BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜVENLİK KONSEYİ HABERLERİ

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Haberleri

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi haber, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 29.5.2020
Pakistanlı ekonomist Ahmed: "Hindistan, Keşmir halkının BM kararlarını unutmasını istiyor"
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) 1948'den itibaren aldığı kararlarda, Keşmir'de plebisit (halk oylaması) yapılmasını öngörmüştü.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 29.5.2020
Hafter'in 5 eski İngiliz askere 150'şer bin dolar verdiği iddiası
İngiliz Daily Telegraph gazetesinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Libya Yaptırım Komitesi tarafından hazırlanan gizli rapora dayandırdığı haberine göre, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter tarafından kiralanan paralı askerler arasında Kraliyet Deniz Piyadeleri ve Kraliyet Hava Kuvvetlerinde görev yapmış 5 eski asker de yer aldı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 28.5.2020
Asya borsaları karışık seyretti
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ise Hong Kong'un siyasi açıdan artık Çin'den bağımsız olmadığına ilişkin Kongre'yi bilgilendirdiklerini açıkladı. Öte yandan ABD, Çin'in söz konusu yasayı çıkarma girişimini "uluslararası barış ve güvenliği ilgilendiren küresel bir endişe" olduğu gerekçesiyle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) taşımak istemesine, Çin karşı çıktı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 28.5.2020
ABD'nin Hong Kong'u BM Güvenlik Konseyi'e taşıma isteğine Çin karşı çıktı
NEW ABD, Çin'in Hong Kong'da hükümet karşıtı gruplarla mücadeleyi güçlendirmek için yeni güvenlik yasası çıkarma girişimini "uluslararası barış ve güvenliği ilgilendiren küresel bir endişe" olduğu gerekçesiyle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) taşımak istedi ancak bu talebe Çin...
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 25.5.2020
BMGK, DEAŞ'ın yeni elebaşı el-Mevla'yı yaptırım listesine aldı
NEW Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), DEAŞ'ın yeni elebaşı Emir Muhammed Said Abdurrahman el-Mevla'yı yaptırım listesine aldı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 22.5.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'den İsrail'e tepki Açıklaması
Çeviköz, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'de yeni kurulan koalisyon hükümetinin, ABD'nin "Yüzyılın Anlaşması" adını verdiği planı hayata geçirme yolunda uluslararası hukuka ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarına aykırı olarak attığı adımların, bölgesel ve küresel ölçekte istikrar ve barış çabalarına yaşamsal tehdit oluşturduğunu bildirdi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 22.5.2020
İİT'den uluslararası topluma "İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planını engelleme" çağrısı
Açıklamada, özellikle Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi başta olmak üzere uluslararası kurumlardan, İsrail'in "ilhak" planını engellemek için acil ve fiili önlemler alması istendi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 21.5.2020
Rusya İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planına tepki gösterdi
Açıklamada, "Rus tarafı bir çok defa İsrailli ortaklarını, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun yanı sıra Arap Barış Girişiminin ilgili kararlarını içeren Orta Doğu'da çözümün uluslararası yasal çerçevesine aykırı olan tek taraflı planların uygulanmasına karşı defalarca uyardı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 21.5.2020
İran'dan ABD'nin yaptırımlarına tepki
ABD'nin yaptırımlarla 2231 sayılı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararını ihlal ettiğini ifade eden Musevi, uluslararası topluma bu ihlallerden Washington yönetimini sorumlu tutma çağrısı yaptı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 20.5.2020
Malta'dan AB'nin İrini operasyonu kuvvet komutanına da veto sinyali
Malta'nın bu çekilme kararı sonrasında, Batı basınının önemli yayın organlarında Malta ile ilgili arka arkaya çıkan haberler de dikkati çekmişti. Çin'in, Malta'nın Brüksel'deki AB Daimi Temsilciliği üzerinden casusluk faaliyetinde bulunmasından, düzensiz göçmenlerin Libya ya da İtalya'ya gönderilmesine kadar pek çok iddia, önemli yayın organlarında yer almıştı. İrini operasyonu AB, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) silah ambargosunun denetlenmesi için 31 Mart'ta "İrini" adı verilen bir operasyon başlatma kararı almıştı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 20.5.2020
İİT'den Cammu Keşmir'in demografik yapısına müdahale edilmemesi çağrısı
Açıklamada, Cammu Keşmir'in Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) tarafından tartışmalı bölge olarak tanındığı belirtilerek, Hindistan'ın bölgede 15 yıl yaşayan Hindistan vatandaşlarına yerli statüsü tanımasının uluslararası hukuka aykırı olduğu vurgulandı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 20.5.2020
BMGK'nin yeni ve eski 5 Batılı üyesinden İsrail'e Batı Şeria'yı ilhak planından vazgeçmesi çağrısı
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyesi 4 Batılı ülke Fransa, Almanya, Belçika ve Estonya ile eski üyelerden Polonya, İsrail ve Filistin arasında 1967 sınırları dışındaki hiçbir değişikliği tanımayacaklarını belirterek, İsrail'e tek taraflı adım ve Batı Şeria'yı...
