Bmmyk Haberleri

Bmmyk haber, Bmmyk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bmmyk - 11.11.2019
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, BM heyetiyle görüştü
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran başkanlığındaki heyetin, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) heyetiyle, Suriyelilerin ülkelerine dönüşüne ilişkin görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı.
Bmmyk - 11.11.2019
Cenevre'de kritik görüşme
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Cenevre'de Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran ile BM Mülteciler Yüksek Komiseri'nin Korumadan Sorumlu Yardımcısı Gillian Triggs'in başkanlığında BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile ülkemizin ilgili heyetleri arasında Suriyelilerin gönüllü geri dönüşlerine ilişkin görüşmeler gerçekleştirilmiştir.
Bmmyk - 08.11.2019
BM raporu: "İtalya'ya 60 bin refakatsiz çocuk göçmen ulaştı"
Birleşmiş Milletler (BM) örgütlerinden BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve BM Uluslararası Göç Örgütü (IOM) yayınladıkları ortak raporla, İtalya'ya herhangi bir yakını olmadan ulaşan 60 bin kadar çocuk göçmenin yetişkinliğe geçiş evresinde desteğe...
Bmmyk - 08.11.2019
İstanbul Güvenlik Konferansı
Begum, 1979'dan 1981'e kadar sadece Pakistan'ın Afgan mültecilerin yükünü taşıdığını, daha sonra Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Dünya Gıda Programı, ABD, Avrupa Birliği, Suudi Arabistan ve İslam ülkelerinin önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti.
Bmmyk - 01.11.2019
BMMYK, Türkiye'nin "güvenli bölge" teklifini incelemek için ekip kuracak
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin, Türkiye'nin Suriyeli mültecilerin ülkelerine geri dönüşünü sağlamak için Suriye'nin kuzeydoğusunda kurmayı planladığı "güvenli bölge" teklifini incelemek için bir ekip kuracağı bildirildi.
Bmmyk - 31.10.2019
Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Akdeniz Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı
Ayaz, İçişleri Bakan yardımcıları İsmail Çataklı ve Tayyip Sabri Erdil'in de katılımıyla, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde bir otelde düzenlenen Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Akdeniz Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı'nda bir konuşma yaptı.
Bmmyk - 31.10.2019
Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Çalıştayı
Çataklı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde, kentteki bir otelde düzenlenen Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Akdeniz Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı'nda, tarih boyunca çeşitli sebeplerle toplumların göç ettiğini, Amerika ve Avustralya kıtalarının göçlerle oluştuğunu söyledi.
Bmmyk - 25.10.2019
Türkiye'den Uluslararası Af Örgütü'ne tepki
İlgili makamların Suriyelilerin ülkelerine güvenli ve gönüllü geri dönüşleri sürecini, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği halinde yürüttüğüne işaret eden Aksoy, Türkiye'nin Suriye'de terörden temizlediği bölgelere bugüne kadar Türkiye'den 365 bin civarında Suriyelinin gönüllü olarak geri döndüğünü de vurguladı.
Bmmyk - 18.10.2019
Muğla'da "Uyum Mahalle Buluşmaları"
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) işbirliği ile düzenlenen "Uyum Mahalle Buluşmaları"nın 24'üncüsü Muğla'nın Ortaca ilçesinde gerçekleştirildi.
Bmmyk - 16.10.2019
Uyum Mahalle Buluşmaları Muğla'da
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenen "Uyum Mahalle Buluşmaları"nın 24'üncüsü 17 Ekim 2019 Perşembe günü Muğla Dalyan'da gerçekleştirilecek.
Bmmyk - 15.10.2019
Dha yurt bülteni - 6
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- - Salondan detay - Vali Şıldak'ın konuşması - Salondan detay - Yasin Uğur'un konuşması - Salondan detay - Emre Çay'ın konuşması HABER- KAMERA: Mesut MADAN/BURDUR, ========================= Afyonkarahisar'da 'Uyum Mahalle Buluşması' Afyonkarahisar'da Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) işbirliğiyle 'Uyum Mahalle Buluşmaları'nın 21'incisi gerçekleşti.
Bmmyk - 08.10.2019
AFAD ile BMMYK arasında mutabakat zaptı imzalandı
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) arasında stratejik ortaklığı öngören mutabakat zaptı imzalandı.
Bmmyk - 08.10.2019
Türkiye'den uluslararası topluma "mülteci" çağrısı
Bakan Yardımcısı Kıran, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) 70.
