Bmmyk Haberleri

Bmmyk haber, Bmmyk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bmmyk - 03.03.2021
Nijerya'daki şiddet olayları nedeniyle iki ayda 7 bin 660 kişi Nijer'e sığındı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) yapılan açıklamada, Nijerya'daki şiddet olayları nedeniyle iki ayda yaklaşık 7 bin 660 kişinin Nijer'in Maradi bölgesine sığındığını belirtildi.
Bmmyk - 02.03.2021
BM: Yunanistan'ın sığınmacıları geri itmesi uluslararası hukukun açık ihlali anlamına geliyor
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Boris Cheshirkov, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, Yunanistan'ın onlarca sığınmacıyı, değerli eşyalarını ve paralarını aldıktan sonra Türkiye'ye geri itmesine ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Bmmyk - 28.02.2021
Kırşehir'de ihtiyaç sahibi ailelere temizlik malzemesi dağıtıldı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) daha iyi mücadele edilmesi amacıyla Kırşehir'e gönderilen temizlik malzemeleri, kentteki 500 aileye dağıtıldı.
Bmmyk - 26.02.2021
Hindistan ve Bangladeş, içinde 81 Arakanlı'nın bulunduğu teknenin akıbetini tartışıyor
"İçeride bulunanlara yiyecek, su ve tıbbi yardım sağlamak için derhal iki sahil güvenlik gemisi gönderdik. Bunlardan yedisine intravenöz sıvılar da verildi." bilgisini veren Srivastava, teknede bulunan 47 kişinin Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) tarafından Bangladeş'te verilen kimlik kartlarına sahip olduğunu kaydetti.
Bmmyk - 25.02.2021
BMMYK: Hindistan, Andaman Denizi'nde sürüklenen teknedeki Arakanlı mültecilere gıda desteği verdi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Hindistan'ın, Andaman Denizi'nde sürüklenen ve yaklaşık 90 Arakanlı mülteciyi taşıyan tekneyi bulduğunu, mültecilere gıda ve sağlık malzemeleri yardımı yaptığını bildirdi.
Bmmyk - 24.02.2021
BMMYK Türkiye Temsilciliğine atanan Leclerc, İstanbul Valisi Yerlikaya'yı ziyaret etti
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilciliğine atanan Philippe Leclerc, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya ziyarette bulundu.
Bmmyk - 17.02.2021
Türkiye, Rusya ve İran'dan ortak Suriye bildirisi
SURİYE'DE AŞILAMAYA ÖNCELİK ÇAĞRISI Astana garantörlerinin belirleyici katkısı ve Soçi'deki Suriye Ulusal Diyalog Kongresi kararlarının uygulanması sonucunda oluşturulan Cenevre'deki Anayasa Komitesi'nin önemli rolünün vurgulandığı kaydedilerek, şöyle denildi:   "Anayasa Komitesi Yazım Komisyonu'nun 25-29 Ocak 2021 tarihlerinde Cenevre'de gerçekleştirilen beşinci turunu ayrıntılı olarak ele almışlar ve Komite'nin sürdürülebilir ve etkili şekilde çalışmasını sağlamak için, Suriyeli taraflar, Anayasa Komitesi üyeleri ve kolaylaştırıcı konumundaki BM Genel Sekreteri'nin Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen'le sürekli temas halinde Komite'nin çalışmalarını desteklemeye kararlı olduklarını teyit etmişlerdir. Komitenin, halkoyuna sunulmak üzere bir anayasa reformunun hazırlanması ve yazılması görevlerini yerine getirebilmesi için Usül Kuralları ve Temel Çalışma İlkelerine riayet edilmesinin ve Komite çalışmalarında ilerleme sağlanmasının önemini vurgulamışlardır. Komite'nin çalışmalarının, dış müdahaleler ve haricen dayatılan takvimler olmaksızın, uzlaşı anlayışı ve yapıcı yaklaşımla, üyeleri arasında genel mutabakatın tesisi amacıyla yürütülmesi gerektiği konusundaki görüşlerini beyan etmişlerdir. Covid-19 salgınının, tüm Suriye'nin sağlık sistemi, sosyo-ekonomik ve insani durumu bakımından büyük bir sınama teşkil ettiğini kabul ederek, Suriye'deki insani durum ve salgının etkisine dair duydukları derin endişeyi yinelemişlerdir. Özellikle salgın döneminde, uluslararası hukuka, uluslararası insancıl hukuka ve BM Şartı'na aykırı tüm tek taraflı yaptırımları reddetmişlerdir. BM Genel Sekreteri ve BM İnsan Hakları Yüksek Komiserinin bu konuda yaptığı açıklamaları not etmişlerdir. Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere, BM sistemine, COVAX girişimi aracılığıyla da dahil olmak üzere, Suriye içinde aşılamaya öncelik verilmesi çağrısında bulunmuşlardır." 16'NCI ULUSLARARASI TOPLANTI NUR-SULTAN'DA Ayrımcılık, siyasileştirme ve ön koşullar olmaksızın ülke genelinde tüm Suriyelilere insani yardımı arttırmanın gerekliliğinin vurgulandığı kaydedilerek, "Mültecilerin ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişilerin, geri dönme ve desteklenme hakları temin edilerek, Suriye'deki asıl ikamet yerlerine güvenli ve gönüllü olarak geri dönüşlerinin kolaylaştırılmasının gerekliliğinin altını çizmişlerdir. Bu bağlamda, uluslararası topluma gerekli katkıyı sağlama çağrısında bulunmuşlar ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile diğer uluslararası uzman kuruluşlar dahil olmak üzere, ilgili tüm taraflarla teması sürdürmeye hazır olduklarını teyit etmişlerdir.