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 20.5.2020
GRAFİKLİ- Hafter'i silahlandırmak için servet harcayan BAE, Libya'da istediğini elde edemedi
BAE'nin Hafter'e temin ettiği silahlar Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) geçen yıl kasım ayında yayımladığı Libya raporu da Abu Dabi yönetiminin Hafter'e olan desteğini teyit etmiş ve sağlanan silah ile mühimmatların envanterini gözler önüne sermişti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 20.5.2020
BMGK'deki Batılı ülkelerden Suriye'ye yardımların girdiği sınır kapılarının artırılması çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki (BMGK) Batılı ülkeler, geçen sene Rusya'nın vetosunun ardından kapanan Suriye'ye 2014 yılından beri insani yardımların yapıldığı sınır kapısının yeniden açılması çağrısında bulundu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 19.5.2020
Çavuşoğlu, Kovid-19'un arabuluculuk faaliyetlerine etkilerini video konferansta değerlendirdi: (2)
"Uluslararası örgütleri güvenilir kılmalıyız" Çavuşoğlu, olumsuz bir tablo çizmek istemese de gelecek sorunlara dikkat çekmek istediğini dile getirerek, şunları kaydetti: "Çatışmaların barışçıl çözümüne odaklanmalı ve savunmasız grupların içinde bulunduğu zor durumu ele almalıyız. İnsani yardımın kesintisiz akışını sağlamalıyız. Ayrıca uluslararası örgütleri sürece dahil etmeli ve güvenilir kılmalıyız. Gördük ki Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) ve BM kurumlarında acilen reforma gidilmesi gerekiyor.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 19.5.2020
Çavuşoğlu, Kovid-19'un arabuluculuk faaliyetlerine etkilerini video konferansta değerlendirdi: (1)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) etkisiz kaldığını ve salgının ortaya çıkmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen hala bir karar alamadığını belirtti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 19.5.2020
Çavuşoğlu: "BM Güvenlik Konseyi (Kovid-19'la mücadelede) etkisiz. Salgının ortaya çıkmasının...
Çavuşoğlu: "BM Güvenlik Konseyi (Kovid-19'la mücadelede) etkisiz. Salgının ortaya çıkmasının üzerinden aylar geçti ancak BMGK hala bir karar alamadı"
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 18.5.2020
Libya hükümeti BAE aleyhindeki delilleri BMGK'ya sunacak
Libya hükümeti, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Vatiyye Askeri Üssü'nde ele geçirilen, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) aleyhindeki delilleri Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) sunacağını açıkladı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 17.5.2020
Büyükelçi Bağış: "Türkiye dünyanın en genç kalifiye işgücü ile geleceğin teknoloji dünyasına yön...
