BM MİLLETLER MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ HABERLERİ

Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Haberleri

Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği haber, Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 25.09.2018
Dha Yurt Bülteni-10
1)BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN ANNESİ VE DAYISI KAZADA YARALANDITARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin annesi ve dayısı, İçinde bulunduğu otomobilin şehzadeler ilçesinde bir traktör ile çarpışması sonucu yaralandı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 18.09.2018
Afad Başkanı Güllüoğlu Çin'de
Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Çin Acil Durum Yönetimi Bakan Yardımcısı Cıng Guoguang ile görüştü.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 18.09.2018
İşkur, Suriyelilere Süt Sığırı Yetiştiriciliğini Öğretiyor
ÇALIŞMA ve İş Kurumu (İŞKUR) İzmir İl Müdürlüğü, İzmir Halk Eğitim Merkezi ve Tarım Orman İl Müdürlüğü iş birliği ile Suriyelilerin istihdam edilmesine yönelik uluslararası bir projeyi yürütüyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 18.09.2018
Dha Yurt Bülteni-2
ASKERİ ARAÇ DEVRİLDİ: 1 YARALIGAZİANTEP'te, sınırdan bakım için getirilen tankı taşıyan askeri araç, lastiğinin patlaması sonucu şarampole devrildi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 11.09.2018
BM'nin Açıklamaları Uygunsuz, Asılsız ve Haksız"
İtalya Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletlerin (BM) artan ırkçılık ihbarlarını değerlendirmek üzere İtalya'ya heyet göndereceği açıklamasını "uygunsuz, asılsız ve haksız" şeklinde niteledi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 05.09.2018
BM'den "Suriyeli Mülteciler İçin 271 Milyon Dolara İhtiyaç Var" Açıklaması
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarının karşılanması için acilen 271 milyon dolara ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 05.09.2018
Hollanda'dan Türkiye Açıklaması
Hollanda Dış Ticaret ve Kalkınma İşbirliği Bakanı Sigrid Kaag, Türkiye'nin, Suriyelileri koruma konusunda cömert bir politika uyguladığını bildirdi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 15.08.2018
Türkiye'deki Suriyelilere Tarım Eğitimi
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliğinde "Geçim Kaynaklarına Erişimin Güçlendirilmesi Amacıyla Suriyeli Mültecilerin ve Ev Sahibi Toplulukların Tarımsal Bilgilerinin Artırılması"...
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 15.08.2018
Aquarius 141 Göçmenle Malta'ya Geldi
Sivil toplum kuruluşu SOS Mediterranee'nin Akdeniz'de arama kurtarma faaliyeti yürüten gemisi Aquarius'un, günlerce denizde bekledikten sonra 141 göçmenle Malta'ya geldiği bildirildi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 14.08.2018
Libya'da 2 Bin Mülteci Zorla Yerlerinden Edildi
Birleşmiş Milletler Mülteci Ajansı, (UNHCR) Libyalı militanların etnik azınlıklardan yaklaşık 2 bin kişinin Trablus’taki sığınaklara gitmeye zorladığını söyledi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 13.08.2018
Tarımda İş Gücü Kalitesi Artırılacak
Türkiye'deki Suriyelilerin de aralarında bulunduğu 500 kişiye, "Geçim Kaynaklarına Erişimin Güçlendirilmesi Amacıyla Mültecilerin ve Ev Sahibi Toplulukların Bilgilerinin Artırılması Projesi" kapsamında tarım alanında eğitim çalışması başlatıldı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 09.08.2018
Türkiye, Suriye İçin Elini Taşın Altına Koydu"
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, "Uluslararası toplumun aksine Türkiye, Suriye'de yaşanan üzücü olaylara sadece yazıklanmakla kalmamış, sorunların çözümüne yönelik tüm çabalarda elini bizzat taşın altına koymuştur.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 06.08.2018
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği: "Libya 2018'de 100 Göçmen Kurtardı"
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Libya sahil güvenlik kuvvetlerinin, 2018 yılında ülke kıyılarında Avrupa’ya giderken tekneleri alabora olarak denize düşen 100 göçmeni kurtardığını bildirdi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 31.07.2018
Akdeniz'de Kurtarılan Göçmenler Libya'ya Geri Götürüldü
Bir İtalyan gemisi, Akdeniz'de kurtardığı 108 göçmeni Libya'ya geri götürdü.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 24.07.2018
AB Sığınmacı Alan Ülkeye Para Vermeyi Teklif Etti
Avrupa Birliği (AB), sığınmacı krizini çözmek için geçen ay düzenlenen AB Liderler Zirvesi'nde ortaya attığı "bölgesel tahliye merkezleri" ve "kontrollü sığınmacı merkezleri" kavramlarına açıklık getirerek, bu merkezleri topraklarında kurmayı kabul eden ülkelere mali yardım sağlanmasını teklif etti.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 20.07.2018
