Bmmyk Haberleri

Bmmyk haber, Bmmyk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bmmyk - 24.09.2020
BM: Ege adalarındaki sığınmacılar "kabul edilemez" şartlarda yaşıyor
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Ege adalarındaki sığınmacıların "kabul edilemez" koşullarda yaşadığını belirterek, başta Midilli Adası'nda olmak üzere adalardaki sığınmacı kabul merkezlerinde şartların iyileştirilmesi için "acil insani eylem" çağrısı yaptı.
Bmmyk - 18.09.2020
Uganda'da su nedeniyle çıkan çatışmada 11 kişinin ölümü soruşturuluyor
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Uganda hükümeti, ülkenin kuzeybatısında mültecilerle yerel halk arasında su nedeniyle yaşanan şiddet olaylarında 11 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle soruşturma başlattı.
Bmmyk - 07.09.2020
AKPM üyesi, AK Partili Yaşar, sığınmacıların korunması için AB'ye çağrıda bulundu Açıklaması
"Mağdurların çektikleri acıların ihmal edilmesine yol açacaktır" Göçmenlerin bir kısmının Ege Denizi'nin Tük kıyılarına yakın kısmında Türk sahil güvenlik ekipleri tarafından son anda kurtarıldığını, diğerlerinin ise sevdiklerinin gözleri önünde kaybolduğunu ve boğulduğunu anlatan Yaşar, şunları kaydetti: "Uluslararası hukuk ve AB düzenlemeleri açıktır. Yunanistan, AB ve AB kurumları, sığınmacıları Avrupa'ya vardıklarında koruma yükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır. BMMYK, IOM gibi birçok uluslararası kuruluşun yanı sıra Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu da bu acımasız uygulamaları kınamaktadır.
Bmmyk - 07.09.2020
Endonezya sularında kurtarılan Arakanlı Müslümanların 7 aydır denizde olduğu belirlendi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Bölge Koordinatörü Oktina, ahşap tekneleriyle eyaletin Lhokseumawe kentine ulaşan Arakanlı sığınmacıların 7 aydır denizde olduğunu açıkladı.
Bmmyk - 04.09.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) yapılan açıklamada, mülteci ve sığınmacıların, salgın ile verilen mücadeleye tam olarak dahil edilmesi gerektiğinin altı çizildi.
Bmmyk - 04.09.2020
BM'den Yunanistan'a sığınmacılar konusunda acil adımlar atması çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Yunan anakarası ve Ege adalarındaki mülteci ve sığınmacıların yaşam koşullarına ilişkin kritik boşluklar ve sorunlar olduğunu, Yunanistan'ın bu konuda "çok acil" adım atması gerektiğini bildirdi.
Bmmyk - 24.08.2020
Son dakika... Arakanlı Müslümanlar diasporası, Myanmar'daki topraklarına dönmekte kararlı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Myanmarlı mültecilerin yarısına mülteci kartı vermiş olsa da Hindistan, mültecilerin statülerini tanımıyor.
Bmmyk - 19.08.2020
Son dakika haberleri | BM: Libya açıklarında tekne kazasında 5'i çocuk en az 45 düzensiz göçmen öldü
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve BM'ye bağlı Uluslararası Göç Örgütü'nün (IOM), yaptığı ortak yazılı açıklamada, 17 Ağustos'ta meydana gelen Libya açıklarındaki yılın en büyük tekne kazasından büyük üzüntü duyulduğu vurgulandı.
Bmmyk - 11.08.2020
Son dakika... BM: Beyrut Limanı'ndaki patlamada en az 34 mülteci öldü
Gelen son dakika haberlerine göre Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta geçen hafta meydana gelen şiddetli patlamada en az 34 mültecinin yaşamını yitirdiğini, 7'sinin de kayıp olduğunu bildirdi.
