Bitlis'te Çığ Altında Kalan Vatandaşa Ulaşılamıyor

Bitlis'te Çığ Altında Kalan Vatandaşa Ulaşılamıyor

Bitlis'te Çığ Altında Kalan Vatandaşın Bulunması İçin Başlatılan Arama Çalışmalarına Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle Ara Verildi.

Bitlis'te Çığ Altında Kalan Vatandaşa Ulaşılamıyor

Bitlis'te çığ altında kalan vatandaşın bulunması için başlatılan arama çalışmalarına olumsuz hava koşulları nedeniyle ara verildi.

Edinilen bilgiye göre, Tatvan ilçesi Güreşli köyünde ikamet eden Saki Güzel, sabah saatlerinde Lokman Marhan ile birlikte ava gitmiş ve Karit mevkiinde düşen çığ altında kalmıştı. Lokman Marhan'ın haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma ve sivil savunma ekipleri arama çalışmaları başlatmış, yapılan tüm aramalara rağmen Saki Güzel'e ulaşılamamıştı.

Güreşli Köyü Muhtarı Abdurrahman Marhan, olumsuz hava koşulları yüzünden arama çalışmalarına ara verildiğini söyleyerek, "Jandarma, sivil savunma ve köylülerin ortaklaşa yürüttüğü arama çalışmalarına havanın kararması ve olumsuz hava şartları yüzünden ara verildi. Aramalara yarın devam edeceğiz. Yaptığımız çalışmalarda Saki Güzel'e ulaşamadık. İnşallah yarın canlı olarak çıkarabiliriz" dedi.

Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş'ın çığ düşen köye gelerek bir süre çalışmaları takip ettiği belirtildi.

(RA-Yİ-AKK-NÇ-Y)

Kaynak: İHA