Bmmyk - 07.10.2019
Akdeniz'de göçmenleri taşıyan tekne battı: 13 ölü
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) sözcülerinden Charlie Yaxley, geçen hafta yaptığı açıklamada, Akdeniz'de bu yıl hayatını kaybeden düzensiz göçmen sayısının bini geçtiğini duyurmuştu.
Bmmyk - 01.10.2019
BM'den Yunanistan'a "mültecileri tahliye et" çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Ege adalarındaki binlerce mülteciyi "tehlikeli boyutlardaki aşırı kalabalık kamplardan" acilen tahliye etmesi için Yunanistan'a çağrı yaptı.
Bmmyk - 01.10.2019
Akdeniz'de bu yıl ölen düzensiz göçmen sayısı bini geçti
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) sözcülerinden Charlie Yaxley, Akdeniz'de bu yıl hayatını kaybeden düzensiz göçmen sayısının bini geçtiğini duyurdu.
Bmmyk - 27.09.2019
Libya'dan ilk mülteci grubu Ruanda'ya tahliye edildi
Ruanda Hükümeti, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Afrika Birliği'nin, 10 Eylül'de Libya'daki mültecilerin tahliyesi için geçiş mekanizması kurulmasını öngören mutabakat zaptına imza atmasının ardından, Libya'dan Ruanda'ya ilk tahliye gerçekleştirildi.
Bmmyk - 26.09.2019
Bangladeş Başbakanı Hasina'dan uluslararası topluma çağrı
Hasina, şunları kaydetti: "Hepinizi, Bangladeş'te bulunan Cox's Bazar'da Arakanlı Müslümanların kaldığı kampları ziyaret etmeye çağırıyoruz. Bu kampları ziyaret ederseniz, onların Myanmar güvenlik güçleri ve bölgede yasa dışı şekilde düzen sağlamaya çalışan kimseler tarafından uğradıkları zulme dair korkunç hikayeleriyle sarsılacağınıza inanıyoruz. Onların kötü durumunun kalbinizi acıtacağını ve bu ıstıraplı kötü vaziyetlerinin bir an önce son bulduğunu görmek isteyeceğinize inanıyorum." Arakanlı Müslümanların Myanmar'a dönüşü için ikinci girişim Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) 16 Ağustos'ta yapılan açıklamada, Bangladeş tarafından 22 binden fazla mültecinin isminin Myanmar'a gönderildiği, Myanmar hükümetinin ilk aşamada bunlardan 3 bin 500 kadarının geri dönmesini onayladığı ifade edilmişti.
Bmmyk - 20.09.2019
'Türkiye 192 ülkeden 5 milyon yabancıyı misafir ediyor'
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde geçici koruma kapsamındaki Suriyeliler başta olmak üzere uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri ile diğer göçmen grupların yoğun olarak yaşadığı illerde ev sahibi toplum ve yabancı toplumdan geniş bir katılım ile düzenlenen ve Trakya Bölgesinin tamamını kapsayan, 'Biz Bize Sohbetler' etkinliğinin yedincisi Tekirdağ'da gerçekleştirildi.
Bmmyk - 20.09.2019
"192 ülkeden 5 milyon yabancı aramızda yaşıyor"
Ok, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Uyum Biz Bize Sohbetler" programında, Türkiye'nin tüm mazlumlara kucak açan bir ülke olduğunu söyledi.
Bmmyk - 20.09.2019
Dha yurt bülteni-20
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde  geçici koruma kapsamındaki Suriyeliler başta olmak üzere uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri ile diğer göçmen grupların yoğun olarak yaşadığı illerde ev sahibi toplum ve yabancı toplumdan geniş bir katılım ile düzenlenen ve Trakya Bölgesinin tamamını kapsayan, 'Biz Bize Sohbetler' etkinliğinin yedincisi Tekirdağ'da gerçekleştirildi.
Bmmyk - 19.09.2019
BMMYK'den İtalya ve Fransa'nın göç çıkışına destek
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Filippo Grandi, İtalya ve Fransa'nın düzensiz göç konusunun idaresinde Avrupa'da yeni bir tutum belirlenmesine yönelik mesajlarını cesaret verici bulduklarını ve desteklemeye hazır olduklarını belirtti.
