Bmmyk Haberleri

Bmmyk haber, Bmmyk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bmmyk - 16.09.2019
Türkiye-Rusya-İran ortak açıklaması
Mültecilerin ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişilerin Suriye'de ikamet ettikleri yerlere güvenli ve gönüllü olarak geri dönüşlerini kolaylaştırma ihtiyacının ve bu kişilerin geri dönme ile desteklenme haklarının korunmasının altını çizmişlerdir. Bu bağlamda, yeniden iskan edilmelerini ve normal bir hayata kavuşturulabilmelerini teminen, uluslararası topluma uygun katkılarda bulunma çağrısı yapmışlar ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile diğer uluslararası uzmanlık kuruluşları da dahil olmak üzere, ilgili tüm taraflarla eşgüdümü sürdürmeye hazır olduklarını teyid etmişlerdir.
Bmmyk - 16.09.2019
Göçmenler Macaristan'a geçerken yakalandı
Konuyla ilgili Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), yayımladığı basın bildirisinde, "Elde edilen bilgilere göre, Sırbistan'dan Macaristan'a geçmek isteyen bir genç Tisza Nehri'nde hayatını kaybetti.
Bmmyk - 13.09.2019
BM'den ABD Yüksek Mahkemesi'nin "sığınmacı" kararına eleştiri
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK), ABD Yüksek Mahkemesi'nin, Başkan Donald Trump yönetiminin, ülkeye alınan Orta Amerikalı sığınmacı sayısına sınırlandırma getirmesi talebini onaylamasından, üzüntü duyulduğu bildirildi.
Bmmyk - 13.09.2019
Hatay'da "Sosyal Uyum Çalıştayı"
Hatay'da, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) işbirliğiyle Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik "Sosyal Uyum Çalıştayı" düzenlendi.
Bmmyk - 11.09.2019
Mersin'de "Sosyal Uyum Çalıştayı"
Mersin'de, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) işbirliğiyle, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik "Sosyal Uyum Çalıştayı" düzenlendi.
Bmmyk - 10.09.2019
Libya'daki mültecilerin tahliyesi için mutabakat zaptı imzalandı
Ruanda Hükümeti, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Afrika Birliği, Libya'daki mültecilerin tahliyesi için geçiş mekanizması kurulmasını öngören mutabakat zaptına imza attı.
Bmmyk - 10.09.2019
"Myanmar'da yıkılan Arakan köylerinin yerinde hükümet ve polis yerleşkeleri var"
Arakanlı Müslümanların Myanmar'a dönüşü için ikinci girişim Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) 16 Ağustos'ta yapılan açıklamada, Bangladeş tarafından 22 binden fazla mültecinin isminin Myanmar'a gönderildiği, Myanmar hükümetinin ilk aşamada bunlardan 3 bin 500 kadarının geri dönmesini onayladığı ifade edilmişti.
Bmmyk - 07.09.2019
Muhalefet Guaido'yu Ulusal Meclis Başkanlığı için destekleyecek
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), son yıllarda ekonomik ve siyasi buhranın yaşandığı Venezuela'yı terk edenlerin sayısının 4 milyona çıktığını açıklamıştı.
Bmmyk - 05.09.2019
BM'den Türkiye ile dayanışma çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Grandi'nin iki günlük Türkiye ziyareti hakkında açıklamaya yaptı.
Bmmyk - 05.09.2019
Bursa'da "Uyum Biz Bize Sohbetler" etkinliği
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde, başta Suriyeliler olmak üzere geçici koruma kapsamındaki göçmen grupların yoğun bulunduğu illerde organize edilen "Uyum Biz Bize Sohbetler" etkinliğinin 6'ncısı Bursa'da bir otelde yapıldı.
