Bitlis'te Okullar 2 Gün Tatil

Bitlis'te Okullar 2 Gün Tatil

Bitlis merkez ve bağlı köylerde 2 gün okullar tatil edildi.

Bitlis'te Okullar 2 Gün Tatil

Bitlis ve ilçelerinde 3 gündür devam eden kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde 2 gün, Hizan merkez ve bağlı köylerde 2, Tatvan merkez birinci kademe okullar ve merkeze bağlı köyler 2 gün tatil edildi.

Elverişsiz hava şartları nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde Pazartesi ve Salı olmak üzere iki günlüğüne okulların tatil edildiğini açıklayan Bitlis Milli Eğitim Müdürü Emin Korkmaz, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü içinse hava şartların bağlı değerlendirme toplantısı yapılacağını belirtti.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan da Tatvan merkezde ki birinci kademe okullarda ve bağlı köylerde okulların Pazartesi ve Salı günü için tatil edildiğini belirtti. Kaymakam Erkan, Tatvan merkezde ikinci ve üçüncü kademe okullarda ise eğitime devam edildiği ifade etti.

Hizan'da da Merkez ve bağlı köylerde okulların 2 günlüğüne tatil edildiğini söyleyen Kaymakam Erkan, tatil süresinin hava şartlarına bağlı olarak yapılacak olan değerlendirmenin ardından uzatılabileceğini açıkladı.