Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu "Olimpiyatlarda

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu "Olimpiyatlarda

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Sembolik Medya Yarışı Bugün Yapılacak

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu

CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU'NUN SEMBOLİK MEDYA YARIŞI BUGÜN YAPILACAK

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Türk bisikletçilerinin olimpiyatlardaki hedeflerinin madalya almak olduğunu söyledi.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde bugün düzenlenecek medya bisiklet yarışmasından önce Salmakis Otel'de basın toplantısı yapan Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'yla ilgili bilgiler verdi. Müftüoğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe ve Asbaşkan Abdurrahman Açıkalın'ın da katıldığı basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun startını bugün Bodrum'da medya mensuplarıyla birlikte verdiklerini söyledi. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda bu yıl Marmaris-Pamukkale ve Denizli-Fethiye etaplarının da yapılacağını açıklayan Müftüoğlu, "11 Nisan'da İstanbul'dan başlayacak sekiz etaptan oluşan bin 252 kilometrelik Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na dünyaca ünlü bisikletçi Alman Ander Grepel de katılacak. Kendi bisikletçilerimizi de olimpiyatlar düzeyindeki uluslararası yarışmalara göndereceğiz. Türk bisikletçilerinin olimpiyattaki hedefleri madalya almak" dedi.

Asbaşkan Abdurrahman Açıkalın da Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Eurosport ve TRT işbirliğiyle 123 ülkede 150'ye yakın televizyon kanalında her gün 2'şer saat canlı yayınlanacağını söyledi.