Böcekli Haberleri

Böcekli haber, Böcekli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Böcekli - 19.1.2013
"Sizleri Çok Severdi"
Törende konuşan Birand'ın eşi Cemre Birand, herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, şöyle konuştu: "Sizleri çok sevdi. Son ana kadar da emin olun sizleri düşündü. Bizlerden çok galiba sizleri seviyordu. Çünkü biz onu evde tutamadık. Biz yeterli kalmadık onun evde kalması için. Kemoterapiye gittikten sonra buraya koşardı. Öğle uykularını burada uyurdu. Akşam geldiğinde de küçük makinesinin de yanına oturur 'Ben sizi dinliyorum, siz anlatın' diye Posta'ya yazısını yazardı. 24 saati işle, tutkuyla geçen bir insandı. Bugünü görseydi çok eğlenecekti eminim çünkü tam ona göre şanlı, şerefli, güzel, çiçekli, böcekli, Cumhurbaşkanlarına layık bir yollama töreni oldu.
Böcekli - 11.12.2012
Step Collection 2013 El Yapımı Seramik Modasını Sunar
Seramik Uğur Böcekli 2li Fiyatı 50tl.
Böcekli - 8.12.2012
AK Parti Düziçi Divan Toplantısı Yapıldı
Toplantıda Osmaniye İl Genel Meclis Üyesi Fevzi Kamalı ve Mustafa Demirel, Düziçi Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kaçıra, Ellek Belediye Başkanı İshak Yeşildemir, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Önal, Böcekli Belediye Başkanı Hacı Ahmet Okur da birer konuşma yaptı.
Böcekli - 23.11.2012
'Hayde Efem'in Çekimleri Tamamlandı
Hülya Böcekli, Volkan Baş, Coşkun Kemar, Ece Yentür, Emine Yentür, Yiğit Dören, Nihat Kapız, Gülnihal Demir, Yeter Kapız, Ceyhan Kapız, Uğur Erdaş, Hülya Savaş, Mehmet Koçar ve Furkan Kızılay gibi ekranların tanıdık simalarının rol aldığı filme bölge halkı da büyük destek sağladı.
Böcekli - 23.11.2012
Hayde Efem'de Çekimler Tamamlandı
Yorucu da olsa çekimleri belirlenen sürede tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten yönetmen Kerem Sarı, "Çakırbeyli köyü, Tralleis, Nysa ve Afrodisias antik kentleri, Apollon Tapınağı, Kuşadası, Didim, Karacasu'da çekimleri belirlediğimiz şekilde her hangi bir sorun ve aksaklık yaşamadan 5 haftada tamamladık. Çekimlerimiz esnasında bize destek veren Aydın Valiliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Aydın Ticaret Odası, Aydın Ticaret Borsası ile çeşitli oda ve borsalara teşekkür ediyorum. Yoğun bir şekilde çalıştığımız 5 hafta süresince oyuncularımız ve film ekibinin yemek ihtiyaçlarını karşılayan ERPA'ya, su ihtiyacını karşılayan Şırlansu'ya, hava çekimlerini gerçekleştiren Ege AirCam firmasına şükranlarımı sunuyorum. Hayde Efem'den desteklerini esirgemeyen Çakırbeyli halkına, oyuncularımız Gülnihal Demir, Volkan Baş, Ece Yentür, Zafer Kaya, Hülya Böcekli, Coşkun Kemer, Hasan Aşıcı, Nihat Kapız, Bekir Anlıak, Umut Oğuz ve Hülya Savaş'a gönüllü olarak verdikleri destekten ötürü minnettarım.
Böcekli - 7.11.2012
Yüksekokul Mezunu Temizlik İşçisinden Kitap Kampanyası
Düziçi ilçesindeki Böcekli Demirciler İlköğretim Okulu'nda 1 ay önce çalışmaya başlayan Nureddin Algan (24), AA muhabirine yaptığı açıklamada, okula kütüphane kazandırmak için bir sosyal paylaşım sitesinde kitap toplama kampanyası başlattığını söyledi.
Böcekli - 21.10.2012
Diyanet İşleri Başkanı Görmez Mekke'de
Arafat'ta "çiçekli böcekli ilahiler" okunmayacağına vurgu yapan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Arafat'ta tekbir olacak, tehlil olacak, telbiye olacak, salavat ve Kuran-ı Kerim okunacak.
Böcekli - 17.10.2012
Çakırbeyli 'Hayde Efem'i Sevdi
Aydın'ın tarihi mekanları ile incir, zeytin ve kestane gibi ürünlerinin tanıtımını sağlamak amacıyla kamuoyu desteğini arkasına alarak çekilecek olan "Hayde Efem" filminde çoğunluğu Aydınlı, Hülya Böcekli, Volkan Baş, Coşkun Kemer, Ece Yentür, Emine Yentür, Yiğit Dören, Nihat Kapız, Gülnihal Demir, Yeter Kapız, Ceyhan Kapız, Uğur Erdaş, Hülya Savaş, Mehmet Koşar ve Furkan Kızılay gibi ekranların tanıdık simaları gönüllü olarak yer alıyor.