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi, eski Avrupa Birliği ve Devlet Bakanı Egemen Bağış, Dünya Haberleşme Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Prag Büyükelçisi Bağış, mesajında "Bugün Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplama Günü yani kısa adıyla Dünya Haberleşme Günü. Türkiye'nin teknoloji devrimine katkıda bulunan herkese şükran borçluyuz. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri Telekonferans yöntemi ile görüşmekte zorlanırken Dışişleri Bakanımız dünyanın dört bir yanındaki büyükelçi ve başkonsoloslarımızla, İçişleri Bakanımız, vali ve kaymakamlarımızla düzenli görüntülü toplantılar yapıyor, Bakanlar Kurulumuz tarihi kararları video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantılarla alıyor.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 16.5.2020
BM: Dubai merkezli iki şirket, Hafter'e destek için Libya'ya Batılı paralı askerler gönderdi
NEW Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Libya Yaptırım Komitesi, Dubai merkezli iki şirketin, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in Trablus'u ele geçirmesine destek olmak için ülkeye kısa süreliğine Batılı paralı askerler gönderdiğini bildirdi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 14.5.2020
ABD, BMGK İran'a silah ambargosunu yenilemezse yasal mekanizmayı devreye sokacak
NEW ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) ekim ayında sona erecek İran'a yönelik uluslararası silah ambargosunu yenilemezse nükleer anlaşmada yer alan ihlal durumunda ABD'nin yaptırımlarının yeniden devreye sokulması mekanizmasını hayata...
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 12.5.2020
Libya elçilik saldırıları nedeniyle BMGK'nın Hafter'den "hesap sormasını" istedi
Libya Dışişleri Bakanlığı, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, başkent Trablus'ta bulunan Türk ve İtalyan büyükelçilikleri yerleşkeleri yakınına düzenlediği roketli saldırıya ilişkin "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK)...
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 11.5.2020
Etiyopya, Mısır'ın BMGK'ye yaptığı baraj itirazına karşılık verecek
Etiyopya, Mısır'ın Hedasi Barajı'na ilişkin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) yaptığı itirazlara cevap vereceğini duyurdu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 11.5.2020
Af Örgütü: Rusya destekli Suriye rejimi ülkenin kuzeydoğusunda "savaş suçu" işledi
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) çağrıda bulunan Morayef, bölgeye dönük sınır ötesi yardımın kesilmemesini istedi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 10.5.2020
Güney Kore, Kuzey Kore'ye Kovid-19 ile mücadelede iş birliği önerisini yineledi
Yonhap ajansının haberine göre, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, göreve başlamasının ikinci yıl dönümü vesilesiyle basına yaptığı açıklamada, Pyongyang yönetimine yönelik Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) yaptırımlarını ihlal etmeyeceğini vurgulayarak, salgınla mücadelede iş birliğinin, "Güney ve Kuzey'deki herkesin hijyen ve sağlığına katkıda bulunacağını" belirtti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 9.5.2020
Libya Parlamentosu BMGK'yı acil toplantıya çağırdı
Libya'nın başkenti Trablus'taki Libya Parlamentosu, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin saldırılarının durdurulması için acilen toplantıya çağırdı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 9.5.2020
Zarif'ten BM Genel Sekreteri'ne "ABD'nin yaptırımlarına izin vermeyin" çağrısı
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin Tahran'a yönelik Birleşmiş Milletler (BM) yaptırımlarını geri getirme planlarına ilişkin Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'e uyarıda bulundu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 8.5.2020
Malta, AB'nin İrini operasyonuna desteğini çekmeye hazırlanıyor
İrini operasyonu AB, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) silah ambargosunun denetlenmesi için 31 Mart'ta "İrini" adı verilen bir operasyon başlatma kararı almıştı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 8.5.2020
Küresel siyasetin geleceği ve Türkiye
Doğrusu, uluslararası sistemde artan belirsizlik, düzensizlik ve ilkesizliğin ortaya çıkmasında en çok payı olan devlet olsa da bundan ABD yönetimi tek başına sorumlu değil. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) de bunda sorumlulukları bulunuyor.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 7.5.2020
İran: "ABD'nin nükleer anlaşma hakkında söz hakkı yok"
