Bmmyk Haberleri

Bmmyk haber, Bmmyk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bmmyk - 28.05.2021
Son dakika haberleri! Suriye'de rejim Esed'in sözde devlet başkanlığı seçimini kazandığını duyurdu
2011 öncesi nüfusu 22-23 milyon civarındaki Suriye'de, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) verilerine göre 6,6 milyon Suriyeli ülkesini terk etmek zorunda kaldı.
Bmmyk - 26.05.2021
Esed rejimi, halkın çoğunluğunun dahil edilmediği sözde devlet başkanlığı seçimine gitti
Nitekim 2011 öncesi nüfusu 22-23 milyon civarındaki ülkede, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) verilerine göre 6,6 milyon Suriyeli ülkesini terk etmek zorunda kaldı.
Bmmyk - 25.05.2021
Akdeniz'de Tunus açıklarında 100 düzensiz göçmen kurtarıldı
Tunus, Akdeniz kıyısındaki Zarzis kenti açıklarında plastik botla Avrupa'ya gitmeye çalışan 100 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.
Bmmyk - 18.05.2021
Akdeniz'de en az 50 düzensiz göçmen kayboldu
Akdeniz'de Tunus'un doğu kıyıları açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu en az 50 düzensiz göçmenin kaybolduğu bildirildi.
Bmmyk - 17.05.2021
Libya açıklarında yakalanan 650 göçmen ülkeye zorla geri gönderildi
Libya açıklarında yakalanan 650'den fazla düzensiz göçmenin başkent Trablus'a geri gönderildiği bildirildi.
Bmmyk - 03.05.2021
Kenyalılardan ülkedeki Dadaab ve Kakuma kamplarının kapatılması kararına destek
Kenya hükümeti ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK), 29 Nisan'da yapılan ortak açıklamada, çoğunluğunu Somalililerin oluşturduğu mültecilerin, ülkelerine döneceği, bir kısmının ise yasal izinleri alarak, oturma ve çalışma izniyle kalmaya devam edebileceği kaydedilmişti.
Bmmyk - 29.04.2021
Kenya, Dadaab ve Kakuma mülteci kamplarını Haziran 2022'de kapatacak
Kenya hükümeti ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) yapılan ortak açıklamada, Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta ve BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi'nin Nairobi'de bir araya gelerek kampların kapatılmasına ilişkin planı masaya yatırdığı ifade edildi.
Bmmyk - 28.04.2021
Sahel bölgesinde 29 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sahel Bölgesi Koordinatörü Xavier Creach, Twitter hesabından, artan terör saldırıları nedeniyle 5,3 milyon kişinin birkaç kez göç etmek zorunda kaldığını bildirdi.
Bmmyk - 27.04.2021
Uganda'daki 1,4 milyon mülteciye Kovid-19 aşısı yapılacak
Yerel basındaki habere göre, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Uganda sözcüsü Wendy Daphne Kasujja, Kovid-19'a karşı mültecileri korumayı hedeflediklerini dile getirdi.
Bmmyk - 18.04.2021
Anayasa komitesinin çalışmalarını yok sayan Esed rejimi, halksız ülkede başkanlık seçimine hazırlanıyor
2011 öncesi nüfusu 22-23 milyon civarındaki ülkede, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) verilerine göre, 6,6 milyon Suriyeli ülkesini terk etmek zorunda kaldı.
Bmmyk - 16.04.2021
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi'den göçmenleri geri iten ülkelere tepki Açıklaması
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) olarak Avrupa Komisyonu'nun gündeme getirdiği yeni göç ve iltica paktına ilişkin görüşlerini verdiklerini anlatan Grandi, göçmenlerin uluslararası insancıl hukuka saygılı, dengeli biçimde alınmasını sağlamaya yönelik AB izleme mekanizmasının etkinleştirilmesi gerektiğini dile getirdi.
Bmmyk - 15.04.2021
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi, İtalya'da temaslarda bulundu
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Filippo Grandi, Birleşmiş Milletler (BM) olarak Libya'da bulunmalarının göçmenlerin tutulduğu merkezlerin kaldırılması için gerekli olduğunu söyledi.