Kamerun'un Anglofon Bölgesindeki Kriz
Kamerun'un Nijerya sınırındaki Anglofon (İngilizce konuşulan) bölgesindeki çatışmalardan kaçan binlerce Kamerunlu Nijerya'ya sığındı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 20.07.2018
Bm: "Mülteciler İçin Suriye ve Rusya ile Çalışmaya Hazırız"
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) sözcüsü Anrej Mahecic, bugün düzenlediği basın toplantısında ülkenin güneyindeki çatışmalardan kaçanların yol güvenliğinin sağlanması için bütün taraflara çağrıda bulundu.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 12.07.2018
Avusturya'da Gayriresmi AB İçişleri Bakanları Toplantısı
Avusturya'nın Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanlığı çerçevesinde düzenlenen ilk gayriresmi içişleri bakanları toplantısında Avrupa sınırlarının korunması, göç ve iltica konuları ele alındı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 11.07.2018
Mardinli Ebru Baybara Demir, Yine Dünyanın En İyi 10 Şefinden Biri
MARDİNLİ şef ve sosyal girişimci Ebru Baybara Demir, dünyanın en önemli mutfak kültürü yarışması 'Basque Culinary World Prize'da (Bask Dünya Aşçılık Ödülleri) 140 şef arasından ikinci kez finale kalarak, dünyanın en iyi 10 şefinden biri oldu.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 11.07.2018
Dha Yurt Bülteni 4
1 - Soma davasında karar açıklanıyor; Can Gürkan'a 15 yıl hapis cezası (EK)5 TUTUKLU SANIĞIN CEZASI AÇIKLANDIManisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 5'i tutuklu, 51 sanığın yargılandığı Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada karar açıklanıyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 10.07.2018
Grafikli - Dünyanın En Kalabalık Ülkesi Çin, En Tenha Ülkesi Moğolistan
Çin ve Hindistan, yaklaşık 7,7 milyarlık dünya nüfusunun üçte birine ev sahipliği yapıyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 07.07.2018
Lübnan'daki Suriyeli Mültecilerden 377'si Ülkelerine Geri Döndü
Suriye'deki iç savaş nedeniyle Lübnan'a sığınan Suriyeli mültecilerden 377'sinin daha ülkelerine gönüllü dönüş için yola çıktığı bildirildi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 06.07.2018
Uluslararası Rohinga İstişare Toplantısı
Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın, Arakanlı Müslümanların yaşadığı krize ilişkin, "İnsani cephede yürütülen çalışmaların yanı sıra uluslararası camianın sorumlu üyeleri olarak siyasi cephede çabalarımızı arttırmamız gerekiyor.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 04.07.2018
Analiz - Batı'nın 'Yardım' Tanımı Kolonyalizmin Ürünü
Geçen hafta yayınlanan 2018 Küresel İnsani Yardım Raporu'na göre 2017 yılında Türkiye milli gelire oran bakımından ve miktar olarak dünyada en fazla insani yardım yapan ülke oldu.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 29.06.2018
İtalya Artık Yalnız Değil"
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Zirvesi'ne ilişkin, "Bugünden itibaren İtalya artık yalnız değil. Bu zirveden daha sorumluluk sahibi ve destekleyici bir Avrupa ortaya çıktı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 26.06.2018
BM'den Malezya'daki Mültecilere Çalışma İzni Çağrısı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Malezya'daki mültecilere çalışma izni verilmesi çağrısında bulundu.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 20.06.2018
Tek Kalıcı Çözüm Var, O da Barışın Sağlanması"
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Sözcüsü Selin Ünal, Türkiye'nin son 4 yıldır dünyadaki en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülke olmaya devam ettiğini belirterek, "Tek kalıcı çözüm var, o da barışın sağlanması." dedi.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 20.06.2018
Nijerya'ya Bir Yılda 20 Bin Kamerunlu Sığındı
Kamerun'un güneybatısında ayrılıkçılar ile güvenlik güçleri arasında devam eden çatışmalar nedeniyle son bir yılda Nijerya'ya 20 bin kişi sığındı.
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği - 19.06.2018
2017'de Her 2 Saniyede 1 Kişi Mülteci Oldu
BİRLEŞMİŞ Milletler Mülteci Örgütü'nün (UNHRC) 'Küresel Eğilimler Raporu'nda, 2017 yılında her 2 saniyede 1 kişinin yerinden edildiği, buna göre mülteci sayısının, yaklaşık 70 milyon olan Tayland nüfusuna ulaştığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Haberleri | Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ha - Sayfa 4 - Bm Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği haberleri, son dakika bm milletler mülteciler yüksek komiserliği haber ve gelişmeleri burada. Akarca: Dünyaya İnsan Sevgisini Öğrettik.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.10.2021 23:27:13. #1.14#

title