Bmmyk - 16.09.2019
Üçlü zirve' sorası bildiri yayımlandı
Bildiride, Suriyelilere yönelik insani yardımlar için alınan kararlar, şu şekilde sıralandı: "Ülke genelinde tüm Suriyelilere insani yardımı ön koşul olmaksızın artırma ihtiyacını vurgulamışlardır. Suriyelilerin acılarının hafifletilmesini ve siyasi çözüm sürecindeki ilerlemenin desteklenmesini teminen, uluslararası toplumun üyelerine ve Birleşmiş Milletler ile insani ajanslarına külfet paylaşımında daha geniş sorumluluk üstlenme ve su ile enerji kaynağı şebekeleri, okullar, hastaneler ve insani mayın eylemi dahil, insani altyapıyı eski haline getirmek suretiyle Suriye'ye yaptıkları insani yardımı artırma çağrısı yapmışlardır. Mültecilerin ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişilerin Suriye'de ikamet ettikleri yerlere güvenli ve gönüllü olarak geri dönüşlerini kolaylaştırma ihtiyacının ve bu kişilerin geri dönme ile desteklenme haklarının korunmasının altını çizmişlerdir. Bu bağlamda, yeniden iskan edilmelerini ve normal bir hayata kavuşturulabilmelerini teminen, uluslararası topluma uygun katkılarda bulunma çağrısı yapmışlar ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile diğer uluslararası uzmanlık kuruluşları da dahil olmak üzere, ilgili tüm taraflarla eşgüdümü sürdürmeye hazır olduklarını teyit etmişlerdir.
Bmmyk - 16.09.2019
'Üçlü zirve' sorası bildiri yayımlandı
Bildiride, Suriyelilere yönelik insani yardımlar için alınan kararlar, şu şekilde sıralandı: "Ülke genelinde tüm Suriyelilere insani yardımı ön koşul olmaksızın artırma ihtiyacını vurgulamışlardır. Suriyelilerin acılarının hafifletilmesini ve siyasi çözüm sürecindeki ilerlemenin desteklenmesini teminen, uluslararası toplumun üyelerine ve Birleşmiş Milletler ile insani ajanslarına külfet paylaşımında daha geniş sorumluluk üstlenme ve su ile enerji kaynağı şebekeleri, okullar, hastaneler ve insani mayın eylemi dahil, insani altyapıyı eski haline getirmek suretiyle Suriye'ye yaptıkları insani yardımı artırma çağrısı yapmışlardır. Mültecilerin ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişilerin Suriye'de ikamet ettikleri yerlere güvenli ve gönüllü olarak geri dönüşlerini kolaylaştırma ihtiyacının ve bu kişilerin geri dönme ile desteklenme haklarının korunmasının altını çizmişlerdir. Bu bağlamda, yeniden iskan edilmelerini ve normal bir hayata kavuşturulabilmelerini teminen, uluslararası topluma uygun katkılarda bulunma çağrısı yapmışlar ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile diğer uluslararası uzmanlık kuruluşları da dahil olmak üzere, ilgili tüm taraflarla eşgüdümü sürdürmeye hazır olduklarını teyit etmişlerdir.
Bmmyk - 16.09.2019
Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi ortak bildirisi yayımlandı
Mültecilerin ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişilerin Suriye'de ikamet ettikleri yerlere güvenli ve gönüllü olarak geri dönüşlerini kolaylaştırma ihtiyacının ve bu kişilerin geri dönme ile desteklenme haklarının korunmasına değinilen bildiride, şu ifadelere yer verildi: "Bu bağlamda yeniden iskan edilmelerini ve normal bir hayata kavuşturulabilmelerini teminen uluslararası topluma uygun katkılarda bulunma çağrısı yapmışlar ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile diğer uluslararası uzmanlık kuruluşları da dahil olmak üzere ilgili tüm taraflarla eşgüdümü sürdürmeye hazır olduklarını teyit etmişlerdir.
Bmmyk - 16.09.2019
Türkiye-Rusya-İran ortak açıklaması
Mültecilerin ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişilerin Suriye'de ikamet ettikleri yerlere güvenli ve gönüllü olarak geri dönüşlerini kolaylaştırma ihtiyacının ve bu kişilerin geri dönme ile desteklenme haklarının korunmasının altını çizmişlerdir. Bu bağlamda, yeniden iskan edilmelerini ve normal bir hayata kavuşturulabilmelerini teminen, uluslararası topluma uygun katkılarda bulunma çağrısı yapmışlar ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile diğer uluslararası uzmanlık kuruluşları da dahil olmak üzere, ilgili tüm taraflarla eşgüdümü sürdürmeye hazır olduklarını teyid etmişlerdir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bmmyk Haberleri | Bmmyk Haber - Haberler - Sayfa 7 - Bmmyk haberleri, son dakika bmmyk haber ve gelişmeleri burada. Venezuela'da hükümet ve muhalafet ana meseleler üzerinde anlaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 20:07:36. #1.15#

title