Böcekli - 15.10.2012
Aydın'ın Filmi 'Hayde Efem' Destek Bekliyor
Çakırbeyli köyünde sete dönüştürülen iki ev ve köyün farklı mekanlarında çekimleri süren Hayde Efem ekibi, köy sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Aydın'ın tarihi mekanları ile incir, zeytin ve kestane gibi ürünlerinin tanıtımını sağlamak amacıyla kamuoyu desteğini arkasına alarak çekilecek olan "Hayde Efem" filminde çoğunluğu Aydınlı, Hülya Böcekli, Volkan Baş, Coşkun Kemer, Ece Yentür, Emine Yentür, Yiğit Dören, Nihat Kapız, Gülnihal Demir, Yeter Kapız, Ceyhan Kapız, Uğur Erdaş, Hülya Savaş, Mehmet Koşar ve Furkan Kızılay gibi ekranların tanıdık simaları gönüllü olarak yer alıyor.
Böcekli - 7.10.2012
Hacı ile Mutlu ve Huzurlu Bir Çiftiz
Giyim tarzınızı nasıl tanımlarsınız? Yüksek topuklu ayakkabıları, mini şortları çok seviyorum. Ayakkabıdan asla bıkacağımı sanmıyorum. O gün nasıl hissediyorsam öyle giyiniyorum. Bir gün daha çiçekli, böcekli daha hippi bir havaya bürünebilirken, ertesi gün siyah deriler ve zımbalarla daha rock havasına girebiliyorum ama genel olarak kendi tarzıma derileri, zımbalı metal aksesuvarları yakıştırıyorum.
Böcekli - 7.10.2012
"Hacı ile Mutlu ve Huzurlu Bir Çiftiz"
Giyim tarzınızı nasıl tanımlarsınız? Yüksek topuklu ayakkabıları, mini şortları çok seviyorum. Ayakkabıdan asla bıkacağımı sanmıyorum. O gün nasıl hissediyorsam öyle giyiniyorum. Bir gün daha çiçekli, böcekli daha hippi bir havaya bürünebilirken, ertesi gün siyah deriler ve zımbalarla daha rock havasına girebiliyorum ama genel olarak kendi tarzıma derileri, zımbalı metal aksesuvarları yakıştırıyorum.
Böcekli - 3.10.2012
Türkiye'nin İlk Mumya Filmi Aydın'da Çekiliyor
Başrollerini Volkan Baş, Çoşkun Kemer ve Hülya Böcekli'nin üstlendiği filmin senaryosu, Aydın'daki Tralleis Antik Kenti'nde bulunan ve dünyada notaya dökülmüş en eski yazılı kayıt kalıntısı olan "Seikilos Mezar Yazıtı"ndan yola çıkıyor.
Böcekli - 21.9.2012
Düziçi'nde Ahilik Haftası Kutlamaları
Programa Düziçi Kaymakamı Nevzat Şengök, Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Ellek Belediye Başkanı İshak Yeşildemir, Böcekli Belediye Başkanı Hacı Ahmet Okur, Osmaniye Sanayi ve Teknoloji Müdür Vekili Gülhan Kaplan, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Tabur, Osmaniye Ticaret Odası Başkanı Sait Çenet ile ve davetliler katıldı.
Böcekli - 20.9.2012
Türkiye'nin İlk Mumya Filmi 'Hayde Efem' Geliyor
Aydın'ın tarihi mekanları ve ürünlerinin tanıtımını sağlamak amacıyla kamuoyu desteğini arkasına alarak çekilecek olan "Hayde Efem" filminde Hülya Böcekli, Volkan Baş, Coşkun Kemer, Ece Yentür, Emine Yentür, Yiğit Dören, Nihat Kapız, Gülnihal Demir, Yeter Kapız, Ceyhan Kapız, Uğur Erdaş, Hülya Savaş, Mehmet Koşar ve Furkan Kızılay gibi ekranların tanıdık simaları gönüllü olarak yer alıyor.
Böcekli - 18.9.2012
Süper İncir, Motor Diyor
Film, Yenipazar ilçesine bağlı Donduran köyünde yaşayan Mustafa isimli içine kapalı gencin yaşam ve aşk hikayesini konu alacak. Dedesinden miras kalan sandığın içerisinde 'Süper İncir' formülünü bulacak olan Mustafa, zeytinyağına banarak yediği incir sayesinde süper kahramana dönüşecek. Filmde Mustafa'nın sevgilisi olan 'Ayşe' rolünü 'Hanımın Çiftliği' dizisinde Madam Emma rolüyle tanınan oyuncu Hülya Böcekli'nin canlandırması beklenirken; ekranların sevilen simaları olan Muğlalı bir çok yerel sanatçı da projede yer alacak.
Böcekli - 15.8.2012
Düziçi'nde AK Parti Düziçi İlçe Teşkilatı İftar Yemeği Verdi
Yemeğe AK Parti Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, AK Parti 22. Dönem Osmaniye Milletvekili Mehmet Sarı, AK Parti Düziçi İlçe Başkanı Mustafa Taman, AK Parti Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Sait Kıraç, Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Ellek Belediye Başkanı İshak Yeşildemir, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Önal, Atalan Belediye Başkanı İbrahim Şahin, Böcekli Belediye Başkanı H.