İran Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) yaptırımlarını geri getirebilmek için 2018'de tek taraflı çekildiği nükleer anlaşmaya dahil olma çabasına girişen ABD'nin anlaşmayla ilgili konular hakkında söz hakkı bulunmadığını belirtti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 7.5.2020
İran-ABD gerilimi bağlamında İran'ın askeri teknoloji hamlesi
İran'ın yeni radar sistemleri ve muharip insansız hava aracı kabiliyetleri geliştirmenin yanında nükleer programına devam ettiği de gözlerden kaçmamalı. İran nükleer taahhütlerini azaltmak için planlanmış altı adımı atmış olsa da İslam Cumhuriyeti'nin nükleer faaliyetleri üzerinde neredeyse hiçbir sınırlama bulunmamaktadır. Üstelik İran anlaşmadan çekilmeyerek kendisi için çok önemli stratejik bir hedef olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) silah ambargolarının otomatik olarak kaldırılması hedefine ulaşmayı da çoktandır planlamakta.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 7.5.2020
Mısır, BMGK'ye Hedasi Barajı ile ilgili yazı gönderdi
Mısır Dışişleri Bakanlığı, Etiyopya'nın inşa ettiği Hedasi Barajı konusunda yaşanan son gelişmelerle ilgili Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) yazı gönderdi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 7.5.2020
Libya Başbakanından "BM'nin silah ambargosu kapsamlı denetlensin" çağrısı
Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) tarafından 2011'de alınan Libya'ya silah ambargosu kararının, kapsamlı bir şekilde denetlenmesi çağrısında bulundu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 6.5.2020
Ürdün'den İsrail'in Batı Şeria'da 7 bin konut inşası kararına tepki
Ürdün Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Dayfullah el-Fayiz, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in söz konusu kararının uluslararası hukukun, insan haklarının ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarının açıkça ihlali olduğunu belirtti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 6.5.2020
Lavrov, İngiltereli mevkidaşı Raab ile telefonda görüştü
Açıklamada, Suriye meselesi çözümü, Ukrayna krizi ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin çalışması konularının da ele alındığı aktarıldı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 6.5.2020
ABD İran'a yaptırım için çekildiği anlaşmadan medet umuyor
Nükleer anlaşma 16 Ocak 2016 tarihinde Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın (UAEA) ilk raporunu yayımlamasıyla uygulanmaya başlamıştı. En son 3 Mart tarihli UAEA raporunda, Tahran'ın UAEA uzmanlarının Ocak ayında iki tesise erişimini engellediği belirtildi. UAEA Başkanı Rafael Grossi İran'dan BM ajansı ile tam işbirliğini sürdürmesini istedi. Bu gelişmenin dışında, İran'ın 8 Mayıs 2019'dan beri anlaşmanın kısıtlayıcı hükümlerini peyderpey devre dışı bırakması da, anlaşmanın feshi adına ABD için iyimser bir tablo olarak beliriyor. ABD'li yetkililer de 2015 yılından beri İran'a uygulanan silah ambargosunun uzatılması konusunda oldukça umutlu olduklarını dile getiriyorlar. Anlaşmaya yeniden dahil olması durumunda ABD'nin başvuracağı en stratejik çözüm yolu tetik mekanizması olarak görülüyor. ABD bu mekanizma sayesinde söz konusu anlaşmayı feshedebilir ve süreci Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) taşıyabilir.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 6.5.2020
Ruhani: "Silah ambargosu kalkmazsa bunun sonuçları ağır olur"
İran'a silah ambargosunun tarihçesi Eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın 2006'da uranyum zenginleştirme faaliyetini başlatması sonrası Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), İran'a birtakım yaptırım kararı aldı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 6.5.2020
Husiler, BMGK daimi üyelerinin büyükelçileri ile Yemen krizini görüştü
Husi yetkililerden oluşan bir heyetin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) daimi üye ülkelerinin Yemen büyükelçileri ile ülkede devam eden krizi görüştüğü belirtildi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 5.5.2020
Uluslararası Ceza Mahkemesi, Libya'da yeni tutuklama emirleri üzerinde çalışıyor
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini (BMGK), video konferans yoluyla UCM'nin 19.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 5.5.2020
UCM Başsavcısı Bensouda'dan BM Güvenlik Konseyine Hafter uyarısı
Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Fatou Bensouda, Libya'da işlenen suçlara ilişkin yürüttüğü soruşturma hakkında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) sunduğu raporda, ülkenin doğusundaki Halife Hafter'e bağlı gayrimeşru silahlı güçlerin işlediği suçlar ve sivillere...
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 4.5.2020
Yemen Dışişleri Bakanı: "Güney Geçiş Konseyi, isyanında ısrarcı"
Yemen haber ajansı SABA'ya göre Hadrami, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 5 daimi üyesinin Sana büyükelçileriyle Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki ikametgahında bir araya geldi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 30.4.2020
Yemen hükümeti, BMGK'nin "Yemen'de birlik" vurgusundan memnun
Yemen hükümeti, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) "Yemen'in toprak bütünlüğü, egemenliği ve bağımsızlığının korunması gerektiği" yönündeki açıklamasını memnuniyetle karşıladı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 29.4.2020
Yeni salgın düzeni ve Türkiye
Bu yapılanma yalnızca salgınla mücadele edecek tıbbi bir işbirliğinin ötesinde, üretimini durdurmak zorunda kalacak ülkelere ekonomik yardım, eş zamanlı jeopolitik tehditlerle mücadele etmek zorunda kalan ülkelere ise güvenlik desteği sunabilecek nitelik ve işleve sahip olmak zorunda. Hollanda ve Almanya'nın, İspanya ve İtalya'nın ihtiyaç duyduğu finansal desteği kösteklemeleri, bu ülkelerin ihtiyaç duydukları tıbbi malzeme desteği için NATO kanallarını kullanmak zorunda bırakılmaları, mevcut uluslararası düzenin işleyişindeki arızaların en belirgin örnekleri. İkinci Dünya Savaşı'nın galipleri ve nükleer silah sahipleri odaklı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin, öldürücü bir virüs salgını dünyayı sararken çözüm üretemeyecek durumda olması ise, Türkiye tarafından uzun süredir gündeme getirilen "Dünya 5'ten büyüktür" tezinin bir kez daha sağlamasının yapıldığı bir deneyim oldu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 29.4.2020
Sudan Başbakanı Hamduk'tan "vesayetin olmadığı uluslararası destek istiyoruz" açıklaması
Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk, ülkesi için vesayet değil halkın iradesinin yok sayılmadığı uluslararası destek istediğini söyledi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 29.4.2020
Sudan, Darfur'a yeni BM misyonu istemiyor
Sudan hükümeti, yıllardır insani krizin yaşandığı Darfur bölgesine yeni bir Birleşmiş Milletler (BM) misyonu getirilmesinden yana olmadığını, BM-Afrika Birliği Darfur Ortak Barış Gücü'nün (UNAMID) yapısının değiştirilmesi gerektiğini bildirdi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 29.4.2020
Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Hafter' açıklaması
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Hafter'in, 'Libya Siyasi Anlaşması'nı tanımadığını ve ülke yönetiminin başına geçtiğine ilişkin açıklamasına tepki gösterdi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 28.4.2020
İran, ABD'nin BM yaptırımlarını geri getirme planına karşı BMGK üyelerinden destek istedi
İran, kendisine yönelik Birleşmiş Milletler (BM) yaptırımlarını geri getirmeye ilişkin plan hazırladığı belirtilen ABD yönetimine karşı Rusya ve BM Güvenlik Konseyi geçici üyesi Güney Afrika'dan destek istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Haberleri | Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Haber - Haberl - Sayfa 9 - Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi haberleri, son dakika birleşmiş milletler güvenlik konseyi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | İran, Kasım Süleymani'nin öldürülmesini uluslararası ma
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 00:59:13. #1.15#
title