Bodrum'da Bahar Koşusu

Muğla'nın Bodrum İlçesine Bağlı Ortakent Yahşi Belediyesi ve Bodrum Marmara Koleji Tarafından Düzenlenen Geleneksel Bahar Koşusu'nun Bu Yıl 7.'si Gerçekleştirildi.

Bodrum'da Bahar Koşusu

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Ortakent Yahşi Belediyesi ve Bodrum Marmara Koleji tarafından düzenlenen Geleneksel Bahar Koşusu'nun bu yıl 7.'si gerçekleştirildi.

Ortakent Müskebi Otel önünden başlayarak Marmara Koleji önünde son bulan 5 kilometrelik parkurda gerçekleşen koşuya 4 ayrı dalda, genç-yaşlı 100'e yakın sporsever katıldı. Bodrum Marmara Koleji Müdürü Ömer Çekmeceligil'in de katıldığı koşuda havanın sıcak olması sporseverleri zorlarken, koşu çekişmeli olduğu kadar coşkulu geçti. Koşunun genç erkekler kategorisinde Tacettin Gedikli 1. olurken, master erkeklerde Hamit Bilge, genç bayanlarda Rachel Howard, master bayanlarda da Elmas Aşçıoğlu birinci oldu.

Kategorilerinde ilk üç dereceye girenlere kupaları Bodrum Marmara Koleji Müdürü Ömer Çekmeceligil ve kolejde görev yapan diğer yetkililer tarafından verildi.

Genç erkeklerde 1. olan Bitez Gülümser Danacı İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Tacettin Gedikli 19 dakika 51 saniyelik derecesi ile diğer koşuculardan açık ara farkla birinci oldu.

Koşuya katılarak master erkeklerde 2. olan, Veteran Erkekler Balkan Rekortmeni Erbil Özlem'in, kupa töreni sırasında, "Ben ikinciliğe alışkın değilim" diyerek espiri yapması ortama renk kattı. Bu arada genç bayanlarda birinci olan, 12 yıldır Bodrum'da turizm sektöründe rehberlik yaptığını söyleyen Rachel Howard da güzel bir koşu olduğunu belirterek bu tür etkinliklerin daha sık yapılması temennisinde bulundu.

(OU-SÇ-İK-SN-S)