BM MİLLETLER MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ HABERLERİ

Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Haberleri

Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği haber, Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 23.08.2016
Birleşmiş Milletler'den Dev Sığınmacı Dalgası Uyarısı
DHA DIŞ HABER – Birleşmiş Milletler'den dev sığınmacı dalgası uyarısı – Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Irak'ta dev bir göç dalgasına karşı hazırlık yapıyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 02.08.2016
Unhcr : 60 Bin Güney Sudanlı Ülkeyi Terk Etti
– Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR, üç hafta önce yoğunlaşan iç çatışmalardan bu yana ülkeden kaçarak komşu ülke Uganda'ya ulaşan sığınmacı sayısının 60 bini bulduğunu açıkladı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 23.07.2016
Suriyeli 3 Bin Aileye Hijyen Paketi
Türk Kızılayı ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliğince (UNHCR), Reyhanlı ilçesindeki Suriyeli ailelere hijyen paketleri dağıtıldı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 22.07.2016
Güney Sudanlı 25 Bin Kişi Uganda'ya Kaçtı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), son altı günde Güney Sudanlı 25 bin kişinin Uganda'ya geçtiğini bildirdi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 12.07.2016
Güney Sudan'ın Başkenti Juba'da 36 Bin Kişi Evlerini Terk Etti
– Güney Sudan'ın başkenti Juba'da Cuma gününden beri devam eden çatışmalarda evlerini terk edip kaçan binlerce Güney Sudanlı BM kontrolündeki bölgelere ulaşmaya çalışıyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 23.06.2016
TBMM Mülteci Hakları Alt Komisyonu
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Türkiye Misyon Şefi Pascale Moreau, "Mülteci krizlerinin siyasi çözümlerle halledileceği kanaatindeyiz.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 20.06.2016
Yerinden Olanların Sayısı 65,3 Milyona Ulaşarak Rekor Kırdı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından yayımlanan raporda dünya genelinde yurdundan olan kişi sayısının 2015 yılında 65,3 milyona ulaşarak rekor kırdığı ve savaştan kaçan bu insanların ulaştığı yerlerde duvarlar, sıkı kurallar ve yabancı düşmanlığıyla karşılaştıkları belirtildi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 17.06.2016
Türkiye'den Çad'a İnsani Yardım
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından, Çad'da aşırı kuraklık ve iç savaş nedeniyle acil insani yardıma muhtaç 8 bin mülteci aileye 128 ton gıda yardımı ulaştırılacak.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 17.06.2016
Türkiye'den Çad'a Ramazan Ayında İnsani Yardım
Çad’da yaşanan aşırı kuraklığın ve iç savaşın sebep olduğu insani drama seyirci kalmayan Türkiye, Çad’a 128 tonluk gıda yardımında bulunacak.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 06.06.2016
Nijerya'da Boko Haram'a Karşı Diyalog Toplantısı
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Nijerya'nın kuzeydoğusunun, yaklaşık 2 milyon yerinden edilmiş kişinin dönüşüne hazır olmadığını bildirdi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 02.06.2016
Unıcef, Felluce'de 20 Bin Çocuk Çatışma Ortamında Kaldı
Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu UNICEF, Felluce bölgesinde 20 bin çocuğun çatışma ortasında kaldığını bildirdi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 01.06.2016
Unıcef : Felluce'de 20 Bin Çocuk Çatışma Ortasında Sıkıştı
– Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF, IŞİD işgali altındaki Irak kenti Felluce'de en az 20 bin çocuğun çatışma ortasında sıkıştığını duyurdu.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 29.05.2016
Akdeniz'de Bu Hafta Batan Gemilerde, 700 Mülteci Ölmüş Olabilir
Akdeniz'in güneyinde bu hafta batan 3 gemideki 700'den fazla mültecinin, ölmüş olabileceği belirtiliyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 27.05.2016
65. Hükümet Programı Görüşülüyor
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bu memlekette bu millet oldukça, bu millet ne istiyorsa o olacak.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 27.05.2016
BM'den Yunanistan'a : Sığınmacıların Yaşam Şartlarını Hızla İyileştirin
Dha DIŞ HABER – BM'den Yunanistan'a : Sığınmacıların yaşam şartlarını hızla iyileştirin – Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği sığınmacıların Yunanistan'daki yaşam koşullarının kabul edilemez durumda olduğunu belirterek, su ve yiyecek sıkıntısı ile sığınmacıların yaşadığı yerleşkelerdeki yeterli olmayan duş ve tualet sıkıntısına dikkat çekti.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 26.05.2016
Ürdün'deki Suriyeli Çocuk İşçiler
Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Ağı (EMHRN), Ürdün'deki Suriyeli 60 bin çocuğun zor ve tehlikeli çalışma şartlarının yanı sıra şiddet ve istismara da maruz kaldığını belirtti.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 26.05.2016
Tika'dan Kamerun'a İnsani Yardım
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamerun'da şiddet nedeniyle yerlerinden edilmiş sığınmacılara insani yardımda bulunuldu.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 23.05.2016
Dünya İnsani Zirvesi
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan Keskin, Suriye'de iç savaş başladıktan sonra Türkiye'ye bir göç olacağını bildiklerini belirterek, "Afet Geçici Kent Yönetim Sistemini (AFKEN) insani süreçleri yönetme yazılımı haline getirerek insanların durumlarını takip etmeye başladık.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 22.05.2016
Uzun Süreli Yer Değiştirme: Türkiye Örneği" Paneli
Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Türkiye'de okul çağına gelen Suriyeli çocukların sayısının 700-800 bin civarında olduğunu belirterek, "Ben onların doğru düzgün bir eğitim aldığı kanaatinde değilim. Çocuklar akranlarıyla oynayamıyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 20.05.2016
Dünya Bankası ve Bm, Türkiye'deki Göç Sorununu Konuşmak İçin Bau'da
Birleşmiş Milletler İnsani Koordinasyon Ofisi (OCHA)’dan Hansberg Strohmayer ve Dünya Bankası Politika Şefi Xavier Devictor’ün de aralarında bulunduğu önemli isimler “göç” kavramına yönelik yeni yaklaşımları ve yenilikçi çözümleri tartışmak için Bahçeşehir Üniversitesi’nde buluşuyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 16.05.2016
Çocuk Mültecileri Kurtarın' Çağrısı
İngiltere merkezli uluslararası yardım kuruluşu 'Save the Children' (Çocukları koruyun), çocuk yaşta evlerini terk etmek zorunda kalan mültecilerin eğitiminin ve yaşam kalitesinin küresel bir sorumluluk olduğunu vurguladı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 11.05.2016
Keipa'dan Mülteci Raporu
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) tarafından hazırlanan "KEİ Üye Devletlerdeki Mültecilerin Sorunları-Sosyal Durum" raporunda bölgedeki göç hareketleri ve üye ülkelerin mültecilere yaklaşımı mercek altına alındı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 05.05.2016
Nauru'da Kendini Yakan Mülteciler İçin Melbourne'de Gösteri
Avustralya yönetimindeki Nauru gözaltı merkezinde kendini yakan mültecilerden İranlı Omid'in ölmesi, Somalili kadın mülteci Hodan Yasin'in de ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılması üzerine gözaltı merkezlerinin kapatılması için Melbourne'daki Göç ve Sınır Koruma Ofisi önünde gösterisi düzenlendi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 26.04.2016
35 Mülteci Midilli'den Türkiye'ye Gönderiliyor
Dha DIŞ HABER - 35 mülteci Midilli'den Türkiye'ye gönderiliyor Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasında yapılan anlaşma çerçevesinde bugün 35 sığınmacı Dikili'ye gönderiliyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 12.04.2016
Sığınmacı Çocuklar Savaş Ortamından İzole Edilmeli"
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Arı, ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeli çocukların yaşadıklarının etkisiyle oyunlarında savaş ögelerine yer verebildiğini belirterek, bu çocukların olabildiğince savaş ortamından izole edilerek normal süreç içerisine alınması gerektiğini belirtti.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 03.04.2016
Diplomatik Temsilcilik Çalışanlarının "Barış Hamleleri"
Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye'deki diplomatik temsilcilik çalışanlarının katıldığı "Kordiplomatik Satranç Turnuvası'nın birincisi, oynadığı tüm maçları kazanan Hüsamettin Elalmış oldu.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 23.03.2016
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, Göçmenlere Yönelik Bazı Faaliyetlerini Sonlandırma Kararı Aldı
Yunan Adaları'nda sığınmacı-göçmenlerle ilgili çalışmalarda bulunan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), AB- Türkiye arasında yapılan anlaşmayla hot spots'ların kapalı barınma yerlerine dönüşeceklerini ileri sürerek faaliyetlerinin bir kısmını durduracağını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Haberleri | Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ha - Sayfa 6 - Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği haberleri, son dakika bm milletler mülteciler yüksek komiserliği haber ve gelişmeleri burada. Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Bölgesel Basın Bu
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.09.2021 17:27:10. #1.13#

title