Bjk İnönü Stadında 'Siyah' Gece

Bjk İnönü Stadında 'Siyah' Gece

Beşiktaş'ın, Denizlispor ile Oynadığı Turkcell Süper Lig Maçında Siyah-beyazlı Futbolcular ve Yöneticiler, Ankaraspor Karşılaşmasında Verilmeyen Gol ile Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören, Genel Sekreter Kenan Öner ve Genel Menajer Sinan Engin'in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (Pfdk) Sevk Edilmesini Protesto Amacıyla Siyah Giyindi.

Bjk İnönü Stadında 'Siyah' Gece

Beşiktaş'ın, Denizlispor ile oynadığı Turkcell Süper Lig maçında siyah-beyazlı futbolcular ve yöneticiler, Ankaraspor karşılaşmasında verilmeyen gol ile Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören, Genel Sekreter Kenan Öner ve Genel Menajer Sinan Engin'in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmesini protesto amacıyla siyah giyindi.

Futbolcular karşılaşmaya siyah formayla çıkarken, yöneticiler de siyah takım elbiselerle protokol tribünündeki yerlerini aldı.

Ayrıca yeni açık tribünde Ankaraspor maçının hakemi Vedat Yüksel'e tepki verilen bir pankart açıldı.

Siyah-beyazlılarda sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Ricardinho dışında Olympique Marsilya karşılaşmasında ilk 11'de sahaya çıkan Delgado ve Serdar Kurtuluş, Denizlispor maçında teknik direktör Ertuğrul Sağlam tarafından yedek soyunduruldu.

Bu 3 futbolcunun yerine Denizlispor karşısında İbrahim Kaş, Mehmet Yozgatlı ve Mert Nobre ilk 11'de sahaya çıktı.

Sakat olan kaleci Rüştü'nün yerine de 18 kişilik maç kadrosuna genç kaleci Atilla alındı.

Isınmak için sahaya çıkan futbolcuları tribünlere çağıran taraftarlar, ''Yenilsen de yensen de taraftarın seninle'' diye tezahürat yaptı.