Böcekli - 3.8.2012
Düziçi'nde Sodes 7 Projeyi Kabul Etti
Karataş, destek almaya hak kazanan projeleri şöyle sıraladı: "Düziçi İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü'nün, "Düziçili Yoksul çocukların Futbol Kursu ile Sosyal Hayata Katılımlarını Teşvik Projesi", Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "SODES'le eğitimde eşit fırsatlara sahibim", Düziçi Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin "5 Köye oyun parkı", Atalan Belediye Başkanlığı'nın "Çocuklar Oyun ile Büyür", Böcekli Belediye Başkanlığı'nın "Barış Meydanı ve Çocuk Parkı", Ellek Belediyesi'nin "Parkımız Olsun", Yarbaşı Belediyesi'nin "Bizim de Bir Parkımız var" " Karataş, önümüzdeki yıl sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının proje teklifleriyle daha fazla destek beklediklerini ifade etti.
Böcekli - 12.7.2012
Petrol İstasyonu İşletmecisi Evinin Yakınında Ölü Bulundu
Osmaniye'nin Düziçi ilçesine bağlı Böcekli beldesinde bir akaryakıt istasyonu işletmecisi, evinin yakınında ölü bulundu.
Böcekli - 2.6.2012
Yarbaşı Belediyesi'nde "Toplum Yararına Çalışma Programı"
Proje kapsamında 7 ay süre ile çalışacak kişilerin İŞKUR'dan asgari ücret alacaklarını ve sigortalarının yatırılacağını belirten Yazan, şunları kaydetti: "Düziçi Belediyesi'nde 4 ayrı projede 90 kişi, Ellek Belediyesi'nde 25 kişi, Atalan Belediyesi'nde 25 kişi, Böcekli Belediyesi'nde 30 kişi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Harun Reşit Kalesi'ne 2 kişi süreli olarak işe alındı.
Böcekli - 30.5.2012
Düziçi Çalıştayı Yapıldı
Toplantıya Düziçi Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kaçıra, Ellek Belediye Başkanı İshak Yeşildemir, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Önal, Atalan Belediye Başkanı İbrahim Şahin, Böcekli Belediye Başkanı Ahmet Okur, Düziçi Meslek Yüksekokulu Müdürü Alaattin Yörük, Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sarı, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Düldül, DÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Şen, Düziçi İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Siyahoğlu, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özel sektör temsilcileri katıldı.
Böcekli - 16.5.2012
'Süper İncir'den Sonra 'Süper İncir 1921'de Rekora Koşuyor
Aydın incirini tanıtıldığı ve izlenme rekorları kıran 'Süper İncir' adlı kısa reklam filminin büyük beğeni toplamasının ardından yönetmen Kerem Sarı, uzun metrajlı filmi çekebilmek için destek arayışı içerisine girmişti. Yenipazar ilçesine bağlı Donduran köyünde çekilmesi planlanan uzun metrajlı film, köyde yaşayan Mustafa isimli içine kapalı gencin yaşam ve aşk hikayesini konu alacaktı. Dedesinden miras kalan sandığın içerisinde 'Süper İncir' formülünü bulacak olan Mustafa, zeytinyağına banarak yediği incir sayesinde süper kahramana dönüşecekti. Filmde Mustafa'nın sevgilisi olan 'Ayşe' rolünü 'Hanımın Çiftliği' dizisinde Madam Emma rolüyle tanınan oyuncu Hülya Böcekli'nin canlandıracağı ifade edilmişti.
Böcekli - 15.5.2012
Düziçi'nde Patates Yetiştiriciliği
İlçenin bugüne kadar Konya ve Niğde'den karşılanan patates ihtiyaçlarının bundan böyle Düziçinde karşılama imkanına kavuştuklarını belirten Hacı Ömer Namlı, "Aslında benim böyle bir ticari amaçlı patates ekme gibi bir düşüncem yoktu. Fakat Böcekli beldesi yolu üzerindeki babamızdan kalma çiftlikte görevli arkadaşımız aslen Sivaslı.
Böcekli - 8.5.2012
Düziçi'nde 3 Haziranda Muhtarlık Seçimi Yapılacak
AA muhabirinin İlçe Seçim Müdürü Rasim Arı'dan aldığı bilgiye göre, Düziçi Merkez Mahallesi muhtarı ve Düziçi'nin Böcekli Beldesi Yeşilyurt Mahallesi muhtarlarının vefatı, Düziçi'nin Akçakoyunlu Köyü muhtarının istifası nedeniyle bu yerlerde, 3 Haziran 2012 Pazar günü muhtarlık seçimi yapılacak.
Böcekli - 16.4.2012
Gülfidan Aydın'a Olan Borcunu Ödemek İstemişti
Yenipazar ilçesine bağlı Donduran köyünde çekilmesi planlanan uzun metrajlı 'Süper İncir' film, köyde yaşayan Mustafa isimli içine kapalı gencin yaşam ve aşk hikayesini konu alacaktı. Dedesinden miras kalan sandığın içerisinde 'Süper İncir' formülünü bulacak olan Mustafa, zeytinyağına banarak yediği incir sayesinde süper kahramana dönüşecekti. Filmde Mustafa'nın sevgilisi olan 'Ayşe' rolünü 'Hanımın Çiftliği' dizisinde Madam Emma rolüyle tanınan oyuncu Hülya Böcekli canlandıracaktı.
Böcekli - 10.4.2012
Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 167. Yıl Dönümü
Törene, Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Ellek Belediye Başkanı İshak Yeşildemir, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Önal, Atalan Belediye Başkanı İbrahim Şahin, Böcekli Belediye Başkanı Ahmet Okur, İl Genel Meclis üyeleri, kurum amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Böcekli - 9.4.2012
Ormanlardaki 'Dumansız Yangın'a Böcekli Önlem
Antalya'nın Kaş İlçesi'nde, çam ağaçlarına verdikleri zarar nedeniyle ormancıların, 'dumansız yangın' olarak nitelendirdiği 'çam kese' böceğiyle biyolojik mücadele yapılması için özel bir laboratuvar kuruldu.
Böcekli - 12.3.2012
Düziçi'nde Fırtına Maddi Hasara Neden Oldu
Ayrıca Düziçi'ne bağlı Böcekli beldesi, Karagedik ve Çitli köylerinin elektrik nakil hatlarında da şiddetli fırtına nedeniyle kopmalar meydana geldiği ve bu nedenle bir süre elektrik verilemediği bildirildi.
Böcekli - 11.3.2012
CHP Düziçi İlçe Başkanı Göl Yeniden Aday
Görevi süresince partisinin başarısı için mücadele ettiğini belirten Göl, şöyle konuştu: "Elbette eksiklerimiz olmuş olabilir. Ama şuna inanın ki, CHP'nin başarısı için hem köylerde, hem beldelerde yoğun bir şekilde çalıştık. Başarılı ve başarısız olduğumuz yönler var. Biz ilçe yönetimi olarak gücümüz yettiği oranda insanları birbiriyle kaynaştırmaya, bütünleştirmeye, herkesi kucaklamaya, herkesin CHP'ye oy vereceğine inandığımız için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eksiklerimizi de yeni dönemde tamamlamaya söz veriyoruz." Toplantıya Yarbaşı, Ellek, Atalan ve Böcekli belde Başkanları, Kadın Kolları Başkanı Ruşen Köksal ve partililer katıldı.
Böcekli - 16.2.2012
Osmaniye'de 578 Kişi Geçici İş Sahibi Oluyor
Özkaya şunları söyledi: "Çalışma ve İş Kurumu Osmaniye İl Müdürlüğü tarafından Düziçi, Toprakkale, Sumbas ve Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile okulların temizliği, bakım ve onarımı konulu 107 kişiye yönelik 4 ay, Düziçi, Yarbaşı, Atalan, Ellek, Böcekli, Bahçe, Hasanbeyli, Cevdetiye, Kırmıtlı, Kadirli, Sumbas, Alibeyli ve Toprakkale Belediye Başkanlıkları ile kamusal alt yapının yenilenmesi, çevre temizliği, ağaçlandırma ve park düzenlemeleri konulu, 440 kişiye yönelik 8 ay, Karayiğitli Köyü Muhtarlığı ile Mezarlık Temizliği konulu 10 kişiye yönelik 4 ay, Osmaniye İl Müftülüğü ile 15 kişiye yönelik 8 ay, İl Kültür Müdürlüğü ile 15 kişiye yönelik 8 aylık yürütülecek olan projeler ile toplamda 578 kişi istihdam edilecektir.
Böcekli - 9.2.2012
'Süper İncir'e Süper Destek Kampanyası
Filmde Mustafa'nın sevgilisi olan 'Ayşe' rolünü 'Hanımın Çiftliği' dizisinde Madam Emma rolüyle tanınan oyuncu Hülya Böcekli canlandıracak.
Böcekli - 6.2.2012
Aç Gözlüler ve Rüşvetçiler Sağlığımızı Çalıyor
İş dünyasında çalışanlar sanıyor ki öğle yemekleri kurumsal, prestijli bir catering markasından geliyor, uzaktan görünen resim böyle... Oysa ki hiçbir izin ve kalite belgesi olmayan merdiven altı, böcekli bir taşerondan geliyor olabilir.
Böcekli - 20.11.2011
Namlı'dan AK Parti Düziçi İlçe Teşkilatı'na Teşekkür
Tercihinde kendisine destek olan AK Parti milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatı, Düziçi'nde hizmette gönül birliği içinde olduğu kişilere teşekkür eden Namlı, şöyle konuştu: "Bundan sonra hep beraber daha iyi hizmetler yapacağız. İlçenin her konuda sesini ilimizde ve Ankara'da duyuracağız. İlçe olarak bu güçlü iktidardan hizmet alacağız. Bundan böyle yeni bir sayfa açarak daha güçlü bir şekilde belediye, ilçe teşkilatı ve Düziçi halkıyla daha iyi ve daha güzel bir ilçe olmak için çalışacağız. Asılsız dedikodulara ise kulak asmayacağız." Toplantıya AK Parti Düziçi ilçe Başkan Vekili Mehmet Çillem, yönetim kurulu üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı Talip Sağlam, Kadın Kolları Başkanı Asena Alaca, Ellek Belediye Başkanı İshak Yeşildemir, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Önal, Atalan Belediye Başkanı İbrahim Şahin, Böcekli Belediye Başkanı Ahmet Okur, Düziçi Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kaçıra, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, AK Parti belde başkanları katıldı.