Bmmyk - 14.04.2021
Danimarka, Suriyeli göçmenlerin oturma izinlerini iptal etmeye başladı
Danimarka'da hükümetin Suriye'nin başkenti Şam'ın artık "güvenli bir bölge" olduğunu gerekçe göstererek Suriyeligöçmenlerin oturma izinlerini iptal etmeye başladı.
Bmmyk - 12.04.2021
BM'den ramazan ayında "mülteciler ve yerinden edilmiş kişiler için dayanışma ve yardım" çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), İslam dünyası kutsal ramazan ayını karşılamaya hazırlanırken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen milyonlarca mülteci ve yerinden edilmiş kişi için dayanışma ve daha fazla destek çağrısında bulundu.
Bmmyk - 09.04.2021
Hatay Valisi Rahmi Doğan, BMMYK Türkiye Temsilcisi Leclerc ve beraberindeki heyeti kabul etti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Bmmyk - 09.04.2021
Kenya Yüksek Mahkemesi, Dadaab ve Kakuma mülteci kamplarının kapatılmasını durdurdu
Kenya, kampların kapatılması için BM'ye 2 hafta süre verdi Kenya'da hükümet, 24 Mart'ta, kampların kapatılması ve Somalili mültecilerin evlerine geri gönderilmesi için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğine (BMMYK) 14 gün süre vermişti.
Bmmyk - 06.04.2021
Son dakika gündem: Güney Afrikalı liderler Mozambik'teki terör krizini görüşecek
Son dakika haberler... Güney Afrika Kalkınma Topluluğu (SADC), Mozambik'teki terör saldırıları nedeniyle yaşanan krizi görüşmek amacıyla toplantı kararı aldı.
Bmmyk - 03.04.2021
Son dakika haberi! Yemenli bakan, Husilerin, eylem yapan Afrikalı göçmenlere saldırdığını ve onları tehcir ettiğini belirtti
Edinilen son dakika haberine göre Yemen Enformasyon Bakanı Muammer el-İryani, Husi milislerin, başkent Sana'daki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) önünde oturma eylemi düzenleyen Afrikalı göçmenlere saldırarak bazılarının ölümüne sebep olduğunu, sonrasında da bu kişileri hükümetin kontrolündeki...
Bmmyk - 28.03.2021
Libya sahil güvenlik güçleri Akdeniz'de yaklaşık 500 düzensiz göçmeni yakaladı
Libya sahip güvenlik ekipleri son 24 saatte Orta Akdeniz'den Avrupa'ya geçmeye çalışan yaklaşık 500 düzensiz göçmeni yakaladı.
Bmmyk - 26.03.2021
Son dakika haber... BM, 5 ay sonra Etiyopya'daki 2 mülteci kampına ulaştı
Son dakika haberlerine göre Birleşmiş Milletler (BM), Kasım 2020'de ayrılıkçı Tigray Halk Kurtuluş Cephesine (TPLF) yönelik başlatılan operasyon sonrası ilk kez Etiyopya'daki Shimelba ve Hitsats mülteci kamplarına ulaştı.
Bmmyk - 25.03.2021
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden Ağrı'daki sığınmacılara destek
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Ankara Merkez Ofisi'nin Ağrı'ya gönderdiği kışlık yardımlar, sığınmacı ailelere dağıtıldı.
Bmmyk - 24.03.2021
Kenya, Dadaab ve Kakuma mülteci kamplarının kapatılması için BM'ye 2 hafta süre verdi
Kenya'da hükümet, dünyanın en büyük mülteci kampları kabul edilen Dadaab ve Kakuma'nın kapatılması ve Somalili mültecilerin evlerine geri gönderilmesi için Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğine (BMMYK) 14 gün süre verdi.
Bmmyk - 24.03.2021
Son dakika haberi | Bangladeş'te Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı kamptaki yangında ölenlerin sayısı 28'e yükseldi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Bangladeş Temsilcisi Johannes Van der Klaauw dün yaptığı açıklamada, Cox Bazar'da Balukhali Kampı'nda çıkan yangının ardından 400 kişiye ulaşılamadığını söylemişti.
