Bmmyk Haberleri

Bmmyk haber, Bmmyk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bmmyk - 12.03.2020
Yunan sınırındaki sığınmacıları ziyaret eden BM Temsilcisi Garelli'den Türkiye'ye övgü
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) heyeti, Yunanistan sınırında bekleyen sığınmacıları ziyaret etti.
Bmmyk - 11.03.2020
Lübnan'daki Suriyeli mültecilerin kalmak ile dönmek arasındaki dramı sürüyor
BM'nin sınırlı yardımları Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Lübnan Sözcüsü Lisa Ebu Halid ise ellerinden gelen her türlü yöntemi kullanarak mültecileri desteklemeye çalıştıklarını söyledi.
Bmmyk - 06.03.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, BM Mülteciler Yüksek Komiseri ile görüştü
BMMYK'nin 2 Mart'ta yayımladığı Yunanistan'ın sınırdaki sığınmacılara karşı uygulamalarını eleştiren ve Türkiye'ye desteğin artırılması gerektiğini vurgulayan basın açıklaması için teşekkür eden Kıran, Yunanistan sınırındaki durumun vahametini sürdürdüğünü, Yunanistan'ın uluslararası hukuk ve insanlık dışı uygulamalarının devam ettiğini, BMMYK'nin Yunanistan'ı yakından izlemeye devam etmesi gerektiğini telkin etti.
Bmmyk - 06.03.2020
BM: Yunanistan'ın iltica başvurularını askıya almasının yasal dayanağı yok
BMMYK tarafından 2 Mart'ta yapılan açıklamada ne 1951 Mülteci Sözleşmesi ne de AB mülteci hukukunun, sığınma başvurularının kabulünün askıya alınması için bir yasal dayanak oluşturduğunun altı çizilmişti.
Bmmyk - 03.03.2020
BMMYK Türkiye-Yunanistan sınırındaki olaylardan "üzüntü" duyuyor
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Türkiye-Yunanistan sınırında yaşanan olaylardan üzüntü duyulduğunu bildirdi.
Bmmyk - 03.03.2020
BM'den Arakanlı Müslüman mülteciler için 877 milyon dolarlık yardım çağrısı
BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) yapılan yazılı açıklamada, "2020 Ortak Yardım Planı'na" ilişkin bilgin verildi.
Bmmyk - 28.02.2020
BM: Suriyeli mülteciler konusunda Türkiye'ye verilen destek artırılmalı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, Türkiye ve İdlib'deki Suriyeli sivillere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bmmyk - 24.02.2020
Mersin'de 'Sosyal Uyum Buluşması'
GÖÇ İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) işbirliği içerisinde düzenlenen 'Uluslararası Öğrenci ve Akademisyenler Sosyal Uyum Buluşması'nın Akdeniz ayağına Mersin ev sahipliği yaptı.
Bmmyk - 24.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
-Genel ve detay görüntüler   Haber - Kamera: Bahattin ALBAYRAK / BOZDOĞAN (Aydın), ============================ Mersin'de 'Sosyal Uyum Buluşması' GÖÇ İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) işbirliği içerisinde düzenlenen 'Uluslararası Öğrenci ve Akademisyenler Sosyal Uyum Buluşması'nın Akdeniz ayağına Mersin ev sahipliği yaptı.
Bmmyk - 13.02.2020
Kamerun'dan Nijerya'ya sığınanların sayısı 60 bine ulaştı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) yapılan açıklamada, ülkede geçen hafta sonu iki taraf arasında yaşanan şiddet olayları sonucunda Nijerya'ya sığınan Kamerunlu mültecilerin sayısının 60 bine ulaştığı belirtildi.
Bmmyk - 12.02.2020
"Uluslararası Öğrenci ve Akademisyenler Sosyal Uyum Buluşması" sona erdi
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde Samsun'da düzenlenen "Uluslararası Öğrenci ve Akademisyenler Sosyal Uyum Buluşması" sona erdi.
Bmmyk - 12.02.2020
Kolombiya sınırında 3 yılda 378 Venezuelalı göçmen öldürüldü
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) bu ayın başında yapılan ortak yazılı açıklamada, son yıllarda ekonomik ve siyasi buhranın yaşandığı Venezuela'da ülkesini terk edenlerin sayısının 4 milyona çıktığı bildirilmişti.
Bmmyk - 11.02.2020
Uluslararası Öğrenci ve Akademisyenler Sosyal Uyum Buluşması Samsun'da başladı
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenen iki gün sürecek "Uluslararası Öğrenci ve Akademisyenler Sosyal Uyum Buluşması"nın ikincisi Samsun'da başladı.
Bmmyk - 11.02.2020
BM'den İdlib'de yerinden edilenler için "acil koruma ve barınak" çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), İdlib'de, Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları sonucu yerinden edilen sivillerin acil barınak ve korumaya ihtiyaç duyduğunu bildirdi.
Bmmyk - 09.02.2020
İtalya, Libya'ya düzensiz göçmen mutabakatına dair yeni teklifini yaptı
Açıklamada, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Uluslararası Göç Örgütü'nün (IOM) Libya'daki eylemlerini güçlendirerek göçmenleri koruma amacına ulaşma hedefinde olduğu ifade edildi.
Bmmyk - 07.02.2020
BM'den Yunanistan'a "sığınmacı ve düzensiz göçmen" çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Ege adalarındaki binlerce sığınmacı ve düzensiz göçmenin içinde bulunduğu zorlu koşullara son verilmesi için Yunanistan'a "kararlı eylem" çağrısında bulundu.
Bmmyk - 31.01.2020
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Libya'nın başkenti Trablus'taki faaliyetlerini askıya aldı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Libya'nın başkenti Trablus'taki faaliyetlerini askıya aldı.
Bmmyk - 22.01.2020
Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Kadıoğlu, kürsüde rahatsızlandı
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenen "Uyum Biz Bize Sohbetler" etkinliğinde kürsüde kalp rahatsızlığı geçiren Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr.
Bmmyk - 14.01.2020
Marmara Bölgesi Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Çalıştayı
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde Kocaeli'deki bir otelde düzenlenen "Marmara Bölgesi Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Çalıştayı"nda konuşan Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli'de ikamet izniyle oturan yabancı sayısının 10 bin 372 olduğunu söyledi.
Bmmyk - 14.01.2020
Büyükakın, Yerlikaya ve Aktaş'ı konuk etti
Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında konuk etti. Başkan Büyükakın, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde düzenlenen Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı nedeniyle Kocaeli'ye gelen konuklarına nazik ziyaretleri için teşekkür etti.
Bmmyk - 31.12.2019
Endonezya'da Arakanlı mültecilerin sorunlarına çözüm arayışı
Uzun süredir ülkede bulunan Arakanlı göçmenlerin eğitim, sağlık ve iş gibi temel ihtiyaçlarının hala sağlanmadığını vurgulayan Djalil, "BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Endonezya Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ülkedeki Arakanlı göçmenlere ilişkin sorumluluklarını yerine getirmeli.
Bmmyk - 26.12.2019
Samsun'da "Yabancı Kalma Projesi"nin kapanışı gerçekleştirildi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) saha sorumlusu İsmet Yasak, "Türkiye, mülteci ve sığınmacıların ihtiyaçlarına cevap verme geleneğiyle ön plana çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bmmyk Haberleri | Bmmyk Haber - Haberler - Sayfa 5 - Bmmyk haberleri, son dakika bmmyk haber ve gelişmeleri burada. Nijerya'daki şiddet olayları nedeniyle 23 bin kişi Nijer'e sığındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.09.2021 07:39:43. #1.13#

title