Bodrum'da Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 5 Ölü 8 Yaralı
Haberler » Güncel » Bodrum'da Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 5 Ölü 8 Yaralı - Haber

Bodrum'da Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 5 Ölü 8 Yaralı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yasa dışı yollardan yurt dışına geçmeye çalışan kaçakların bulunduğu teknenin batması sonucu 5 kişi öldü, 8 kişi kurtarıldı.

Bodrum'da kaçakları taşıyan tekne battı: 5 ölü- 'nın Bodrum ilçesinde yasa dışı yollardan yurtdışına geçmeye çalışan kaçakların bulunduğu teknenin batması sonucu 5 kişi öldü, 8 kişi kurtarıldı.

SULARA GÖMÜLDÜ

Yasa dışı yollardan 'ın 'na geçmek için Bodrum'dan yola çıkan ve Irak uyruklu 15 kaçağın bulunduğu tekne, Bodrum'a yaklaşık 2 mil uzaklıktaki Kara Ada açıklarında henüz belirlenemeyen bir nedenle battı.

BALIKÇILAR FARK ETTİ

Bölgeden geçen balıkçıların vermesi üzerine bölgeye çok sayıda Sahil Güvenlik ekibi sevk edildi. Çalışmalara Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir helikopter de havadan destek verdi.

8 KİŞİ ÖLÜMDEN KURTARILDI

Ekipler, aralarında bir kadının da bulunduğu 8 kaçağı denizde boğulmak üzereyken kurtarmayı başardı. Bodrum Milta Marina'ya getirilen kaçakların bazıları burada bekletilen ambulanslarla ilçedeki hastanelere kaldırıldı, durumu iyi olanlarsa Sahil Güvenlik Komutanlığına götürüldü.

5 CANSIZ BEDEN BULUNDU

Arama kurtarma çalışmalarını sürdüren ekipler, 5 kaçağın cesedine ulaştı. Sahil Güvenlik botlarıyla karaya getirilen kaçakların cesetleri, Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Sahil Güvenlik ekipleri, denizde başka bir kişi daha olma ihtimaline karşı Bodrum açıklarında arama ve kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Yaşamını yitiren kaçakların kimliklerini tespit için de çalışma başlatıldı.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Bodrum'da Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 5 Ölü 8 Yaralı

Manşet

Haberler