Bmmyk - 23.03.2021
Son dakika: Türkiye'den Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı kamptaki yangında ölenler için taziye ve destek mesajı Açıklaması
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Bangladeş Temsilcisi Johannes Van der Klaauw, Cox Bazar'da Balukhali kampında çıkan yangında, en az 15 kişinin hayatını kaybettiğini, 400 kişiye ise ulaşılamadığını söylemişti.
Bmmyk - 23.03.2021
Son dakika haber... Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi Ünlü, Arakanlı mülteci kampındaki yangında ihmale dikkati çekti Açıklaması
Son dakika haberi... Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM) Uzmanı Hayati Ünlü, Bangladeş'teki Arakanlı mültecilerin kaldığı kampta çıkan yangının Birleşmiş Milletler (BM) gibi uluslararası örgütlerin mültecilerin güvenliği için hiçbir şey yapmadığını gözler önüne serdiğini söyledi.
Bmmyk - 23.03.2021
Son Dakika | Bangladeş'te Cox Bazar'daki kampta yaşayan Ebu Tahir yangın anlarını anlattı Açıklaması
En az 15 kişi hayatını kaybetti, 400 kişiye ise ulaşılamıyor Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Bangladeş Temsilcisi Johannes Van der Klaauw, Cox Bazar'da Balukhali kampında çıkan yangında, en az 15 kişinin hayatını kaybettiğini, 400 kişiye ise ulaşılamadığını söylemişti.
Bmmyk - 22.03.2021
Myanmar'da ordunun baskısından kaçan binlerce Karen yerinden oldu
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) verilerine göre, sınırın Tayland tarafındaki kamplarda, çoğunluğu Karen etnik grubuna mensup yaklaşık 100 bin mülteci bulunuyor.
Bmmyk - 16.03.2021
Dünya Gıda Programı, Ürdün'deki Suriyelilerin "gıda güvenliği açısından en kötü dönemde" olduklarını bildirdi
Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı Dünya Gıda Programı (WFP) Ürdün Temsilcisi Alberto Correia Mendes, Ürdün'deki Suriyelerin iç savaşın başlangıcından bu yana "gıda güvenliği açısından en kötü dönemde" olduklarını belirtti.
Bmmyk - 15.03.2021
Son dakika haberleri: Ürdün'deki Suriyeliler, iç savaşın 10. yılında ülkelerine güvenle dönecekleri günü bekliyor
Edinilen son dakika gelişmesine göre Suriye'deki iç savaş 10 yılı geride bırakırken, çatışmalardan kaçarak Ürdün'de sığınmacı durumuna düşen Suriyeliler, ülkelerine güvenle dönebilecekleri günün hayalini kuruyor.
Bmmyk - 12.03.2021
Kırşehir'de 190 sığınmacı aileye barınma ve ısınma malzemesi dağıtıldı
Kırşehir'de Afganistan, İran, Irak ve Suriye uyruklu 190 aileye barınma ve ısınma malzemeleri dağıtıldığı bildirildi.
Bmmyk - 11.03.2021
İtalya ve Malta düzensiz göç konusunu görüştü
İtalya İçişleri Bakanı Luciana Lamorgese ile Malta İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanı Byron Camilleri, düzensiz göç konusunu görüştü.
Bmmyk - 10.03.2021
BM: Orta Akdeniz rotasında bu yıl 190 düzensiz göçmen yaşamını yitirdi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, Akdeniz'de yaşanan son göçmen trajedilerinin arama ve kurtarma çalışmalarının önemini bir kez daha ortaya koyduğu vurgulandı.
Bmmyk - 09.03.2021
Kayseri'de Afgan derneği el sanatları sergisi açtı
Kayseri'de Afgan Mülteciler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (ARSA) tarafından "Çalışkan Eller, Mülteci Kadınların El Sanatı" sergisi açıldı.
Bmmyk - 07.03.2021
Hindistan, Arakanlı Müslüman mülteciler için Cammu Keşmir'de geri gönderme merkezi kurdu
Yaklaşık 40 bin Arakanlının Hindistan'ın çeşitli bölgelerine sığındığı ifade edilirken, bunlardan 15 bininin ise Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne (BMMYK) kayıtlı olduğu biliniyor.
title