Bodrum'da 30 Kaçak, Batmak Üzere Olan Bottan Son Anda Kurtarıldı
Haberler » Güncel » Bodrum'da 30 Kaçak, Batmak Üzere Olan Bottan Son Anda Kurtarıldı - Haber

Bodrum'da 30 Kaçak, Batmak Üzere Olan Bottan Son Anda Kurtarıldı

Bodrum'da, Sahil Güvenlik ekipleri, teknesiyle kaybolduğu iddia edilen bir kişiyi aradıkları sırada, Suriye uyruklu 30 kaçağı yakaladı.

Bodrum'da 30 Kaçak, Batmak Üzere Olan Bottan Son Anda Kurtarıldı

'da, Sahil Güvenlik ekipleri, teknesiyle kaybolduğu iddia edilen bir kişiyi aradıkları sırada, uyruklu 30 kaçağı yakaladı. Kaçaklar, su almaya başlayan ve batmak üzere olan bottan son anda kurtarıldı.

Alo 158 Sahil Güvenlik Hattı'nı arayan bir kişi, arkadaşının, Bodrum açıklarında tekneyle açıldığı ve bir daha kendisinden alınamadığı ihbarında bulundu. Turgutreis Sahil Güvenlik 11 Nolu Bot ekipleri, Turgutreis Mahallesi'nden çıkarak Bodrum açıklarında arama çalışmasına başladı.

Ekipler, kayıp kişinin Çeşme açıklarında bulunduğu bilgisinin gelmesi üzerine arama çalışmalarını sonlandırdı. Sahil Güvenlik ekipleri bu sırada Gümbet açıklarında durumundan şüphelenilen yaklaşık 9 metrelik lastik bottakilere "dur" ihtarında bulundu.

Uyarılara rağmen kaçmaya devam eden bottakiler, ekiplerce manevra yöntemiyle durduruldu. Botta, Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmeye çalıştıkları belirtilen Suriye uyruklu biri çocuk 30 kaçak tespit edildi.

Kaçaklar, su almaya başlayan ve batmak üzere olan bottan son anda kurtarılarak Sahil Güvenlik botuna alındı. Suriyeli kaçaklar işlemleri için Bodrum Milta Marina içindeki Sahil Güvenlik Karakoluna getirildi. İlk incelemelere göre yakalanan kaçakların bazılarının, daha önce de yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan ve ekiplerce yakalanan kişiler olduğu belirlendi.

Sahil Güvenlik ekipleri, kaçakların arasındaki bot kaptanını tespit edebilmek için inceleme başlattı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler