Bmw'de İşyeri İşçi Temsilciliği Seçimi Heyecanı Yaşanıyor

Bmw'de İşyeri İşçi Temsilciliği Seçimi Heyecanı Yaşanıyor

04.03.2014 11:43 | Son Güncelleme: 04.03.2014 11:43
Bmw'de İşyeri İşçi Temsilciliği Seçimi Heyecanı Yaşanıyor

Quandt AİLESİ VE ÇALIŞANLARA 800 MİLYON EURO BMW'nin Münih tesislerinde yaklaşık 3 bin 500'ü Türk olmak üzere 40 bin kişinin çalıştığını söyleyen Schock, 'BMW'nin hisselerinin çoğuna sahip olan Quandt ailesi geçen yıl 800 Milyon Euro kar alırken, 800 Milyon Euro da işçilere prim olarak dağıtılmıştır.

Quandt AİLESİ VE ÇALIŞANLARA 800 MİLYON EURO

BMW'nin Münih tesislerinde yaklaşık 3 bin 500'ü Türk olmak üzere 40 bin kişinin çalıştığını söyleyen Schock, 'BMW'nin hisselerinin çoğuna sahip olan Quandt ailesi geçen yıl 800 Milyon Euro kar alırken, 800 Milyon Euro da işçilere prim olarak dağıtılmıştır. Bizde bir işçi primleri de sayarsak yılda 16 ay aylık almaktadır. Bunun devamını istiyorsak, bizim listeyi destekleyin' dedi.

ADAY TÜRKLER

Alman Metal İşçileri Sendikası (IG Metall) listesinden aday olan Türkiye kökeniler Fikret Abalı, Hasan Akkaya, Ali Yıldırım, Şimşek Erzurum, Lütfi Gürle, Necip Şahin, Muammer Aydın, Leyla Hüseyin, Köksal Karazehir ve Harun Türkoğlu işletmede çalışan tüm göçmenlerin desteğini beklediklerini söylediler. Aynı zamanda engelliler temsilcisi olan Fikret Kayalı, 'Toplam 163 adaydan 59 tanesi seçilebilecektir. Özellikle yıllardır Türkiye kökenlilere çok yakın olan ve büyük destekler veren Manfred Schock'un listesinin seçilmesi bize çok fayda getirecektir' dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

title