Bodrum'daki Sanatçılar Yemekte Bir Araya Geldi

Bodrum'daki Sanatçılar Yemekte Bir Araya Geldi

Muğla'nın Bodrum İlçesindeki Bodrum Kültür ve Sanat Derneği (Bodrumart), İlçede Yaşayan Sanatçıları Düzenlediği Yemekli Organizasyonda Bir Araya Getirdi.

Bodrum'daki Sanatçılar Yemekte Bir Araya Geldi

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Bodrum Kültür ve Sanat Derneği (BODRUMART), ilçede yaşayan sanatçıları düzenlediği yemekli organizasyonda bir araya getirdi.

2005 yılında kurulan derneğin Diamaond of Bodrum Otel'de gerçekleşen etkinliğinde sanatçıların yanı sıra Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan ve Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan da yer aldı. Yemek öncesi verilen kokteyl sırasında sanatçılar sohbet ederek çalışmalarını birbirlerine anlattı.

BODRUMART Derneği Başkanı İkbal Çiğdem Damar, yaptığı konuşmada, derneğin kurulduğundan bugüne yaptığı çalışmaların artık somutlaşmaya başladığını belirtti. Damar, 27 Ekim-4 Kasım 2007 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP fuarında Bodrumlu sanatçıların bir araya gelip eserlerini sergilediğini belirterek, "Bodrum'daki sanatçılarımız, ilk kez bu şekilde İstanbul'da temsil edilmiş oldu. Sanatçılarımızın eserleri açtığımız sergide yer aldı. Bizlerin yanında olan, destek veren bütün sanatçılarımıza teşekkür

ediyorum. Bundan sonrada bu tür çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu ise, uluslararası üne sahip usta sanatçılarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Sanatçılarımızın bir araya gelmesi, ortak çalışmalar yapması, turizmin önde gelen bir merkezi olan Bodrum'un tanıtımına da büyük katkı sağlamaktadır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen ressamlardan İlhan Berk, Ali Koçak, Birol Kutadgu ve Mustafa Altuntaş, Başkan Çiğdem Damar ve Vali Lütfi Yiğenoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

(OU-OK-Y)

Kaynak: İHA