Bmmyk - 03.09.2019
Soylu: ab, yunanistan'ı düşündüğü kadar türkiye'yi düşünse sorunları daha iyi çözeceğiz
'BU YILIN İLK 8 AYININ SONU İTİBARIYLA 237 BİN KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI' Geçen yılın 8 ayında Yunanistan'a karadan 10 bin 608, denizden 20 bin 234, toplamda 30 bin 842 kişinin geçtiğine işaret eden Bakan Soylu, bu yılın 8 ayında ise karadan 4 bin 51, denizden 24 bin 974, toplamda ise 29 bin 25 kişinin Yunanistan'a gittiğini belirtti. Soylu, bu yıl, geçen yıldan Yunanistan'a yüzde 6 daha az kaçak göçmenin geçtiğini belirterek, şunları kaydetti: "Oysa Türkiye'nin ne kadar fazla kaçak göçmen yakaladığını da not olarak söylemek isterim. 2017'de 175 bin kaçak göçmen yakaladık. 2018'de 268 bin, bu yılın ilk 8 ayının sonu itibarıyla 237 bin kaçak göçmen yakalandı. Yani 2017'den 2018'e yüzde 52, 2018'den 2019'a yüzde 47 arttı. Bu kadar yoğun göç baskısına rağmen biz Yunanistan'a geçişi yüzde 6 azaltmışız. Merak ediyorum, sürekli sizi kötülesem ve yaptığınız işleri negatif olarak değerlendirsem siz işinizde ne kadar heveskar olursunuz?" 'HERHALDE AVRUPA'DAKİ OKULLARDA MATEMATİK OKUTULMUYOR' Soylu, konuşmasında AB'ye değinerek şunları kaydetti: "Herhalde Avrupa'daki üniversitelerde, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde matematik okutulmuyor. Sizden ricamız bunu AB'ye bunu anlatmanız. Çünkü hakikaten yoğun bir göç baskısı var. Türkiye tarihe geçecek, hem Türkiye'deki sığınmacılara ev sahipliği yapması açısından çok önemli işler gerçekleştiriyor hem de kaçak göçle ilgili çok büyük işler gerçekleştiriyor. Bence projeksiyonun Yunanistan'dan Türkiye ve Suriye'ye, hatta Afganistan ve Pakistan'a hatta Afrika'ya doğru alsa bizim göçe kaynaklık eden ülkelerle ilgili atacağımız adımlar da çok daha faydalı olur." 'MÜLTECİLERE YAPILAN YARDIMIN BÜYÜK BİR KISMINI TÜRKİYE KARŞILIYOR' Filippo Grandi ise Türkiye'de ağırlanan 4 milyon göçmen nedeniyle uluslararası toplumun Türkiye'ye teşekkürlerini ilettiğini ifade etti. Mültecilere yapılan yardımın büyük bir kısmının Türkiye tarafından karşılandığını belirten Grandi, BMMYK'nın da kendi payına düşeni yapacağını dile getirdi.
Bmmyk - 03.09.2019
Bakan Soylu, BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi'yi kabul etti
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Filippo Grandi'yi makamında ağırlayan Soylu, baş başa görüşme öncesi yaptığı açıklamada, göç açısından herkesin tarihin önemli bir dönemine şahitlik ettiğini söyledi.
Bmmyk - 02.09.2019
BM Mülteciler Yüksek Komiserinden Hindistan'a çağrı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Hindistan hükümetine, Assam'daki NRC güncellemesi ya da ülkedeki diğer eyaletlerde gerçekleştirilebilecek benzeri işlemler sonucunda, herhangi bir bireyin devletsiz kalma riskini azaltan adımlar atma ve yetkililere, vatandaşlığı bu süreçle doğrulanmayan birini tutuklamaktan veya sınır dışı etmekten kaçınma çağrısı yaptı.
Bmmyk - 29.08.2019
Venezuela'da Guaido'dan "gölge kabine" hamlesi
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), son yıllarda ekonomik ve siyasi buhranın yaşandığı Venezuela'da ülkesini terk edenlerin sayısının 4 milyona çıktığını açıklamıştı.
Bmmyk - 27.08.2019
Libya açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin batması
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) yapılan açıklamada, çoğunluğu Sudan vatandaşı olan düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin sabah saatlerinde Libya açıklarında batmasının ardından teknedeki en az 40 kişinin kayıp olduğu ve boğularak öldüklerinin ön görüldüğü, 65 kadar yolcunun ise Libya Sahil Güvenlik ekipleri ile balıkçılar tarafından kurtarıldığı belirtildi.
Bmmyk - 24.08.2019
ABD'den "Myanmar ordusu hak ihlallerini sürdürüyor" uyarısı
Arakanlı Müslümanların Myanmar'a dönüşü için ikinci girişim Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) 16 Ağustos'ta yapılan açıklamada, Bangladeş tarafından 22 binden fazla mültecinin isminin Myanmar'a gönderildiği belirtilerek, Myanmar hükümetinin ilk aşamada bunlardan 3 bin 500 kadarının geri dönmesini onayladığı ifade edilmişti.
