Bodrum Tırıyla Anadolu'ya 1 Milyon Dolarlık Tanıtım

Bodrum Tırıyla Anadolu'ya 1 Milyon Dolarlık Tanıtım

Bodrum Tırıyla Anadolu'ya 1 Milyon Dolarlık Tanıtım
Anadolu Ajansı - Haberler | Ekonomi

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum'un güzelliklerini tanıtmak için 25 Mart'ta yola çıkan tanıtım tırının şu ana kadar 25 ili ziyaret ettiğini belirterek, "Şu ana kadar sosyal medya üzerinden 4 milyon insana ulaştık.

ALİ BALLI - Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum'un güzelliklerini tanıtmak için 25 Mart'ta yola çıkan tanıtım tırının şu ana kadar 25 ili ziyaret ettiğini belirterek, "Şu ana kadar sosyal medya üzerinden 4 milyon insana ulaştık. Bunu rakama döktüğümüz zaman da Anadolu'ya 1 milyon dolarlık tanıtım oldu." dedi.

Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), Bodrum Otelciler Derneği ve ilçedeki diğer sivil toplum kuruluşlarının da destekleriyle hazırlanan "Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı", Türkiye'nin her bölgesini karış karış geziyor.

Bodrum'un tarihi dokusu, kültürel yapısı, doğal güzelliklerinin anlatıldığı tanıtım tırındaki ekipler, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Yola çıktığı günden bu yana 25 şehre uğrayan tanıtım tırındaki görevliler, vatandaşlara Bodrum hakkında bilgiler veriliyor. Tırı gezen vatandaşlar, üç boyutlu Bodrum tanıtım filmini de izleyerek, bölge hakkında bilgi sahibi oluyor.

Tır 30 ili dolaşacak

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, AA muhabirine, 25 Mart'ta yola çıkan Bodrum tırının Türkiye'nin 25 ilini dolaştığını ve dolaşmaya devam edeceğini söyledi.

Tırın toplamda 30 ili gezeceğini ifade eden Kocadon, "Çok güzel tepkiler alıyoruz. Geri dönüşleri çok güzel oldu. Bu illerdeki vali, kaymakam ve üst düzey makamlardan teşekkürler aldık. Bir çoğu bu projeyi düşündüğünü ancak hayata geçiremediklerini söylediler." dedi.

Projenin Türkiye'de örnek olduğuna dikkati çeken Kocadon, şöyle konuştu:

"Şu ana kadar sosyal medya üzerinden 4 milyon insana ulaştık. Bunu rakama döktüğümüz zaman da şu ana kadar Anadolu'ya 1 milyon dolarlık tanıtım oldu. Doğru bir strateji belirlediğimize inanıyoruz. Bugüne kadar Bodrum'a en büyük desteği hep Anadolu halkı verdi. Biz halkımızı unutmadık. Onların ayağına Bodrum'u götürerek onları buraya davet ediyoruz. Bu sezon da onları Bodrum'a bekliyoruz. İnanıyorum ki bize çok büyük destek verecekler."

Anadolu halkının Bodrum'a sahip çıktığını dile getiren Kocadon, "Anadolu'nun her tarafına birlik, beraberlik, kardeşlik ve hoşgörümüzü götürdük. Onlar da bizi saygı ve sevgiyle karşıladılar. Bütün illerde bize hep yardımcı oldular." ifadelerini kullandı.

Tırdaki tanıtım çalışmalarına da değinen Kocadon, şöyle devam etti:

"Tırın içinde Bodrum'un görselleri yer alıyor. Üç boyutlu Bodrum filmi de var. Bu filmle Bodrum'u tanıtıyoruz. Bu görselleri tırı ziyaret eden misafirlerimize gösteriyoruz. Aynı zamanda Bodrum kolonyası ve lokumunu da ikram ediyoruz. Amacımız Bodrum'u merak ettirmek. Üç boyutlu filmi izleyen herkes Bodrum'a gelmek istiyor. Tırda emek veren arkadaşlarımı kutluyorum. Günlerdir ailelerinden uzak kaldılar."

Bodrum tanıtım tırı koordinatörü Fikret Hıdır da turu 21 Mayıs'ta bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Projenin 9 bin kilometrelik bir etaptan oluştuğuna dikkati çeken Hıdır, "Edirne'den Kars'a bütün Anadolu'yu dolaşıp, Bodrum'u şehirlerle buluşturma projesi. Sloganımız da 'Bodrum sizi çağırıyor'. Bugüne kadar binlerce vatandaşımızla buluştuk." diye konuştu.

Tıra en çok Diyarbakırlı vatandaşların ilgi gösterdiğini vurgulayan Hıdır, şunları söyledi:

"Diyarbakır, bölgenin içinde bulunduğu duruma rağmen, Bodrum'a inanılmaz derecede kucak açtı. Diyarbakır'a Bodrum gelebiliyorsa herkes gelebilir sonucu çıktı. Bize de teşekkür ettiler. Bu Türkiye'ye örnek bir proje. Turizmin daha iyi noktalara gelmesi, daha interaktif hale gelmesi için yapılan güzel projelerden bir tanesi."

Bodrum Otelciler Derneği Genel Sekreteri Orhan Kavala da bu çalışmanın Bodrum'a çok büyük katkısının olacağına işaret etti.

Çalışmanın biraz daha uzatılması için talepte bulunduklarına değinen Kavala, "Bu talebimizi belediye yetkilileri de kabul ettiler ve geziye devam ediyorlar. Tır her gittiği yerde özel ilgi ve alaka görüyor. Bodrum zaten Türkiye içinde ve yurt dışında bir marka." şeklinde konuştu.

Bodrum'u hiç görmeyen insanların da ilçeyi ziyaret edeceğine inandığını dile getiren Kavala, şöyle konuştu:

"Tır sadece belli illere gitmedi, Güneydoğu, Doğu, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu Bölgesine, Trakya'ya gitti. Türkiye'nin gitmediği hiçbir bölgesi kalmadı. Bu vesileyle Türkiye'nin değişik bölgelerinden turistin geleceğini ümit ediyorum."

30 ile gitmesi planlanan tır bugüne kadar Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Hatay, Adana ve Mersin'i ziyaret etti.

Tır, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli'ye de ziyaret ederek, tanıtım turunu tamamlayacak.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title