Böcekli - 28.10.2011
Adana'da Otomobilin Çarpması Sonucu Şehit Olan Polis Memuru
İl Müftüsü İsmail Canpolat'ın dua okumasının ardından Önder'in cenazesi toprağa verilmek üzere Osmaniye'nin Düziçi ilçesine bağlı Böcekli beldesine gönderildi.
Böcekli - 8.10.2011
Böcekli Beldesi Köy Grup Yolu Asfaltlanıyor
Düziçi ilçesi ile Böcekli Beldesi arasında 5 kilometrelik köy grup yolunun yapımının devam ettiği bildirildi.
Böcekli - 30.8.2011
Düziçi'nde Bayram Kutlaması
Düziçi'nde Ramazan Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması yapıldı. Öğretmenevi'nde yapılan kutlama programında Kaymakam Nevzat Şengök, Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Düziçi İlçe Garnizon Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Taner Çağlar, katılanların Ramazan Bayramını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. Protokol daha sonra, İlçe Garnizon Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Düziçi Devlet Hastanesi personeli ile şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladılar. Kutlama programına, Ellek Belediye Başkanı İshak Yeşildemir, Atalan Belediye Başkanı İbrahim Şahin, Böcekli Belediye Başkanı Hacı Ahmet Okur, İlçe Emniyet Müdür Vekili Başkomiser Adnan Ünsal, İlçe Müftüsü Gıyasettin Yılmaz, il genel meclis üyeleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
Böcekli - 11.8.2011
İpek Böcekçiliği Yeni İş Kapısı Olacak
Muhsin Arslan - Bilecik'in Söğüt ilçesi Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından kabul edilen "İpek böcekçiliğinin Modernizasyonu Çiftlik-Dut Ağacı Modeli" projesinin fizibilite çalışmaları başladı. Proje Koordinatörü Sevcan Akıncı, AA muhabirine, 1500 yıllık mazisi olan ve yardımcı tarım kolu olan ipek böcekçiliğinin, küçük aile işletmelerinde yaprak hasadı ve taşıma işçiliği dışındaki bütün faaliyetlerde aile fertlerinin iş gücünün değerlendirilmesine imkan tanıdığını kaydetti. İpek böcekçiliğinin, istihdam sağlanması, köyden kente göçün engellenmesi, "35-40 gün" gibi kısa sürede yüksek gelir getirmesi, diğer tarımsal faaliyetler için iş gücü ihtiyacının az olduğu dönemde yapılması ve üreticinin mahsulünü nakit olarak değerlendirilmesi gibi avantajlar sağladığını anlatan Akıncı, şöyle konuştu: "Osmanlı döneminden itibaren ipek böcekçiliğinin merkezi olan Söğüt'teki eski evler, ipek böceği yetiştirmeye elverişli tarzda ve ekonomik faaliyetlerin rahatça gerçekleştirileceği alanın ortaya çıkacağı şekilde inşa edildi. Bilecik ipek böcekçiliğinde önemli bir bölgedir. Bu nedenle oluşturulacak yeni model ve alınan tedbirlerle burada sektörün canlandırılması ve geliştirilmesi hem bölgesel hem de ulusal kalkınmaya katkıda bulunacaktır. Proje, tarımda verimlilik ve kırsal kalkınma ile sosyal kalkınma ve istihdam gelişme eksenleri doğrultusunda bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına yönelik faaliyetler kapsamındadır. Bölgede ipek böcekçiliği ve dut ağacı yetiştiriciliğini modernize ederek oluşturulan bu modelde, sistemi bu işle uğraşan ve istihdam edebilecek kişileri, özellikle de gençlere tanıtıp eğitim planları yapılacak. Bu gençlerin ipek böcekçiliği ile uğraşmasını sağlayacak teşvikleri oluşturup tedbirleri almayı planlıyoruz. Böylece, toplumda gençlerin ilgileneceği, sahipleneceği iş alanı, istihdam yaratılmış olacak. İpek üretimi arttıkça doğal ipek suni ipekle rekabet edebilir hale gelecek. " -İPEK BÖCEĞİ EVLERİ OLUŞTURULACAK Akıncı, modern tesisin inşa edilmesiyle ipek böcekçiliğinin ve dut ağaçlarının yetiştirilmesinin sektör haline dönüşmesinin örnek model olacağını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu işle uğraşan kişilerin sosyal statülerinde de artış sağlanması hedefleniyor. Söğüt'te 21 köyde ve 2 beldede fizibilite çalışması devam ediyor. Şu anda 15 köyde ipek böcekçiliği yetiştiriciliği yapılıyor. Yaklaşık 1 ile 1, 5 paketten 30-60 kilogram arasında ürün alınıyor. Böceğin yetişebilmesi için onlara sağlıklı bir ortam gerekiyor. 45 günde yetişen 1, 5 paket böcekten yaklaşık 2 bin lira gelir elde ediliyor. İpek böcekliği nesilden nesile öğretilerek gelinmiş.