Bmmyk - 07.08.2020
Moritanya açıklarında göçmen botu alabora oldu
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) sözcülerinden Charlie Yaxley, Twitter hesabından, Moritanya açıklarında yeni bir tekne faciasının yaşandığını duyurdu.
Bmmyk - 17.07.2020
Angelina Jolie'den savaş bölgelerindeki cinsel şiddet kurbanı kadın ve çocuklara daha fazla yardım...
BİRLEŞMİŞ Oscar ödüllü ABD'li oyuncu ve Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, savaş ve çatışmalarda 9 yaşındaki kız çocuklarının dahi cinsel şiddete maruz kaldığını, cinsel şiddet kurbanı kadın ve çocuklar için yardımların yeterli...
Bmmyk - 30.06.2020
Son dakika güncel: Çavuşoğlu: "Suriye'de kalıcı siyasi çözüm, Suriyelilerin çektiği acıya son vermenin tek yolu"
Yerleştirmenin öneminin, geçen hafta Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) tarafından yapılan açıklamada da hatırlatıldığını aktaran Çavuşoğlu, "Hal böyleyken, Türkiye'den Avrupa Birliği (AB) ülkelerine yerleşen Suriyelilerin sayısı hala düşük.
Bmmyk - 23.06.2020
Son dakika haberleri... Coşkun Aral'dan "Dünya Mülteci Günü" vurgusu
Anadolu Ajansının (AA) Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Uluslararası Af Örgütü dahil diğer saygın kuruluşların yanı sıra Global İletişim Ortağı olduğu Exodus-Deja vu projesi kapsamında yapılan sergi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü'nde dijital ortamda hayata geçirildi.
Bmmyk - 22.06.2020
"Halen dünyanın üçüncü en büyük tıbbi yardım ve destek sağlayıcı ülkesiyiz"
Kıran ayrıca, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile de yüksek düzeyli diyaloğu sürdürdüklerini aktardı.
Bmmyk - 21.06.2020
Katar Hayır Kurumundan Yemenliler yararına BM'ye 2 milyon dolarlık yardım
Katar Hayır Kurumu (Qatar Charity), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne (BMMYK), Yemen'deki ihtiyaç sahibi aileler yararına 2 milyon dolar yardımda bulunduğunu duyurdu.
Bmmyk - 19.06.2020
Dünya Mülteciler Günü'ne doğru
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) Küresel Eğilimler Raporu'ndaki "Çatışma ve zulüm nedeniyle yerinden edilen kişi sayısının 80 milyona ulaştığına" dikkati çeken Çorabatır, "Bu bir rekor! Bu insanların 26 milyonu, bir başka ülkeye sığınan mülteciler.
Bmmyk - 16.06.2020
Exodus Fotoğraf Sergisi Dünya Mülteci Günü'nde dijital ortamda açılacak
Sergi, Anadolu Ajansının (AA) Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Uluslararası Af Örgütü dahil diğer saygın kuruluşların yanı sıra Global İletişim Ortağı olduğu Exodus-Deja vu projesi çerçevesinde hayata geçirilecek.
Bmmyk - 12.06.2020
BM'den Yunanistan'ın, sığınmacıları Türkiye'ye "geri itmesine" tepki
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Yunanistan'ın deniz ve kara sınırından düzensiz göçmen ve sığınmacıları Türkiye'ye "geri itmesine" tepki gösterdi.
Bmmyk - 10.06.2020
Son Dakika | Ankara'da mülteciler Kovid-19'la mücadele kapsamında el sabunu üretti
Son dakika habere göre Ankara'da 4 gönüllü mülteci, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi (İGAM) ortaklığıyla yürütülen proje kapsamında 2 bin 400 sabun üretti.
Bmmyk - 09.06.2020
Antalya Diplomasi Forumu
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Filippo Grandi, mültecilerin yüzde 90'ının kırılgan ekonomi ve sağlık koşulları altında bulunduğunu belirterek, "Henüz Kovid-19 ve mülteciler kaynaklı olağanüstü bir durum söz konusu olmasa da geçim sıkıntısı krizi ile karşı karşıyayız." dedi.
