Bjk Cola Turka Arena'da Büyük Sevinç

Bjk Cola Turka Arena'da Büyük Sevinç

Beşiktaş Cola Turka'nın, Uleb Kupası'nda, Sırbistan'ın Kızılyıldız Takımını 81-69 Yenerek 8'li Finale Kalması, Bjk Cola Turka Arena'da Büyük Sevinç Yarattı.

Bjk Cola Turka Arena'da Büyük Sevinç

Beşiktaş Cola Turka'nın, ULEB Kupası'nda, Sırbistan'ın Kızılyıldız takımını 81-69 yenerek 8'li finale kalması, BJK Cola Turka Arena'da büyük sevinç yarattı.

Siyah-beyazlı basketbolcular, karşılaşmadan sonra galibiyet sevincini taraftarlarıyla paylaşırken, maçı izleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören de çocuklarına sarılarak galibiyeti kutladı.

Beşiktaş Cola Turka'yı, Kızılyıldız maçında bazı Beşiktaşlı futbolcular da yalnız bırakmadı.

İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman, Delgado, Cisse, Tello, Gökhan Zan, Mehmet Sedef, Serdar Özkan ve Baki maça gelerek basketbolcuları destekledi.

Maç bittikten sonra Kaya Peker ile Kızılyıldız'ın ABD'li oyuncusu Omar Cook arasında gerginlik yaşandı.

Diğer oyuncular araya girerek olayların büyümesini engelledi.

Bu arada, siyah-beyazlı taraftarlar zaman zaman, bağımsızlığını yeni ilan eden Kosova lehine tezahüratlar yaptı.

Maç bitiminde de bazı Sırp oyuncuların, soyunma odasına giderken pota arkasındaki taraftarlara el hareketleri yapmaları, taraftarların tepkilerine neden oldu.

Maç sonrası basın toplantısı düzenleyen antrenör Ergin Ataman, 8'li finale kalmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ataman, "Biz, ULEB Kupası'nda 14 maç yaptık, sadece 1 kez mağlup olduk ve İtalya'daki finallere katılmaya hak kazandık. Takımımı kutluyorum, çok iyi mücadele etti. Çok akıllı oynadık ve kazandık" dedi.

Ataman, basın mensuplarının, finallerdeki muhtemel rakiplerinin Galatasaray Cafe Crown olacağını hatırlatması üzerine, "Her şeyden önce bu, Türk basketbolunun geldiği yeri gösteriyor. Bu bir yerde de şanssızlık. Keşke ilk maçta başka rakiplerle karşılaşsak, sonra da beraber finale çıksaydık" diye konuştu.