Bodrum'da Batan Kaçak Göçmen Teknesi Ardından Yürek Burkan Ağlama
Haberler » Güncel » Bodrum'da Batan Kaçak Göçmen Teknesi Ardından Yürek Burkan Ağlama - Haber

Bodrum'da Batan Kaçak Göçmen Teknesi Ardından Yürek Burkan Ağlama

Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan 1 tekne ile 1 bot battı.

Bodrum'da Batan Kaçak Göçmen Teknesi Ardından Yürek Burkan Ağlama

'da kaçak göçmenleri taşıyan 1 tekne ile 1 bot battı. Sahil güvenlik ekipleri 40'a yakın kaçak göçmeni teknelerin battığı bölgedeki ada üzerinde tespit ederken, mahsur kaldıkları kayalık üzerinde anne ve banası ile birlikte kurtarılan bir bebek hastaneye kaldırıldı.

Devriye gezen 'TCSG 1' No'lu bot görevlileri Mahallesi Adaboğazı Mevkii açıklarında ada üzerinde kaçak göçmenler bulunduğunu tespit etti. Güvenlik güçleri bölgede 1 tekne ile 1 lastik botun battığını belirlerken rüzgarlı hava nedeniyle kaçakların bulunduğu yere yanaşamadı. Çevrede araştırma yapan güvenlik güçleri bir kaya parçası üzerinde anne ve babası ile mahsur kalan bir bebeği kurtardı. Hipotermi geçirdiği sanılan bebek ile anne babasını zor şartlar altında bulundukları yerden kurtaran sahil güvenlik ekibi Milta Bodrum Marina'ya geldi. Yolda haber verilen ambulansın beklediği marinada aile sağlık ekiplerine teslim edilerek hastaneye götürüldü. Bu sırada bebeğin ağlaması yürek burktu.

Bölgeye arama kurtarama çalışmaları için 'TCSG 101' No'lu bot sevk edildi. Marinaya gelen ekip çalışmaların daha sağlıklı yapılabilmesi için bilgi almak amacıyla kurtarılan aile ile görüşmek üzere hastaneye gitti. - Bodrummuğla

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler