Bodrum'da Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 5 Ölü
Haberler » Yerel » Bodrum'da Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 5 Ölü - Haberler

Bodrum'da Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 5 Ölü

Bodrum'da kaçakları taşıyan teknenin batması sonucu 5 kişi öldü, 8 kişi kurtarıldı.

Bodrum'da Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 5 Ölü

Bodrum'da kaçakları taşıyan teknenin batması sonucu 5 kişi öldü, 8 kişi kurtarıldı.

Yasa dışı yollardan 'ın 'na geçmek için Bodrum'dan yola çıkan ve uyruklu 15 kaçağın bulunduğu tekne, Bodrum'a yaklaşık 2 mil uzaklıktaki Kara Ada açıklarında henüz belirlenemeyen bir nedenle battı.

Bölgeden geçen balıkçıların vermesi üzerine bölgeye çok sayıda Sahil Güvenlik ekibi sevk edildi. Çalışmalara Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir helikopter de havadan destek verdi. 

Ekipler, aralarında bir kadının da bulunduğu 8 kaçağı denizde boğulmak üzereyken kurtarmayı başardı. Bodrum Milta Marina'ya getirilen kaçakların bazıları burada bekletilen ambulanslarla ilçedeki hastanelere kaldırıldı, durumu iyi olanlarsa Sahil Güvenlik Komutanlığına götürüldü.  

Arama kurtarma çalışmalarını sürdüren ekipler, 5 kaçağın cesedine ulaştı. Sahil Güvenlik botlarıyla karaya getirilen kaçakların cesetleri, Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Sahil Güvenlik ekipleri, denizde başka bir kişi daha olma ihtimaline karşı Bodrum açıklarında arama ve kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Yaşamını yitiren kaçakların kimliklerini tespit için de çalışma başlatıldı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri