'Bize Arsa Verin Size Okul Yapalım'

'Bize Arsa Verin Size Okul Yapalım'

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, Hayırsever Vatandaşlara Seslenerek, "Bize Arsa Verin, Okul Yapalım." Dedi.

'Bize Arsa Verin Size Okul Yapalım'
29.12.2009 19:10 | Son Güncelleme: 29.12.2009 19:10

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, hayırsever vatandaşlara seslenerek, "Bize arsa verin, okul yapalım." dedi.

Malatya yolu üzerinde Fatih Mahallesi'nde bulunan Özel İdare İlköğretim Okulu'nun yetersiz olması nedeniyle, bölgeye düşünülen okul için arsa temininde güçlük çektiklerini anlatan Alaköse, yeni okul arazisinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Uzun uğraşlar sonucu temin edilen arsa üzerine 18 derslikli modern bir okul yapacaklarını kaydeden Alaköse, eski okulu ise bölgeye hitap edecek bir anaokuluna dönüştüreceklerini dile getirdi.

Alaköse, "Arsa temininde oldukça zorlanmaktayız. Ödeneklerimizin önemli bir bölümü inşaatlar için gelmektedir. Kamulaştırma ödeneği çok az olduğundan uygun yerde uygun arsa temin edebilme imkanımız oldukça kısıtlı. Devlet-vatandaş işbirliği içerisinde yapılacak okullarımızın kıymetinin daha da iyi bilineceği anlayışından hareketle arsa bağışlarını son derece önemsiyoruz." diye konuştu.

Vatandaşlara bir öneride bulunmak istediğini belirten Alaköse, "Başarılı ve müreffeh bir gelecek için eğitim önemsenmelidir. Eğitime herkes sahip çıkmalı, bir ucundan destek olmalıdır. Bizler devlet olarak bütün imkanları zorluyoruz ve birbuçuk yılda 440 derslik yaparak önemli işlere imza attığımıza inanıyoruz. Derslik sayısının hızla artırılması gerektiğinden hareketle 'Bize Arsa Verin Size Okul Yapalım' diyoruz." şeklinde konuştu.

İnşaat alanını gezdikten sonra okul öğretmenleri ile de sohbet eden Alaköse, okuldan ayrılırken öğrencilerle hatıra resmi çektirdi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title