Bmmyk - 26.01.2021
Orta Afrika Cumhuriyeti'nden kaçan 90 bin kişi, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne sığındı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) yetkilileri, AA muhabirine, OAC'deki şiddet olaylarından kaçarak Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne ulaşan kişi sayısının 90 bine çıktığını açıkladı.
Bmmyk - 20.01.2021
Son dakika haberi | BM: Akdeniz'de Libya açıklarında tekne batması sonucu en az 43 düzensiz göçmen öldü
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve BM'ye bağlı Uluslararası Göç Örgütünün (IOM), yaptığı ortak yazılı açıklamada, 19 Ocak'ta Libya açıklarında teknenin batmasından büyük üzüntü duyulduğu vurgulandı.
Bmmyk - 28.12.2020
"Kamu, STK Uyum Buluşmaları"nın beşincisi çevrim içi yapıldı
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğiyle düzenlenen "Kamu, STK Uyum Buluşmaları"nın beşincisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle çevrim içi yapıldı.
Bmmyk - 19.12.2020
BM: Lübnan'daki her 10 Suriyeli mülteci aileden 9'u aşırı yoksulluk içinde yaşıyor
BM Mülteci Ajansı (BMMYK), Dünya Gıda Programı (WFP) ve BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından Lübnan'daki mevcut ekonomik kriz ve Suriyeli mültecilere ilişkin yapılan araştırma, Lübnan'da yaşayan Suriyeli mültecilerin durumuna ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.
Bmmyk - 10.12.2020
Meksika'ya gelen her 10 mülteciden 4'ü Venezuelalı
Birleşmiş Milletler Mülteci Ajansı (BMMYK), verilerine göre, Meksika'da resmi olarak ikamet eden Venezuelalıların sayısı 42 bin.
Bmmyk - 09.12.2020
Dünya genelinde zorla yerinden edilenlerin sayısı 80 milyonu aştı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), dünya genelinde zorla yerlerinden edilenlerin sayısının bu yıl ortasında 80 milyonu geçtiğini ve dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkeler sıralamasında Türkiye'nin birinci sıradaki yerini koruduğunu bildirdi.
Bmmyk - 04.12.2020
BM: Tigray eyaletinde Eritreli mültecilerin bulunduğu kamplardan "rahatsız edici" bilgiler geliyor
BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) sözcülerinden Babar Baloch, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, 2 Aralık'ta BM'nin Tigray eyaletinde "engelsiz, sürekli ve güvenli" insani yardım erişimi için Etiyopya hükümetiyle anlaşmaya vardığını anımsatarak "BMMYK, erişimin yeniden sağlanması için yapılan bir anlaşmanın ardından, durum izin verir vermez, Tigray bölgesindeki tüm insani yardım faaliyetlerine devam etmeye hazır durumda.
Bmmyk - 02.12.2020
BM ve Etiyopya, Tigray eyaletine insani yardım erişimi için anlaşmaya vardı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK), Tigray eyaletinde acil insani yardıma muhtaç Eritreli mültecilere erişim sağlanması için Etiyopya hükümetine dün yaptığı çağrı karşılığını buldu.