Böcekli - 8.8.2011
Ak Partili Milletvekilleri Düziçi Halkının Sorunlarını Dinledi
AK Parti Osmaniye milletvekilleri Suat Önal ile Durdu Mehmet Kastal, Düziçi ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Milletvekilleri ilçe merkezinde bulunan asma altı çay ocağında halk toplantısı düzenledi. Milletvekili Suat Önal burada yaptığı konuşmada Sabun Çayı suyu üzerine kurulması planlanan Çatak Barajının yapılabilmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi. Milletvekili Durdu Mehmet Kastal da parti ayrımı yapmadıklarını, her kesimle el ele verip hizmet etme gayreti içinde olacaklarını belirterek, "Düziçi ilçemize ait şehir stadyumunun bakım ve onarımını yaptıracağız. Tribünü kapalı olacağı gibi sahanın zemin yenilemesini yapılacaktır. Beldelere spor kompleksi yapılmak için çalışmalar yapacağız. " dedi. AK Parti Milletvekilleri daha sonra Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı'yı ziyaret ederek, ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Düziçi ziyaretine, AK Parti Osmaniye İl Başkanı Ömer Yağmur, Düziçi İlçe Başkanı Ali Oğulcan, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Önal, Böcekli Belediye Başkanı Hacı Ahmet Okur, Atalan Belediye Başkanı İbrahim Şahin, Ellek Belediye Başkanı İshak Yeşildemir, AK Parti İl Genel Meclis üyeleri Fevzi Kamalı ve İbrahim Çerçi de katıldı.
Böcekli - 30.7.2011
İstanbul'da 400 Gram Pide 1, 50 Tl
İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, kentte 400 gram pidenin 1, 50 TL'ye, 600 gram pidenin ise 2, 25 TL'ye satılmasının zorunlu olduğunu söyledi. Özer, düzenlediği basın toplantısında, büyük marketlerin, fırıncılara düşük gramajdan pide üretip ucuza satmayı teklif ettiğini öne sürerek, "Bu durum ahlaki değildir. Şehirde 400 gram pidenin 1, 50 TL'ye, 600 gram pidenin 2, 25 TL'ye satılması zorunludur. Yumurtalı ve susamlı pide fiyatları da serbesttir" dedi. Bu toplantının, vatandaşın aldatılmasını önlemek amacıyla yapıldığını belirten Özer, gramaja güvenmeyen vatandaşın "ALO 174"e şikayette bulunması gerektiğini, bu hattın şikayetlere derhal cevap verdiğini kaydetti. Böcekli un tartışmalarına da işaret eden Özer, sözü edilen firmanın hizmet vermemesi halinde İstanbul'da 1 çuval unun 60 liradan satılacağını, şu anda bu fiyatın 45 lira olduğunu ve bu firmaya iftira atıldığını söyledi.
Böcekli - 30.7.2011
İstanbul'daki Pide Fiyatları
İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, kentte 400 gram pidenin 1, 50 TL'ye, 600 gram pidenin ise 2, 25 TL'ye satılmasının zorunlu olduğunu söyledi. Özer, düzenlediği basın toplantısında, büyük marketlerin, fırıncılara düşük gramajdan pide üretip ucuza satmayı teklif ettiğini öne sürerek, "Bu durum ahlaki değildir. Şehirde 400 gram pidenin 1, 50 TL'ye, 600 gram pidenin 2, 25 TL'ye satılması zorunludur. Yumurtalı ve susamlı pide fiyatları da serbesttir" dedi. Bu toplantının, vatandaşın aldatılmasını önlemek amacıyla yapıldığını belirten Özer, gramaja güvenmeyen vatandaşın "ALO 174"e şikayette bulunması gerektiğini, bu hattın şikayetlere derhal cevap verdiğini kaydetti. Böcekli un tartışmalarına da işaret eden Özer, sözü edilen firmanın hizmet vermemesi halinde İstanbul'da 1 çuval unun 60 liradan satılacağını, şu anda bu fiyatın 45 lira olduğunu ve bu firmaya iftira atıldığını söyledi.
Böcekli - 30.7.2011
İstanbul Fırıncılar Odası'ndan 'böcekli Buğday' Yalanlaması
İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, CHP Ankara Milletvekili Gürkan Günaydın tarafından dile getirilen 'böcekli buğdaydan üretilen ekmeğin halka yedirilmasi' iddialarına sert tepki gösterdi.
Böcekli - 29.7.2011
Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı'dan "Böcekli Buğdaydan Ekmek Yapılıyor" İddialarına Tepki
Federasyon Başkanı Balcı, CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın'ın iddialarıyla ilgili olarak "Halkımızın temel gıdası olan ekmek konusunda herkesin bu şekilde gelişi güzel açıklama yapmasını doğru bulmuyorum." dedi.
Böcekli - 29.7.2011
Böcekli Buğday İthal Edildi İddiası
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkan Vekili ve Manisa Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman, Türkiye'ye ithal edilen gıda ürünlerinin gümrüklerde daha sıkı olarak denetlenmesini istedi.
