Bmmyk Haberleri

Bmmyk haber, Bmmyk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bmmyk - 31.01.2019
BM'den "Venezuela'dan Günde 5 Bin Kişi Ayrılıyor" Açıklaması
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), günde yaklaşık 5 bin Venezuelalının ülkeyi terk ettiğini bildirdi.
Bmmyk - 30.01.2019
Akdeniz Günde 6 Düzensiz Göçmene Mezar Oldu
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), 2018 yılında günde ortalama 6 düzensiz göçmenin Akdeniz'den Avrupa'ya ulaşmaya çalışırken hayatını kaybettiğini bildirdi.
Bmmyk - 29.01.2019
Nijerya'daki Boko Haram Saldırıları 30 Bin Kişiyi Yerinden Etti
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch, İsviçre'nin Cenevre kentinde yaptığı açıklamada, Borno eyaletinde terör örgütünün artan saldırılarına işaret etti.
Bmmyk - 28.01.2019
Bosna Hersek'teki Sığınmacı Çocukların Okul Sevinci
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Una Sana Kantonu Koordinatörü Nevenka Lukin ise Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde yürütülen proje kapsamında çocuk sığınmacıların bugün okula başladığını anımsatarak, "Projenin hayata geçirilmesi kolay olmadı.
Bmmyk - 23.01.2019
Lübnan'ın 4. Arap Birliği Ekonomi Zirvesi'nden Beklentileri
Zirveden çıkan sonuçların, Arap ülkeleri arasındaki ilişkilerin gelişmesiyle hayata geçebileceğini belirten Balaa, 3 ay sonra zirve kararlarını hayata geçirme yönünde bir mekanizmanın oluşturulması için yapılacak toplantının, Arap ve Lübnan ekonomisi için fırsata dönüştürülebileceğini ifade etti. "Zirvenin sonuçları beklentinin üzerinde" Ekonomi uzmanı Kamil Vezni ise 4. Arap Birliği Ekonomik ve Sosyal Gelişim Zirvesi sonuçlarının, teşvik edici olduğu ve beklenenin üzerinde gerçekleştiğini kaydetti. Zirvede, Suriyeli mültecilerin sığındığı ülkelerin yatırım projeleriyle desteklenmesi ve Suriyelilerin kendi vatanlarına dönmelerinin teşvik edilmesi konularında mutabakat sağlandığını hatırlatan Vezni, olumlu sonuçların hayata geçirilmesi noktasında da umutlu olduklarını belirtti. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), 2017 sonunda Lübnan'daki Suriyeli mülteci sayısını 997 bin olarak açıklamıştı.
Bmmyk - 19.01.2019
Akdeniz'de Düzensiz Göçmen Faciaları: 170 Ölü veya Kayıp
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Akdeniz'de meydana gelen iki deniz kazasında tahmini 170 düzensiz göçmenin öldüğü veya kaybolduğunu bildirdi.
Bmmyk - 16.01.2019
Lübnan'da Suriyeli Sığınmacılar İçin "Acil Durum" İlan Edildi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından hazırlanan rapora göre, Suriyeli sığınmacıların yüzde 34'ü Lübnan'da evsiz veya kalıcı olmayan yerlerde yaşıyor.
Bmmyk - 15.01.2019
Suudi Arabistan'da Bir Genç Kız Daha Ailesinden Kaçtı
Birkaç gün önce de aile şiddetinden kaçtıktan sonra Tayland'ın başkenti Bangkok'taki havalimanında alıkonulan ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) himayesinde ülkeye geçici olarak girmesine izin verilen Suudi Arabistan vatandaşı 18 yaşındaki Rahaf Muhammed el-Kunun, kendisine sığınma hakkı tanıyan Kanada'ya gitmişti.
Bmmyk - 15.01.2019
Bmmyk'den Suriyeli Kadının Kendini Yaktığı Haberlerine Yalanlama
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Suriye'nin Ürdün sınırındaki Rekban Mülteci Kampı'nda Suriyeli bir kadının kendini yakarak intihar girişiminde bulunduğu haberlerini yalanladı.
Bmmyk - 13.01.2019
Tayland'da Alıkonulan Suudi Genç Kadın Kanada'da
Aile şiddetinden kaçarak Avustralya'ya gitmeye çalışırken aktarma için geldiği Tayland'ın başkenti Bangkok'taki havalimanında alıkonulan ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) himayesinde ülkeye geçici olarak girmesine izin verilen Suudi Arabistan vatandaşı genç...
Bmmyk - 12.01.2019
Hindistan'dan Bangladeş'e Geçen Arakanlı Mülteciler
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) 4 Ocak'ta yapılan açıklamada, Hindistan'ın Ekim 2018'den bu yana ikinci kez aldığı bazı "Arakanlı Müslümanların Myanmar'a geri gönderilmesi" kararından üzüntü duyulduğu ve şartların geri dönüş için uygun olmadığı belirtilmişti.
Bmmyk - 11.01.2019
Tayland'da Alıkonulan Suudi Genç Kadın Kanada'ya Gidiyor
Tayland'da, aile şiddetten kaçarak Avustralya'ya gitmek isterken aktarma yapmak üzere geldiği Bangkok'taki havaalanında alıkonulan ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) himayesinde ülkeye geçici olarak giriş yapmasına izin verilen Suudi Arabistan vatandaşı genç...
