BM Genel Sekreteri Ortadoğu Özel Temsilcisi Wıllıams'ın Kahire Temasları

BM Genel Sekreteri Ortadoğu Özel Temsilcisi Wıllıams'ın Kahire Temasları

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ortadoğu Özel Temsilcisi Michael Williams, Mısır'ın Başkenti Kahire'de Bulunan Arap Birliği'ni Ziyaret Ederek, Genel Sekreter Amr Musa ile Görüştü.

BM Genel Sekreteri Ortadoğu Özel Temsilcisi Wıllıams'ın Kahire Temasları

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ortadoğu Özel Temsilcisi Michael Williams, Mısır'ın başkenti Kahire'de bulunan Arap Birliği'ni ziyaret ederek, Genel Sekreter Amr Musa ile görüştü.

Arap Birliği Genel Sekreteri Musa ile yaklaşık 1 saat süren görüşmesinin ardından, ziyareti ve görüşmeye ilişkin gazetecilere açıklamada bulunan Williams, "Batı Şeria ve Gazze'deki İsrail saldırılarının yol açtığı sivil kayıplar ile Filistinli bakan ve milletvekillerinin tutuklanmasından endişe duyuyoruz" dedi. Görüşmenin olumlu geçtiğini belirten Williams, Arap Birliği ile BM'nin işbirliği içinde olmasının bölgedeki sorunların çözümü açısından önemli olduğunu söyledi. Williams, "Filistin sorununun çözümü

konusunda İsrail'e de bazı mesajlar verdik. İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın yakın zamanda tekrar biraraya gelmesini ümit ediyoruz. Bölgeden olumlu izlenimler edindim" diye konuştu.

Filistin birlik hükümetinin ayakta kalmasının önemine de değinen Williams, Filistin halkının çok zor durumda olduğunu ve Mısır'ın Gazze'de istikrarın sağlanmasına yardımcı olmasını istediklerini belirtti.

(MKF-OYK-OYK-OK-D)