Biz Kaç Kişiyiz Hareketi'nin İzinsiz Basın Açıklamasına Polis Engeli

Biz Kaç Kişiyiz Hareketi'nin İzinsiz Basın Açıklamasına Polis Engeli

Balıkesir'in Burhaniye İlçesinde "Yargıya Sahip Çık" Teması İçin Biz Kaç Kişiyiz Hareketi Adına İzinsiz Toplanan Gruba Polis İzin Vermedi.

Biz Kaç Kişiyiz Hareketi'nin İzinsiz Basın Açıklamasına Polis Engeli

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde "Yargıya Sahip Çık" teması için Biz Kaç Kişiyiz Hareketi adına izinsiz toplanan gruba polis izin vermedi.

İnternet üzerinde birbirlerine mesaj göndererek Burhaniye'de basın açıklaması ve miting yapılacağı yönünde haberleşen grup, bugün Türk Bayrakları ile Burhaniye Belediyesi Kadın Platformu Kültür Evi'nde toplandı. Bazı katılımcılarının gruba Bozcaada Atatürkçü Düşünce Derneği'nden katıldıkları öğrenilirken, grup adına basın açıklaması yapmak isteyen Biz Kaç kişiyiz Hareketi Burhaniye Temsilcisi Erkan Mutlu, polisin izin vermemesi üzerine açıklama yapmadı.

Öte yandan, Balıkesir il temsilcisi, "Gruba izin almadığımız için burada bugün her hangi bir şey yapılmayacak. Herkesin dağılmasını istiyorum" dedi. Bunun üzerine bazı kişiler organizasyon bozukluğuna tepki gösterdiler. Kültür evinde toplanan kalabalık daha sonra Bozcaada'dan gelen Atatürkçü Düşünce Derneği'ne ait otobüse binerek ilçeden ayrıldı. Diğer grup ise iskele çay bahçesine gitti. Biz Kaç Kişiyiz hareketinin geçen ay sonunda planladığı, bugün 20 ilde yapılması planlanan mitinglerin saat 16.00'da aynı anda başlaması ve bitmesi planlanıyordu.

Kaynak: CHA