Blackberry'den Benzersiz Telefon Geliyor

Blackberry'den Benzersiz Telefon Geliyor

Kanada merkezli teknoloji devi BlackBerry'den kare şeklinde ekrana sahip yüksek donanımlar barındıran eşsiz akıllı telefon geliyor.

Blackberry'den Benzersiz Telefon Geliyor
Furkan Yaldız - -

Bu ay başlarında BlackBerry CEO'su John Chen, şirketin üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefonu üstü kapalı bir şekilde göstermişti. Belli bir süre sessizliğe bürünen BlackBerry Passport, gün yüzüne çıkan yeni fotoğraflar ile yeniden gündeme geldi. Bu fotoğraflar ise söz konusu cihazın tam olarak neye benzediğini gözler önüne serdi.


BlackBerry'nin yeni akıllı telefonu, 4.5 inç büyüklüğünde ve 1440x1440 çözünürlüğünde kare şeklinde ekrana sahip. Mevcut fotoğrafta da görüldüğü gibi BlackBerry Passport, sahip olduğu kare ekranda 3 satırlık QWERTY klavye barındırıyor. Eşsiz tasarıma sahip olan akıllı telefon, Qualcomm'un dört çekirdekli işlemci barındıran Snapdragon 801 yonga setinden gücünü alıyor. BlackBerry 10.3 ön yüklü olarak gelen cihazda, 3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı (+microSD) barındırıyor. BlackBerry Passport'un hem önde hem de arkada kameraya sahip olduğu belirtiliyor. Öndeki kameranın 3MP olduğu öne sürülürken, arka taraftaki ana kamera ise sırrını koruyor. Cihazın batarya değeri ise 3,450mAh.


BlackBerry Passport'un Eylül ayında tüketicilerin beğenisine sunulacağı belirtiliyor. Söz konusu cihazın fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi mevcut değil.

Furkan Yaldız - Teknokulis : http://www.teknokulis.com