Bmmyk - 22.08.2019
Arakanlı Müslümanlar Myanmar'a geri dönmek istemiyor
Kalam, halihazırda Bangladeş hükümeti ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) tarafından kendileriyle görüşülen 295 aileden herhangi birinin, Myanmar'a dönmeye razı olmadığını ifade etti.
Bmmyk - 20.08.2019
Venezuela Kurucu Meclis Başkanı ABD ile gizli görüşme iddialarını yalanladı
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), son yıllarda ekonomik ve siyasi buhranın yaşandığı Venezuela'da ülkesini terk edenlerin sayısının 4 milyona çıktığını açıklamıştı.
Bmmyk - 20.08.2019
BM, Arakanlı mültecileri geri dönmeleri için ikna edecek
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Bangladeş makamları, ülkeye sığınan Arakanlı mültecilerin arasında ülkesine geri dönüp dönmek istemeyenlerin tespiti için çalışma başlattı.
Bmmyk - 19.08.2019
ABD ile Venezuela Kurucu Meclisi Başkanı arasında gizli görüşme
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), son yıllarda ekonomik ve siyasi buhranın yaşandığı Venezuela'da ülkesini terk edenlerin sayısının 4 milyona çıktığını açıklamıştı.
Bmmyk - 06.08.2019
BM İtalya'da kabul edilen güvenlik paketinden endişeli
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), İtalya'da dün yasalaşarak Akdeniz'deki kurtarma operasyonlarına yeni düzenlemeler getiren güvenlik paketinden endişe duyulduğunu bildirdi.
Bmmyk - 02.08.2019
Türkiye, Rusya ve İran'dan uluslararası topluma çağrı
Garantör ülkeler, uluslararası toplumu Suriyeli mülteciler ile ilgili meselelere uygun katkılar sağlamaya çağırarak, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ofisi (BMMYK) ve diğer uzmanlaşmış uluslararası kuruluşlar da dahil olmak üzere ilgili tüm taraflarla etkileşime devam etmeye hazır olduklarını yeniden teyit etti.
Bmmyk - 30.07.2019
Balkanlar'da kayıp kişiler için iş birliği
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Bölge Proje Sorumlusu Ivan Jovanovic de kayıpların bulunmasının bölgenin geleceği için önemli olduğunu vurguladı.
Bmmyk - 25.07.2019
"Burada bulunduğunuz müddetçe lütfen kurallara ve kanunlara uyun"
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde, başta Suriyeliler olmak üzere geçici koruma kapsamındaki göçmen grupların yoğun bulunduğu illerde gerçekleştirilecek "BizBize Sohbetler" etkinliğinin 4'üncüsü Kilis'te bir düğün salonunda yapıldı.
Bmmyk - 25.07.2019
Akdeniz'de göçmen faciası
Olayla ilgili Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Filippo Grandi de Twitter'dan "Akdeniz'de bu yılın en kötü trajedisi az önce yaşandı.
Bmmyk - 23.07.2019
BMMYK heyeti Şanlıurfa'da
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Jean Marie Garelli ile beraberindeki heyet, Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret etti.
Bmmyk - 16.07.2019
Yemen'de 7 ayda 274 binden fazla kişi yaşadığı bölgeyi terk etti
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Yemen'de yıl başından bu yana 274 binden fazla kişinin bulundukları yerleri terk etmek zorunda kaldığını açıkladı.
Bmmyk - 13.07.2019
Arakanlı kız çocuğundan BM Mülteciler Yüksek Komiseri'ne mektup
Myanmar'daki baskı ve zulümden kaçan Arakanlı Müslümanların sığındığı Bangladeş'teki kamplardan ailesiyle İrlanda'ya göçen Arakanlı kız çocuğu, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Filippo Grandi'ye hitaben yazdığı mektupta, derme çatma kamplarda kalan on binlerce çocuk...
Bmmyk - 12.07.2019
Avrupa'nın Libya politikasını göç belirliyor
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) paylaştığı rakamlara göre, Libya genelinde yaklaşık 5 bin 800 kadar düzensiz göçmen Libya hükümetinin idaresindeki bu göçmen merkezlerinde tutulurken, bunlardan 3 bin 800 kadarı çatışma bölgelerinde yaşıyor.
Bmmyk - 11.07.2019
Endonezya göçmenlere çözüm arıyor
Endonezya hükümeti, Afganistan, Somali ve Sudan gibi ülkelerden gelerek zorlu koşullarında yaşayan göçmenlere çözüm bulabilmek için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile görüşecek.