Böcekli - 29.7.2011
Fırıncılar Federasyonu: Vatandaş Gönül Rahatlığıyla Ekmeklerimizi Tüketebilir
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, bir firma tarafından ithal edilen zarar görmüş ve canlı böcek içeren ekmeklik buğdayın, işleme süreçlerinden sonra tüketici sofrasına ulaştığı yönündeki iddialarla ilgili olarak, "Vatandaşlarımız, gönül rahatlığıyla ekmeklerimizi tüketebilirler. Bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. " dedi. Balcı, Adapazarı Fırıncılar Odası'nda düzenlediği basın toplantısında, CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın'ın, Nisan ayında ithal edilen böcekli buğdayların tüketicilerin sofrasına geldiği ve Ramazan ayında da aynı ürünlerin tüketicilere sunulabileceği iddialarını cevaplandırdı.
Böcekli - 2.7.2011
Böcekli Grup Yolu Yapımına Başlandı
Düziçi ilçesine bağlı Böcekli beldesi grup yolu yapım çalışmalarına başlandığı bildirildi.
Böcekli - 24.6.2011
Katı Atık Bertaraf Tesisi Yaptırmayan Belediyelere Suç Duyurusu
Osmaniye Valiliği, Belediye Başkanı Kadir Kara dahil 6 ilçe ve 9 belde belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacak. Gereğini yapmayan başkanlar 6 ay ile 2 yıl arasında ceza alabilecek. Osmaniye'de Katı Atık Bertaraf ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği üyesi olan belediye başkanları hakkında verilen sürede katı atık bertaraf tesisi yaptırmadıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulacak. Yaveriye Köyü Karabahadır mevkiindeki Katı atık depolama alanının rehabilite edilerek düzenli katı atık depolama alanı haline getirilmesi için söz konusu birliğe iş termin planı verildiği ve buna uymadıkları öğrenildi. Osmaniye Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada birlik üyesi belediyelere katı atık tesisini belirlenen sürede yapmadıkları gerekçesiyle bugüne kadar 208 bin 587 TL para cezası uygulandığı bildirildi. Katı Atık Bertaraf ve Altyapı Hizmetleri Mahalli İdareler Birliği içerisinde Osmaniye Belediyesi, Kadirli, Sumbas, Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Toprakkale ilçe belediyeleri ile Ellek, Cevdetiye, Kırmıtlı, Tüysüz, Yarbaşı, Atalan, Böcekli, Mehmetli, Alibeyli belde belediyeleri ile il özel idaresi yer alıyor.
Böcekli - 12.5.2011
Vali Salihoğlu'nun İncelemeleri
Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Torul'un Kirazlık ve Kürtün'un Karaçukur köylerinde ormana zarar veren böceklere karşı yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Vali Salihoğlu, Kürtün Kaymakamı Zafer Engin ve Orman İşletme Müdürü Ozan Aydın ile birlikte Torul Orman İşletme Müdürlüğünün Özkürtün orman deposundaki fidan üretim çalışmaları ile Torul'un Kirazlık ve Kürtün'un Karaçukur köylerinde ormana zarar veren böceklere karşı biyoteknik ve mekanik ilaçlarla yürütülen mücadele çalışmalarını yerinde inceledi. Orman İşletme Müdürü Ozan Aydın, bölgede yapılan çalışmalar hakkında Vali Salihoğlu'na bilgi vererek, "Ormana zararlı böceklerin yumurta, tırtıl ve erginlerini toplamak, tuzak kurmak, böcekli materyali yok etmek ve koşullarını değiştirmek suretiyle mekanik mücadele yapıyoruz.
Böcekli - 22.3.2011
Çam Kese Böceğine Karşı Böcekli Mücadele
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Ekipleri, Çam Kese Böceğiyle Mücadele Kapsamında Laboratuvarlarda Üretilen Böcekleri Doğaya Saldı.
Böcekli - 6.3.2011
Böcekli Barbunya
Alışveriş Merkezinden Aldığı Böcekli Barbunya Paketine Noter Tespiti Yaptırdı.
Böcekli - 14.2.2011
İl Genel Meclis Başkanı Evren Agc'yi Ziyaret Etti
Evren, beraberinde Özel Kalem Müdürü Selma Böceklioğlu Dündar ile birlikte AGC'yi ziyaret ederek, Başkan Yardımcıları Bülent Çam, Cavit Eskici, İbrahim Kılınç, İhsan Karataş ve Önder Yıldırımcan'a yeni görevlerinde başarılar diledi.