Bmmyk - 08.01.2019
Af Örgütü'nden Hindistan'a: Arakanlı Sığınmacıları Myanmar'a Gönderme
UAÖ Türkiye şubesinden yapılan yazılı açıklamada; Hindistan hükümetinin gözaltında tutulan 5 kişilik Arakanlı bir aileyi 4 ocak'ta Myanmar'a geri gönderdiğini hatırlatarak, buna karşılık Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Hindistan şubesinin bu duruma tepki gösterdiğini ve Hindistan'ı kınadığını belirtti.
Bmmyk - 08.01.2019
BM'den Tayland'da Alıkonulan Suudi Genç Kadınla İlgili Açıklama
- BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch'un açıklaması - BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch, aile şiddetinden kaçarken Tayland'da havaalanında alıkonulan Suudi Arabistan vatandaşı Rahaf Muhammed El Kunun'la ilgili açıklama yaptı.
Bmmyk - 08.01.2019
Tayland'da Alıkonulan Suudi Genç Kadın
Tayland'da, aile şiddetinden kaçarak Avustralya'ya gitmek isterken aktarma yapmak üzere geldiği Bangkok'taki havaalanında alıkonulan ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) gözetiminde ülkeye geçici olarak giriş yapmasına izin verilen Suudi Arabistan vatandaşı genç...
Bmmyk - 07.01.2019
Tayland'da Alıkonulan Suudi Genç Kadın
Tayland'da, aile şiddetinden kaçarken Bangkok'taki havalimanında alıkonulan Suudi Arabistan vatandaşı genç kadının havalimanından ayrıldığı bildirildi. Taylandlı yetkililer, Rahaf Muhammed El Kunun adlı 18 yaşındaki genç kadına, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) himayesi altında ülkeye geçici giriş izni verildiğini açıkladı.
Bmmyk - 07.01.2019
Tayland'da Alıkonulan Suudi Genç Kız
Hakparn, "Gitmek istemiyorsa onu zorlamayacağız. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve biz, onu dinleyeceğiz, herhangi bir ülkeye iltica başvurusunda bulunup bulunmadığını soracağız, ona göre koordinasyonu sağlayacağız.
Bmmyk - 05.01.2019
Cezayir'e Arap Göçmen Girişi Yasağı
Cezayir, bir süredir Suriye, Yemen ve Filistin uyruklu düzensiz göçmenlerin ülkeye girişlerinin yasaklanması tartışmasına tanık oluyor. İnsan hakları kuruluşları ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Cezayir makamlarının söz konusu göçmenleri ülkeye girişlerinin hemen akabinde Nijer'e gönderdiğini açıklamıştı.
Bmmyk - 31.12.2018
Bmmyk'dan "49 Mülteciyi Taşıyan Gemilere Limanları Açın" Çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Akdeniz'de kurtarılan 49 mülteciyi taşıyan ve günlerdir karaya çıkmayı bekleyen gemiye, ilgili devletlerin limanlarını açması çağrısı yaptı.
Bmmyk - 28.12.2018
Düş Bahçesi Projesi Kapanış Töreni
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Kıdemli Program Sorumlusu İraj Imomberdiev, "Türkiye hükümetinin, mültecilerin ulusal mevzuat çerçevesinde sağlık, eğitim, sosyal hizmetler yardımı ve iş piyasasına erişim hakkı sağlama konusundaki çabaları gerçekten övgüye değer." dedi.
Bmmyk - 26.12.2018
Lübnan'daki Suriyeli Mültecilerin Yüzde 88'i Borçlu
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından hazırlanan raporda, ülkelerindeki iç savaştan dolayı Lübnan'a sığınan Suriyeli mülteci ailelerinin yüzde 88'inin borçlu duruma düştüğü ifade edildi.
Bmmyk - 16.12.2018
Katar'dan BM'nin İnsani Yardım Kuruluşlarına Destek
Anlaşmalar ise şu şekilde: Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile ortaklık anlaşması, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'na destek (UNICEF) ve Doha'da ofisinin açılması, Katar Kalkınma Fonu (QFD) ile BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) arasında karşılıklı destek anlaşması, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ne (BMMYK) destek anlaşması ve Doha'da ofisinin açılması, Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi'ne (OCHA) Doha'da temsilcilik açılması, Uluslararası Göç Örgütü'ne Doha'da ofis açılması.
Bmmyk - 15.12.2018
Ürdün'den 5 Bin 703 Suriyeli Mülteci Ülkesine Döndü
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Ürdün Temsilcisi Stefano Severe de önceki gün yaptığı açıklamada, 1 Aralık tarihine kadar 3 bin 852 Suriyeli mültecinin ülkeden ayrıldığını kaydetmişti.
Bmmyk - 14.12.2018
Güney Sudan'da Milyonlarca Kişi Yerinden Edildi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Güney Sudan'da başlayan iç savaşın başından bu yana komşu ülkelere 2 milyondan fazla kişinin sığındığını, ülke içinde de 1,8 milyon insanın yerinden edildiğini bildirdi.
title