Bmmyk - 01.12.2020
BM, İran'da 75 bin çocuğun vatandaşlık hakkı kazanmasından memnun
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) sözcülerinden Babar Baloch, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, "Şimdiye kadar vatandaşlık başvuruları kabul edilen 10 bin çocuktan ilk başvuru yapanlar geçen ay, 'Şinasname???????' olarak bilinen ve uzun zamandır bekledikleri İran kimlik belgelerini aldılar.
Bmmyk - 01.12.2020
BM'den Etiyopya'ya "Eritreli mültecilere erişim sağlayın" çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Tigray eyaletinde acil insani yardıma muhtaç Eritreli mültecilere erişim sağlanması için Etiyopya hükümetine çağrıda bulundu.
Bmmyk - 30.11.2020
Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi'nden Lübnan'daki Suriyeli mültecilerin korunması çağrısı
Öldürme olayının bireysel bir suç olduğunu ve buna verilecek cezanın da bireysel olması gerektiğini vurgulayan Gözlemevi, Lübnan makamları ile Birlermiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) başta olmak üzere uluslararası kurumlardan, Bişerri'den kaçan Suriyelilere yardım etmelerini ve onları intikam amaçlı saldırılara karşı korumalarını istedi.
Bmmyk - 30.11.2020
Son dakika haber | BBC'nin en etkili 100 kadın arasında gösterdiği Rimu: "Arakanlı çocuklar, eğitimden mahrum büyüyor"
Kamplarda eğitim imkanı bulunmayan 12-17 yaş aralığında 400 bin çocuk var BM mülteci ajansı, BMMYK, Uluslararası Göç Örgütü ve BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisince hazırlanan 2019 tarihli ortak bir raporda, 12 yaşın altındaki 540 bin Arakanlı çocuğun yarısının eğitimden tamamen yoksun kaldığını, geri kalanının ise sadece çok sınırlı eğitime erişim imkanın bulunduğuna dikkat çekildi.
Bmmyk - 25.11.2020
Etiyopya'dan uluslararası topluma "içişlerimize karışmayın" çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), TPLF güçlerine karşı ulusal ordunun başlattığı operasyon sonrasında 40 binden fazla sivilin Sudan'a geçtiğini, sivillerin ve insani yardım çalışanlarının güvenliğinden endişe duyulduğunu açıklamıştı.
Bmmyk - 24.11.2020
Son dakika haber | BM, Etiyopya'da iki ateş arasında kalan sivillerin durumundan endişeli
Son dakika haberleri: Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Etiyopya'da Tigray eyaletini yöneten isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) güçlerine karşı ulusal ordunun başlattığı operasyon sonrasında 40 binden fazla sivilin Sudan'a geçtiğini, sivillerin ve insani yardım...
Bmmyk - 23.11.2020
Etiyopya'daki çatışmalardan Sudan'a kaçanların sayısı 40 bine yaklaştı
OCHA'dan yapılan yazılı açıklamada, "Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sudan Temsilciliği, 21 Kasım Cumartesi itibarıyla ülkeye sığınanların sayısını 38 bin 637 olarak kaydetti.
Bmmyk - 20.11.2020
ABD'den Sudan'a Etiyopya'da çatışmalardan kaçanlara kapılarını "açık tut" çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Etiyopya'nın Tigray bölgesindeki çatışmalar nedeniyle Sudan'a gelecek 6 ayda 200 bin kişinin sığınmasının beklendiğini bildirerek, acilen geçici bir ateşkes ilan edilmesini istemişti.
Bmmyk - 20.11.2020
BM: Etiyopya'daki çatışmalardan dolayı Sudan'a 200 bin kişi sığınabilir
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Etiyopya'nın Tigray bölgesindeki çatışmalar nedeniyle Sudan'a gelecek 6 ayda 200 bin kişinin sığınmasının beklendiğini bildirdiBMMYK Sudan Daimi Temsilcisi Axel Bisschop, BM Cenevre Ofisinde düzenlenen basın toplantısına video...
Bmmyk - 20.11.2020
Sudan, uluslararası örgütlerle Etiyopyalı sığınmacılara yardım anlaşması imzaladı
Sudan resmi haber ajansı SUNA'nın haberine göre, Kesele eyalet hükümeti Genel Sekreteri Muhammed Musa Abdurrahman, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Dünya Gıda Programı ve BM Nüfus Fonundan temsilcilerle ortak toplantı gerçekleştirdi.
Bmmyk - 19.11.2020
BM: Mültecilerin yeniden yerleştirilmesi yakın tarihin en düşük seviyesinde
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl sadece 15 bin 425 mültecinin üçüncü ülkelere yeniden yerleştirildiğini, bu sayının yakın tarihin en düşük oranı olduğunu bildirdi.
