Bizkaçkişiyiz Hareketi'nin Ankara Mitingine 250 Kişi Katıldı

Bizkaçkişiyiz Hareketi'nin Ankara Mitingine 250 Kişi Katıldı

Bizkaçkişiyiz Hareketi'nin Ergenekon Operasyonunu Protesto Ettiği, AK Parti Kapatma Davasına Destek Verdiği 'Hukuka ve Yargıya Saygı' Mitingine Yaklaşık 250 Kişi Katıldı. Yaklaşık 45 Dakika Süren Mitingde Atatürkçülerin Susturulmak İstendiği Öne Sürüldü.

Bizkaçkişiyiz Hareketi'nin Ankara Mitingine 250 Kişi Katıldı

Bizkaçkişiyiz Hareketi'nin Ergenekon operasyonunu protesto ettiği, AK Parti kapatma davasına destek verdiği 'Hukuka ve Yargıya Saygı' mitingine yaklaşık 250 kişi katıldı. Yaklaşık 45 dakika süren mitingde Atatürkçülerin susturulmak istendiği öne sürüldü.

Bizkaçkişiyiz Sivil Toplum Platformu'nun 20 ille birlikte Ankara'da 'Vatan, namus, ahde vefa ve Atatürk'e içten bağlılık' sloganlarıyla düzenlediği 'Hukuka ve Yargıya Saygı' mitingine yaklaşık 250 kişilik bir topluluk katıldı. AK Parti, AB ve ABD karşıtı sloganların atıldığı miting yaklaşık 45 dakika sürdü. Mitingin başlangıcında Atatürk'ün Nutku dinletildi.

Mitingin açılışında bir konuşma yapan Bizkaçkişiyiz Hareketi sözcüsü, emperyalizme karşı mücadelelerinin her türlü baskı ve engellemelere rağmen yurtsever ve ulusalcı çizgide sürdüreceklerini söyledi. Cumhuriyet mitingleriyle bu hareketin kararlılığını gösterdiği belirtilen ortak bildiride, "Yapılan mali, hukuki ve idari baskılar, bir kere daha Atatürçülerin susturulması ve yurtsever ulusalcıların birlikteliğini gölgeleme çabalarıdır" denildi.

Ergenekon operasyonunun bir düzmece olduğunu savunan Bizkaçkişiyiz Hareketi sözcüsü, ülkenin bağımsızlığını ve halkın birliğini, düşünce ve basın özgürlüğünü kimsenin satın alamayacağını dile getirdi.

Konuşmalardan sonra Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okundu. Hitabenin bitiminde başlayan ezan, miting platformu tarafından 'Ezanı dinleyelim lütfen' uyarısıyla dinlendi. Bu sırada mitinge katılan bir bayan "Biz işte böyle laikiz. Ezanı da dinleriz" diye konuştu. Yaklaşık 45 dakika süren miting olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak: CHA