Blatt: 'İlk Periyot Dışında Çok İyi Savunma Yaptık'

Blatt: 'İlk Periyot Dışında Çok İyi Savunma Yaptık'

Efes Pilsen Antrenörü David Blatt, Uleb Avrupa Ligi'nde Fransa'nın Le Mans Takımını 66-63 Yenerken, İlk Periyot Dışında İyi Savunma Yaptıklarını Belirterek, Oyuncularını Kutladı.

Blatt: 'İlk Periyot Dışında Çok İyi Savunma Yaptık'

Efes Pilsen Antrenörü David Blatt, ULEB Avrupa Ligi'nde Fransa'nın Le Mans takımını 66-63 yenerken, ilk periyot dışında iyi savunma yaptıklarını belirterek, oyuncularını kutladı.

Blatt, karşılaşma boyunca çok düşük yüzdeyle şut attıklarını belirterek, ''Le Mans savunmasını da kutlamak istiyorum. İstediğimiz düzeyde değiliz, ama kesinlikle daha iyi olacağız. İlk periyot dışında çok iyi savunma gösterdik. Rakibimiz, ilk periyot hariç yüzde 43'le hücum etmiş. Maç boyunca onları orta ve yakın mesafeli şutlarda yüzde 40 oranında tuttuk, ama her zaman söylüyorum, bizim daha çok sayı atmamız lazım'' dedi.

Le Mans antrenörü Vincent Coller de 11 sayı önde girdikleri son periyotta Efes Pilsen'in 26 sayı ürettiğini ve maçı kazandığını söyledi.

Coller, ''Bu, sadece Efes Pilsen'in yapabileceği bir şeydi. Hücumda da agresifliğimizi kaybettik. Onlar da çok agresif savunma yaptılar. Topu içeri vermekte zorlandık. Efes Pilsen'in hücum ribauntlarını almasını da engelleyemedik. Çok hücum ribauntu verdik'' diye konuştu.

Kaynak: AA