BJK- GS Derbisinde İlk 11'ler Belli Oldu

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda heyecan, Beşiktaş - Galatasaray derbisiyle başlıyor.

BJK- GS Derbisinde İlk 11'ler Belli Oldu

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda heyecan, Beşiktaş - Galatasaray derbisiyle başlıyor. 34 haftalık Lig Grubu'nu 77 puanla lider tamamlayan Galatasaray, 39 puanla, 55 puanla 4. sırada tamamlayan Beşiktaş ise 28 puanla Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'na start verecek.

Süper Final Şampiyonluk Grubu'nun ilk haftasında Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbi maçın kadroları da belli oldu.

Bu sezon hiç derbi kazanamayan ev sahibi Beşiktaş, büyük taraftar desteği altında oynayacağı dev maçtan 3 puanla ayrılarak, zirvede puan farkını azaltmak ve umut tazelemek istiyor.

Taraftar desteğinden yoksun mücadele edecek, bu sezon hiç derbi kaybetmeyen lider Galatasaray ise, Lig Grubu'ndaki puan avantajını korumak amacıyla Dolmabahçe'nin çimlerine çıkacak.

Beşiktaş'ta Hugo Almeida ve Egemen Korkmaz, Galatasaray'da ise Emre Çolak, kırmızı kart cezaları nedeniyle derbide forma giyemeyecek.

İstanbul'u etkisi altına alan yağmur nedeniyle saha zemininin belli bölümlerinde su birikintileri oluştu. Görevliler kar temizler gibi su bitikintilerini kürüme aletleriyle saha kenarına attılar.

Fiyapı İnönü Stadı'nda oynanacak ve Hüseyin Göçek'in yöneteceği maçta takımların kadroları şöyle:

Stat: Fiyapı İnönü

Hakemler: Hüseyin Göçek, Baki Tuncay Akkın, Orkun Aktaş:

Beşiktaş: Rüştü, Hilbert, İbrahim Toraman, Sivok, İsmail, Quresma, Fernandes, Ernst, Veli, Holosko, Mustafa Pektemek

Galatasaray: Muslera, Eboue, Semih, Ujfalusi, Hakan Balta, Melo, Selçuk İnan, Engin, Riera, Necati, Elmander.