Böcekli - 1.2.2011
Aydın Ziraat Odası Genel Kurulu Yapıldı
Aydın Ziraat Odası 23. Olağan Genel Kurulu, Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş'un da katılımıyla Kemal Çetin Çiftçi Eğitim Merkezi'nde yapıldı. Vali Coş, genel kurulda yaptığı konuşmada, tarımın hayatın devamı açısından olmazsa olmaz öneme sahip olduğunu belirterek, bu nedenle çiftçilerin başlarının tacı olduğunu ifade etti. Çiftçiliğin meşakkatli ve bir o kadar da onurlu bir iş olduğunu deli getiren Coş, şunları söyledi: 'Ziraat işleri, bir ekonomik kazanç olmaktan öte, sevda işidir. Toprakla uğraşmak meşakkatlidir. Ülkemizde tarım günden günde gelişiyor. Devletimizin teşvikleri var. Bunlardan daha fazla yararlanmalıyız. Teşviklerden en fazla yararlanan illerden biri olmalıyız. Bütün tarımla uğraşan arkadaşlarımızın bu teşviklerden yararlanmasını istiyoruz. Ailelerin giderleri günden güne artıyor. Gider artarken, gelirin de artması lazım. Bu yüzden üreticilerimizin özellikle hayvancılık konusundaki teşviklerden yararlanması lazım. Çiftçimizin gelirinin artırılmasını sağlamalıyız.' Aydın Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı ise tarımın zor bir sektör olduğunu dile getirerek, çiftçilerin Türkiye'nin milli kahramanları olduğunu söyledi. Üreticilerin tüm sorunlarını bildiklerini ve bunların çözümü için çalışmalar yaptıklarını belirten Posacı, 'Tarımda yapacağımız daha çok işimiz var. Bunun için hep beraber, gönül gönüle, omuz omuza çalışacağız' dedi. Oda yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu raporu ile bütçe ve kesin hesap raporlarının oy birliği ile kabul edildiği genel kurulda, daha sonra mevcut başkan Rıza Posacı'nın hazırladığı tek liste ile seçime gidildi. Genel kurulda geçerli oyların tamamını alan Rıza Posacı, yeniden Aydın Ziraat Odası Başkanlığına seçilirken, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Kendirlioğlu, Suat Uğurlu, Asım Yaşar, Mustafa Altınok, Ali Fuat Çetin ve Ergün Tekin'den oluştu. Oda meclisinde ise Rıza Posacı, Mehmet Kendirlioğlu, Suat Uğurlu, Asım Yaşar, Mustafa Altınok, Ali Fuat Çetin, Ergün Tekin, Nuri Çayırlı, Arif Gürdal, Şahin Akcan, Ekrem Sayalan, Ali Çağırıcı, Tuğrul Özdemir, Enver Savaş, Muzaffer Ünal, Halil Özdemir, Şerafettin Yiğitöz, Kenan Ölçer, İsmail Atıcı, Bayram Er ve Eşref Böcekli yer aldı.
Böcekli - 28.1.2011
Seraya Böcek Girdi, Kimyasal İlaç Kullanımı Bitti
Biyolojik mücadelede kullanılan yararlı böcekler, zararlı böcekleri yiyerek tarımsal üretime katkıda bulunuyor. Bu yöntemle yetiştirilen ürünlerde ilaç kalıntısına rastlanmıyor. Antalya'nın Aksu ilçesi Kurşunlu köyünde Koppert firması tarafından yararlı böceklerle üretimi gerçekleştirilen domatesin ilk hasadı yapıldı. Üretici Musa Dönmez'in serasında yapılan hasada Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, sektör temsilcileri ve ihracatçılar da katıldı. Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, sektörün yıllardır yaşadığı en büyük problemlerin başında ilaç kalıntısının geldiğine dikkat çekti. Biyolojik mücadelenin bu anlamda ilaç kalıntısı problemini ortadan kaldıracak bir çalışma olduğunu ifade eden Satıcı, Avrupa'daki birçok süpermarkete ilaç kalıntısı yüzünden meyve ve sebze satamadıklarını söyledi. Biyolojik mücadele uygulamasının bu sorunu ortadan kaldırma yönünde ciddi bir katkı sağlayacağını belirten Satıcı, "Bu tarz üretim yapanların bilgilerini alıp ihracatçılara duyuracağız. Bu üreticilerin ürünlerini almaları yönünde tavsiyede bulunacağız." dedi. Satıcı, Antalya'da bin 500 dekar alanda biyolojik mücadelenin sürdürüldüğünü, bunun daha da arttırılması gerektiğini vurguladı. BİYOLOJİK MÜCADELEDE ÜÇ KAT ARTIŞ VAR Koppert Biyolojik Mücadele ve Polinasyon Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti Genel Müdürü Ali Eroğlu, şirket olarak 7-8 yıldır biyolojik mücadele konusunda faaliyet gösterdiklerini söyledi. İlaç kalıntısı yüzünden yaş meyve sebze ihracatında zaman zaman sıkıntılar yaşandığına dikkat çeken Eroğlu, bu sorunun biyolojik mücadele ile giderilebileceğini belirtti. Yararlı böceklerin domates ve biberin ana zararlısı olan Tuta Absoluta, beyaz sinek ve kırmızı örümceği yiyerek yok ettiğini anlatan Eroğlu, örtüaltı üretiminde biyolojik mücadele yöntemlerinin kullanılmasında artış yaşandığı bilgisini verdi. Geçen yıla oranla yaralı böcek kullanımında üç kata yakın bir artış görüldüğünü kaydeden Eroğlu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın ocak ayında açıkladığı destek politikalarının sistemin yerleşmesine büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Üretici Musa Sönmez'in domates ve biber seralarında 4 ay önce dikim yapıldığını aktaran Eroğlu, şöyle devam etti: "Yararlı böcekleri önce fidelikte uygulamaya koyduk. Sonra böcekli fideler seraya dikildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Böcekli Haberleri | Böcekli Haber - Haberler - Sayfa 4 - Böcekli haberleri, son dakika böcekli haber ve gelişmeleri burada. Ekonomik Şiddeti Projelerle Önleyecekler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 09:19:09. #1.15#
title