Bmmyk - 18.11.2020
Etiyopya'daki çatışmalardan Sudan'a kaçanların sayısı 30 bine ulaştı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Etiyopya'nın Tigray bölgesindeki çatışmalar nedeniyle Sudan'a sığınanların sayısının 30 bine ulaştığını duyurdu.
Bmmyk - 17.11.2020
BM: Etiyopya-Sudan sınırında büyük bir insani kriz kapıda
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Etiyopya'nın kuzeyindeki askeri operasyon nedeniyle her gün ortalama 4 bin Etiyopyalının Sudan'a geçtiğini belirterek büyük çaplı bir insani krizin ortaya çıkmaya başladığı uyarısı yaptı.
Bmmyk - 15.11.2020
Cezayir'den Batı Sahralı mültecilere 60 ton yardım
Açıklamada, Cezayir Kızılayı'nın öncülüğünde gerçekleşen nakil işlemi sırasında, Sahra Demokratik Arap Cumhuriyeti Cezayir Büyükelçisi Talip Ömer ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Cezayir Temsilcisi Agostino Mulas'ın hazır bulunduğu aktarıldı.
Bmmyk - 15.11.2020
Etiyopya'daki çatışmalardan kaçarak Sudan'a sığınanların sayısı 25 bine yaklaştı
Sudan resmi haber ajansı SUNA'nın haberine göre, Sudan Mülteciler Komiserliği Başkanı Abdullah Süleyman, dün, Kadarif eyaletindeki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile mülteciler için barınma ve yardım konusunu görüştü.
Bmmyk - 12.11.2020
BM: Etiyopya'daki Eritreli mülteciler yeniden göç etmek zorunda kalabilir
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Etiyopya'nın Tigray eyaletine göç etmiş 96 bin Eritreli mültecinin bölgedeki çatışmalardan ötürü ikinci kez yerinden olmak zorunda kalabileceğini bildirdi.
Bmmyk - 11.11.2020
Son dakika haber | BM: Malezya'da gözaltındaki kaçak göçmenleri ziyaretimize izin verilmedi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) yapılan açıklamada, Malezya Göç İdaresi yetkililerinin geçen yıl ağustostan bu yana, BM'den yetkililerin söz konusu gözaltı merkezlerine uğrayarak göçmenlerle görüşmesine yönelik talebini reddettiği belirtildi.
Bmmyk - 09.11.2020
Yemen'deki çatışmalarda yılın ilk 9 ayında toplam 1508 kişi öldü ya da yaralandı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Yemen'de yılın ilk 9 ayında toplam 1508 kişinin öldüğünü ya da yaralandığını duyurdu.
Bmmyk - 03.11.2020
Edirne'den kısa kısa
Yedinci Akademisyenler Sosyal Uyum Buluşması Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde düzenlenen "7.
Bmmyk - 23.10.2020
BM, Yemen'de son 3 ayda 215 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), iç savaşın hüküm sürdüğü Yemen'de son 3 ayda 215 sivilin öldüğünü duyurdu.
Bmmyk - 22.10.2020
AB'den Arakanlı Müslüman mültecilere 96 milyon avro destek
AB Komisyonu, Arakanlı Müslüman mülteciler için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), AB, ABD ve İngiltere'nin iş birliğinde uluslararası donörler konferansı gerçekleştirildiğini belirtti.
Bmmyk - 16.10.2020
BM'den Beyrut patlamasında evi hasar gören Lübnanlılara nakdi yardım
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Beyrut Limanı patlamasından az zarar gören 11 bin 500 aileye nakdi yardımda bulunacağını bildirdi.
Bmmyk - 15.10.2020
Arakanlı Müslüman mültecilere destek için uluslararası donörler konferansı düzenlenecek
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Avrupa Birliği (AB), ABD ve İngiltere'nin iş birliğinde düzenlenecek konferansa ilişkin ortak yazılı açıklama yapıldı.
Bmmyk - 07.10.2020
Son dakika... Burkina Faso'da 25 sivil öldürüldü
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), 4 Ekim gecesi ülke içi yer değiştiren 25 kişinin öldürüldüğünü duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bmmyk Haberleri | Bmmyk Haber - Haberler - Sayfa 3 - Bmmyk haberleri, son dakika bmmyk haber ve gelişmeleri burada. Japonya'dan Türkiye'deki sığınmacılar için 14 milyon dolarlık Kovid-19 destek paketi (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.9.2021 01:16:48. #1.14#

title