Bmmyk - 10.07.2019
Hafter güçlerinin göçmenleri hedef aldığı merkez boşaltıldı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Libya'da Halife Hafter'e bağlı güçlere ait uçakların başkent Trablus'un doğusunda saldırıda bulunduğu düzensiz göçmenlerin tutulduğu merkezin boşaltıldığını duyurdu.
Bmmyk - 10.07.2019
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan telefon diplomasisi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Filippo Grandi ile görüştü.
Bmmyk - 09.07.2019
BM'den "Güney Sudan" açıklaması
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcülerinden Charlie Yaxley, Güney Sudan'da geçen yıl imzalanan barış anlaşmasına ilişkin, ilerlemenin kaydedildiğini ancak kilit alanlardaki gerginliğin çözüme kavuşturulamadığını, kesin barışın hala uzak bir ihtimal olduğunu söyledi.
Bmmyk - 01.07.2019
BM'den Ürdün'deki Suriyeli mültecilere nakdi yardım
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Ürdün'deki Suriyeli mültecilere bu yıl yaklaşık 29 milyon dolar nakdi yardımda bulunduğunu duyurdu.
Bmmyk - 27.06.2019
"Yabancıların İstihdama Erişim İmkanları" Konferansı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilci Yardımcısı Jean-Marrie Garelli, "Türkiye, diğer milletlerden 400 bin sığınmacıyı da dahil ettiğimizde, sınırlarında dünyanın en fazla mülteciyi misafir eden ülkesi konumundadır.
Bmmyk - 27.06.2019
"Yabancıların İstihdama Erişim İmkanları" Konferansı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilci Yardımcısı Jean-Marrie Garelli, "Türkiye, diğer milletlerden 400 bin sığınmacıyı da dahil ettiğimizde, sınırlarında dünyanın en fazla mülteciyi misafir eden ülkesi konumundadır.
Bmmyk - 27.06.2019
"Mazlum ve mağdurun yüzünü düşürmedik"
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde, başta Suriyeliler olmak üzere geçici koruma kapsamındaki göçmen grupların yoğun bulunduğu illerde gerçekleştirilecek "Biz Bize Sohbetler" etkinliğinin ilki Mersin'deki bir otelde yapıldı.
Bmmyk - 25.06.2019
BM'den Kongo Demokratik Cumhuriyeti açıklaması
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) kuzeyindeki Hema ve Lendu kabileleri arasında devam eden çatışmalardan dolayı haziran başından bu yana 7 bin 500 sivilin Uganda'ya geçmek zorunda kaldığını bildirdi.
Bmmyk - 23.06.2019
Katar'dan Ürdün'deki Suriyeli mültecilere sağlık desteği
Katar Kalkınma Fonu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Ürdün'deki Suriyeli mültecilerin temel sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak 5 kliniğin hizmete girmesi için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile 3 milyon dolarlık anlaşma imzalandığı belirtildi.
Bmmyk - 22.06.2019
BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinden Venezuela'ya iki temsilci
Venezuela'daki gelişmeler? Geçen yıldan bu yana ağır ekonomik krizle siyasi çalkantıların yaşandığı Venezuela'da muhalefetin kontrolündeki Ulusal Meclis'in Başkanı Guaido, 23 Ocak'ta kendini "geçici devlet başkanı" ilan etmiş, başta ABD olmak üzere birçok Latin Amerika ve Batı ülkesinin desteğini almıştı.? Guaido ile partisinin ev hapsindeki eski lideri Leopoldo Lopez, 30 Nisan'da bir grup askerle Maduro hükümetini devirmek üzere halkı sokağa çağırmıştı.? Muhalifler, bu çağrı üzerine birçok kentte sokağa çıkmış, protestolar daha sonra belirli bölgelerde şiddet eylemlerine dönüşmüştü.? Maduro taraftarlarının da sokağa çıkarak Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores etrafında toplandığı günün sonunda Lopez, önce Şili, ardından da İspanya Büyükelçiliğine sığınmıştı.? Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) bu ayın başında yapılan ortak yazılı açıklamada, son yıllarda ekonomik ve siyasi buhranın yaşandığı Venezuela'da ülkesini terk edenlerin sayısının 4 milyona çıktığı bildirilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bmmyk Haberleri | Bmmyk Haber - Haberler - Sayfa 8 - Bmmyk haberleri, son dakika bmmyk haber ve gelişmeleri burada. 'Türkiye 192 ülkeden 5 milyon yabancıyı misafir ediyor'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.09.2021 06:20:07. #1.13#

title