslim olan Bodrum’da tedbir almak bu kadar zor mu” dedi.

Meteoroloji yetkilileri Bodrum’da kısa süren yağışta metrekareye 16 kilogram yağmur düştüğünü bildirdi.

Kaynak: DHA