Bmmyk - 09.06.2020
Son dakika haberi: Antalya Diplomasi Forumu
Son dakika güncel haberi: Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkedeki Afgan mültecilere yaptığı yardımın kapsamını dar tutarak 1,6 milyon Afgan'a destek olmadığını söyledi.
Bmmyk - 01.06.2020
Son dakika haberleri! BM'den Katar'a Kovid-19 salgını sırasındaki uluslararası çabaları için teşekkür
Guterres, Katar Emiri Temim'in Kovid-19'la mücadele çalışmalarını desteklediğini ve ihtiyaç sahibi ülkelere yönelik yardım çalışmalarında ortak çalışmayı sabırsızlıkla beklediğini ifade etti Katar Hava Yolları ile BM arasında insani yardım ulaştırma anlaşması Katar Hava Yolları, dün BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile tüm dünyada yerlerinden edilmiş kişilere insani yardım ulaştırılması konusunda bir anlaşma imzaladığını açıklamıştı.
Bmmyk - 31.05.2020
Katar Havayolları ile BM arasında insani yardım ulaştırma anlaşması
Katar Havayolları, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile tüm dünyada yerlerinden edilmiş kişilere insani yardım ulaştırılması konusunda bir anlaşma imzaladığını duyurdu.
Bmmyk - 23.05.2020
Türk ve Suriyeli gönüllüler BM projesinde buluştu
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) desteğiyle Mersin'de açılan atölyelerde, Türk ve Suriyeli gönüllüler, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye destek için sabun üretiyorlar.
Bmmyk - 22.05.2020
BM, Amphan Kasırgası'nın Arakanlı Müslümanlara olumsuz etkisinden endişeli
Öte yandan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) Bangladeş'teki kamu bilgilendirme yetkilisi Louise Donovan, kamplarda Amphan Kasırgası'nın yol açtığı şiddetli rüzgar ve yağmurların ardından ilk belirlemelere göre 400'ün üzerinde kişiden oluşan 90 aileye ait barınakların yıkıldığını ve yüzlercesinin hasar gördüğünü bildirmişti.
Bmmyk - 21.05.2020
BM'den Malta ve Avrupa ülkelerine "Akdeniz'deki düzensiz göçmenleri karaya çıkarın" çağrısı...
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Uluslararası Göç Örgütünden (IOM) yapılan yazılı açıklamada, denizde mahsur kalan çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 21 kişilik bir grubun birkaç gün önce Malta'ya tahliyesinin gerçekleştirildiği aktarıldı.
Bmmyk - 15.05.2020
BM: Arakanlı Müslümanların kamplarında Kovid-19 tespit edilmesi endişe verici
Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Andrej Mahecic, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, "860 bin Arakanlı mülteciyi barındıran yoğun nüfuslu mülteci yerleşim birimlerinde virüsün potansiyel şiddetli etkileri konusunda ciddi endişeler bulunmaktadır.
Bmmyk - 14.05.2020
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların yaşadığı kamplarda ilk Kovid-19 vakası görüldü
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) sözcüsü Louise Donovan ise vakanın tespit edilmesinin ardından kamplarda geniş çaplı testlere başlandığını ifade etti.
Bmmyk - 13.05.2020
BM'den "Libya tehlikede" uyarısı
BM'ye bağlı 7 örgüt OCHA, BMMYK, UNICEF, UNFPA, WFP, DSÖ ve IOM tarafından yapılan ortak açıklamada, Libya'da devam eden çatışmaların ve salgının büyük tehdit teşkil ettiğine dikkati çekildi.
Bmmyk - 12.05.2020
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kampında yangın
Yangında can kaybı olmadığını söyleyen Talukder, Arakanlı Müslümanların kaldığı 673 geçici konutun zarar gördüğünü ifade etti. Bu konutların, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğince (BMMYK) tamir edileceğini kaydeden Talukder, kamptaki zararın belirlenmesi için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.
