Bitlis: Milletvekili Vahit Kiler Ahlat'ta

Bitlis: Milletvekili Vahit Kiler Ahlat'ta

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Ahlat İlçesi'nde bir dizi ziyarette bulundu.

Bitlis: Milletvekili Vahit Kiler Ahlat'ta

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Ahlat İlçesi'nde bir dizi ziyarette bulundu.

Öğle saatlerinde ilçeye gelen Vahit Kiler, ilk olarak AK Parti İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kiler, her yıl olduğu gibi bu yıl da halkla ilişki kurmak amacıyla Bitlis merkez ve ilçelerini gezip, halkın sorunlarını dinlediklerini söyledi. Yapılan ziyaretlerin seçim yatırımı olarak değerlendirilmemesini isteyen Kiler, AK Parti'nin göreve geldiği günden buyana Türkiye'de birçok gelişmeler olduğunu belirtti. Bitlis'te de gelişmeler yaşandığını kaydeden Kiler, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"AK Parti, Türkiye'de olduğu gibi Bitlis İli'nde de başta sağlık, eğitim ve işsizlik olmak üzere birçok sorunu büyük ölçüde halletti. İlde 40 yılda yapılamayanı 3.5 yılda çözdü. Ahlat'ta 2 uzman doktor varken, şimdi 4 uzman doktor var. 6 olan pratisyen hekim sayısı 9'a çıktı. İlimizde eğitim alanında da büyük gelişmeler oldu. Artık derslikler çoğaldı. Ortalama bir derslikte 35-40 öğrenci öğrenim görüyor. Eskiden bu sayı 2 katı kadardı. Şimdiki amacımız, ilimize bir bölge hastanesi kurmak. Bölge hastanesinin kurulması ile birlikte, artık ilimizdeki hastalar başka yerlere gitmek zorunda kalmayacak. Bu sorunu da en kısa zamanda çözeceğiz. Bitlis'in genel nüfusu 390 bin iken, bu sayının 170 bininde yeşil kart vardı. Artık zengin, fakir herkes istediği hastaneye gidip tedavi olabiliyor. Bu durumu Avrupa gezilerimde çok görür ve gıpta ederdim. AK Parti hükümeti, sağlık sorununu bu şekilde halletmiş oldu. Doğrudan Gelir Desteği ödemeleri 16 Ağustos 2006 tarihinde yapılacak. Bu yolla Ahlat İlçesi'ne 3 trilyon 200 milyar lira para girecek. Bu da ilçenin ekonomisine gözle görünür bir canlılık kazandıracak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hazırlanan KÖY-DES Projesi kapsamında 2 trilyonluk bir kaynakla ilçesindeki köy yolları ve içme suları sorunları çözüldü."

Vahit Kiler, daha sonra İlçe Kaymakamı Ahmet Avşar ve İlçe Belediye Başkanı Mevlüt Gülmezi de makamlarında ziyaret etti ve ardından Bitlis'e şehir merkezine geçti.