Bitlis: Bitlis'te Okullar Arası Futbol Turnuvası Düzenlendi

Bitlis: Bitlis'te Okullar Arası Futbol Turnuvası Düzenlendi

Bitlis'in Tavan İlçesi'nde Öğretmenler Haftası Nedeniyle Düzenlenen Okullar Arası Futbol Turnuvası'nı Selahattin Eyyübü İlköğretim Okulu Ekibi Kazandı.

Bitlis: Bitlis'te Okullar Arası Futbol Turnuvası Düzenlendi
04.12.2006 20:43 | Son Güncelleme: 04.12.2006 20:43

Bitlis'in Tavan İlçesi'nde Öğretmenler Haftası nedeniyle düzenlenen Okullar Arası Futbol Turnuvası'nı Selahattin Eyyübü İlköğretim Okulu ekibi kazandı.

Tatvan İlçe Kaymakamlığı, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği turnuvaya 24 okul takımı katıldı. Özel bir halı sahada oynanan karşılaşmalara katılan okul öğretmenleri kıyasıya mücadele etti. 3 hafta süren turnuva sonunda birinciliği Selahattin Eyyübü İlköğretim Okulu, ikinciliği Uluer İlköğretim Okulu ve üçüncülüğü de Fatih İlköğretim Okulu elde etti. Tatvan Kaymakamı Yazı İşleri Müdürü Refik Aydın, amaçlarının kurumlar arasındaki birlik ve beraberliği, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak olduğunu belirtti. Aydın, kaymakamlık olarak bu tür faaliyetlere ellerinden gelen her türlü maddi ve manevi destekleri vereceklerini ifade etti.

Tatvan Gençlik ve Spor Müdürü İlker Bilban ise, kış boyunca bu tür turnuvaların devam edeceğini ifade ederek, futboldan sonra masa tenisi ve voleybol turnuvalarının başlatılacağını, bunu da bir gelenek haline getireceklerini belirtti. Yapılan konuşmaların ardından turnuvada birinci olan Selahattin Eyyübü İlköğretim Okulu öğretmenlerine Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Refik Aydın tarafından kupaları verildi.

Kaynak: İHA

title