Bmmyk - 12.05.2020
Nijerya'daki şiddet olayları nedeniyle 23 bin kişi Nijer'e sığındı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Nijerya'da yaşanan şiddet olayları nedeniyle 23 bin kişinin komşu ülke Nijer'e sığındığını açıkladı.
Bmmyk - 28.04.2020
Myanmar'da ordu ile Budist Arakan Ordusu arasındaki çatışmalarda siviller ölüyor
İİT ve BMMYK'ye çağrı ARU'nun raporunda, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğine (BMMYK), Myanmar hükümetinden, şu anda Bangladeş kıyılarındaki uluslararası sularda sürüklenen içinde Arakanlı Müslümanların olduğu iki teknenin, Arakan'a girmesine ve bu kişilerin, topraklarına yeniden yerleştirmelerine izin vermesi talebinde bulunması çağrısı yapıldı.
Bmmyk - 28.04.2020
BM'den uluslararası topluma "Yemen'de 1 milyon sivil ve mülteci için" acil yardım çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Yemen'de 1 milyon yerinden edilmiş sivil ve mültecinin barınak, gıda ve ilaç gibi kritik ihtiyaçlarını kaybetme riski altında olduğu uyarısı yaparak, uluslararası topluma acil yardım çağrısında bulundu.
Bmmyk - 16.04.2020
Bangladeş'te denizden kurtarılan Arakanlı Müslüman sığınmacılar BMMYK korumasına alındı
Bangladeş'te, sahil güvenlik ekiplerinin kurtardığı Malezya'ya gitmek isterken tekneleri haftalardır denizde sürüklenen 382 Arakanlı Müslüman sığınmacının, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) korumasına alındığı bildirildi.
Bmmyk - 14.04.2020
BM'den koronavirüsle mücadele kapsamında Afgan mülteciler için daha fazla destek çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch, BM Cenevre Ofisinde video konferans yoluyla düzenlenen basın toplantısında, "Şimdi Afganistan ve komşularını unutma zamanı değil.
Bmmyk - 06.04.2020
Lübnan'da Suriye bir mülteci kendini ateşe vererek intihar etti
Lübnan'daki Suriyeli mülteciler Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), 2019 sonu itibarıyla Lübnan'daki Suriyeli mülteci sayısını 914 bin olarak açıklamıştı.
Bmmyk - 03.04.2020
BM'den "Libya'da çatışmalar ve Kovid-19 tehdidi, insani krizi derinleştiriyor" uyarısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch, BM Cenevre Ofisinde video konferans yoluyla basın toplantısı düzenledi.
Bmmyk - 31.03.2020
BM'den "Kovid-19 ile mücadelede göçmenleri koruyun" çağrısı
Merkezleri İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR), Uluslarası Göç Örgütü (IOM), BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Dünya Sağlık Örgütünce (DSÖ) yapılan ortak açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle göçmenler, sığınmacılar ve vatansızların yüksek risk altında olduğu vurgulandı.
Bmmyk - 31.03.2020
BMMYK'den Kovid-19 ile mücadelede Ürdün'e destek çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek vermek için Ürdün'e 27 milyon dolar yardım çağrısında bulundu.
Bmmyk - 17.03.2020
Dünya Sağlık Örgütünün İdlib'de Kovid-19 testi yapması bekleniyor
Almanya'da 10 sığınmacıda Kovid-19 tespit edildi Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Andrej Mahecic ise Almanya'nın Münih, Berlin ve Heidelberg gibi kentlerinde 10 sığınmacıda Kovid-19 tespit edildiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bmmyk Haberleri | Bmmyk Haber - Haberler - Sayfa 4 - Bmmyk haberleri, son dakika bmmyk haber ve gelişmeleri burada. BM, Yemen'de son 3 ayda 215 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 20:11:44. #1.15#

title