BİST Başkanı Turhan, İzmir'den AK Parti Aday Adayı Oldu

BİST Başkanı Turhan, İzmir'den AK Parti Aday Adayı Oldu

AK Parti'den 7 Haziran genel seçiminde aday adayı olmak için istifa eden BİST Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turhan, İzmir'e giderek adaylık başvurusu yaptı.

BİST Başkanı Turhan, İzmir'den AK Parti Aday Adayı Oldu

AKP'den 7 Haziran genel seçiminde aday adayı olmak için istifa eden Borsa İstanbul (BİST) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turhan, İzmir’e gelerek adaylık başvurusu yaptı. Turhan, adaylık dosyasının teslim etmesinin ardından AKP İl Başkanlığı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kendisinin de İzmirli olduğunu, Karşıyaka’da doğup büyüdüğünü hatırlatarak söze başlayan Turhan, “Uygun görülür ve nasip olursa İzmir’den milletvekili adayı olacağım. Bundan sonra yaşamıma siyasi alanda hizmet ederek devam etmeyi istiyorum. Bu dönemde elde etmiş olduğum birikimleri İzmir ve Türkiye’nin hizmetine sunmak için çalışacağım.” dedi. Turhan, İzmir’de yaşadıklarını anlattıktan sonra bir soru üzerine, AKP İzmir eski Milletvekili Tuğrul Yemişçi’nin, “VOB’un İstanbul’a taşınmasının sorumlusu olan Turhan, İzmir’den aday olmamalıdır. VOB’u kaçırdın, hangi yüzle İzmir’den aday olacaksın? İzmirli affetmez.” eleştirilerine cevap verdi.


'OLAYLARA MİKRO GÖZLE BAKMAMALIYIZ'


Turhan, bu konuda polemiğe girmek istemediğini belirterek şunları söyledi: “Borsa İstanbul’u aslında İzmir’e taşıdım. Bugün ticaret borsasına yolunuz düşerse Borsa İstanbul tabelasını göreceksiniz. Başarılı olmamızın yolu bir olmak, birlikte olmak ve sorunları birlikte değerlendirmektir. Olaylara mikro gözlerden baktığımız müddetçe büyüyemeyiz. Yaklaşım, ‘büyük olsun, hepimizin olsun’ olmalıdır. Burada asıl konu VOB’un taşınması değil, üç önemli kurumun biraraya gelmesidir.” Turhan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı ve onun öğrencisi olduğunun hatırlatılması üzerine de, “Bundan şeref duyuyorum.” dedi.

Kaynak: CİHAN