Bodrum'da Terör Örgütü Operasyonu

Bodrum'da Terör Örgütü Operasyonu

Muğla'nın Bodrum İlçesinde, Terör Örgütü PKK ile İlişkisi Olduğu İddiasıyla Gözaltına Alınan 22 Kişiden 13'ü Serbest Kalırken, 9 Zanlı Tutuklandı.

Bodrum'da Terör Örgütü Operasyonu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, terör örgütü PKK ile ilişkisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 22 kişiden 13'ü serbest kalırken, 9 zanlı tutuklandı.

Geçen hafta cuma günü Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile eş zamanlı Gümüşlük, Konacık, Turgutreis, Yalıkavak ve Bodrum'da bazı ev ve iş yerlerine operasyon düzenlemişti. Operasyon, İstanbul'da yakalanan ve PKK terör örgütü sempatizanı ve bombacısı olduğu ileri sürülen zanlının sorgulamasının ardından verdiği ifadeler sonrasında gerçekleştirilmişti. Operasyonda 18 kişi gözaltına alındı. Şahısların ev ve iş yerlerinde yasa dışı kitap, dergi ve

gazetelere el konuldu. Aralarında kapatılan HADEP'in eski yöneticilerinin de bulunduğu 18 kişi gözaltına alındıktan sonra operasyonun devam eden bölümünce 4 kişi daha gözaltına alınarak Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlıların sorgusunun ardından 13'ü serbest bırakıldı, 9'u ise Bodrum Adliyesine getirildi.

Zanlılar adliyenin alt giriş katından içeriye girdi. Savcılıkça dosya incelenerek gerekli işlemleri tamamlanan zanlılar tutuklama talebiyle sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Zanlıların avukatları adliye çıkışında dosyada gizlilik kararı olduğu gerekçesiyle açıklama yapmadı. Midibüse bindirilirken zafer işareti yapan zanlıların yakınları da ıslık çalarak "Sizinle gurur duyuyoruz" dedi. Bu arada "Faşizme karşı omuz omuza" sloganı atıldı.

(OU-SÇ-HO-Y)

Kaynak: İHA